Márkusné Vörös Hajnalka (szerk.): Az Esterházy család cseszneki ága. (Források és tanulmányok az Esterházy család cseszneki ágának történetéhez I.). Veszprém, 2012, MNL Veszprém Megyei Levéltára. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Gróf Széchényi István összes munkái XIII. kötet: Széchényi István naplói IV. kötet. (1830-1836.) Szerkesztette és bevezetéssel ellátta: Dr. Viszota Gyula. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Fontes Historiae Hungaricae Aevi Recentioris. Bp.,1934, Magyar Történelmi Társulat,(Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt.-ny.), LXXII+754 p. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült, foltos borítóval, laza fűzéssel, felvágatlan lapokkal.
Görgei Arthur: Mein Leben und Wirken in Ungarn in den Jahren 1848 und 1849. I. kötet. Leipzig, 1852, F. A. Brockhaus, XIV+327 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, de belül jó állapotban, német nyelven./
Linen-binding, in German language.
Hilferding, A.: A szerbek és bolgárok története. Ford.: Kiss Simon.
Nagy-Becskereken, 1890. Pleitz F. VIII+276p. Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. borítón kis sérüléssel.
Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból II-III.
II. kötet: A villafrancai béke után. III. kötet: Remény és csapások kora. Bp., 1881-1882. Athenaeum, Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopottas borítóval, a III. kötet címlapja hiányzik.
Knauz Nándor - Az országos tanács és országgyűlések története 1445-1452.
Pest, 1859. Eggenberger F.; Emich G. könyvny. 175 p. Későbbi igényes papírkötésben. Foltos lapokkal.
Grünwald Béla: Az uj Magyarország. Gróf Széchényi István. Bp., 1890, Franklin-Társulat, IV+529+2 p. Első kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a gerince kissé sérült, a borító alsó sarkai sérültek, de belül jó állapotban.