Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond 1622-1652.+Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579.+Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679.+Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-1641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1886-1887, Méhner Vilmos, 4+183 p.+ 7 t.+4+103 p.+ 12 t.+4+215 p.+15 t.+4+132 p.+8 t. Átkötött félvászon-kötés, a táblák egy részét rossz helyre kötötték be, kissé kopottas borítóval.
Ókori lexikon I-II. kötet. Szerk.: Pecz Vilmos. Bp.,1902-1904, Franklin-Társulat. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
Novák László: A nyomdászat története I-IV.+VII. kötet. Grafikai Művészetek Tára VII-X.+XIII. kötet. Bp.,1927-1929, Világosság Könyvnyomda Rt. Kiadói egészvászon-kötés, a IV. és VII. kötet borítója kopott.
Edmund és Jules de Goncourt: A nő a XVIII. században I-II. Fordította Wildner Ödön és Fábry Rezső. Kis Helikon 15-16. Bp.,(1921), Rózsavölgyi és társa, 292+4+265+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói karton-tokban, jó állapotban Megjelent 3100 példányban. Számozatlan példány.
Csikós - Hegedűs - Horváth - Ö. Kovács: Vidéktörténet 1. Életvilágok és társadalmi gyakorlatok a 18-20. században. Bp., 2017, MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp. - Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, különféle dokumentum-reprodukciókkal, kiadói papír védőborítóban.
Hérodotosz: A görög-perzsa háború. Fordította: Muraközi Gyula. Az utószót írta: Hegyi Dolores. A jegyzeteket Győry Hedvig és Hegyi Dolores írta. Sapientia Humana. Bp.,2000, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.