https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 55

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Britannica Hungarica Nagylexikon 1-20. kötet. Teljes. Bp., Kossuth kiadó. Díszkiadás egész műbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. Hibátlan állapotban
15653.

Britannica Hungarica Nagylexikon 1-20. kötet. Teljes. Bp., Kossuth kiadó. Díszkiadás egész műbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. Hibátlan állapotban

 
The item is not available
Starting price:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Number of bids:
0
Fehér Ipoly (szerk.): A magyar orvosok és természetvizsgálók 1874. [...] Győrött tartott XVII-ik nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Bp., 1875, Franklin. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
15654.

Fehér Ipoly (szerk.): A magyar orvosok és természetvizsgálók 1874. [...] Győrött tartott XVII-ik nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Bp., 1875, Franklin. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
M. Platen: Die Neue Heilmethode. 1-2. Band. Berlin-Leipzig-Wien-Stuttgart,(1901), Deutsches Verlaghaus Bong & Co. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült, hiányos kihajtható melléklettel.
15655.

M. Platen: Die Neue Heilmethode. 1-2. Band. Berlin-Leipzig-Wien-Stuttgart,(1901), Deutsches Verlaghaus Bong & Co. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült, hiányos kihajtható melléklettel.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Kovácsy Béla - Monostori Károly: A ló és tenyésztése. 600 képpel, 14 műmelléklettel és 1 színes lótenyésztési térképpel. Bp., 1905. Pátria. XII+653+(3) p. + 14 tábla +1 térkép (kihajtható). Harmadik, javított és bővített kiadás. Egészvászon-kötés, sérült, hiányos gerinccel, sérült hátsó borítóval.
15656.

Kovácsy Béla - Monostori Károly: A ló és tenyésztése. 600 képpel, 14 műmelléklettel és 1 színes lótenyésztési térképpel. Bp., 1905. Pátria. XII+653+(3) p. + 14 tábla +1 térkép (kihajtható). Harmadik, javított és bővített kiadás. Egészvászon-kötés, sérült, hiányos gerinccel, sérült hátsó borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Went István: Az általános kórtan vázlata I-II. kötet.  Bp.,1939-1940, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XI+345 p.+ IV t.+VII+317 p.+IV t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, az I. kötetben ceruzás aláhúzással, hullámos, néhol sérült lapszélekkel, az I. kötetben három lap szakadt (címlap,V/VI., 250/251.)
15657.

Went István: Az általános kórtan vázlata I-II. kötet. Bp.,1939-1940, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XI+345 p.+ IV t.+VII+317 p.+IV t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, az I. kötetben ceruzás aláhúzással, hullámos, néhol sérült lapszélekkel, az I. kötetben három lap szakadt (címlap,V/VI., 250/251.)

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
12,97
EUR
,
14,12
USD
Number of bids:
0
Dr. Piszling Vilmos Ferencz [Pissling, Wilhelm Franc]: Népszerű egészségtan. Magyarítá Navratil Imre. Pest, 1858, Szent István Társulat. Emich Gusztáv Könyvnyomdája. Kopottas félvászon kötés, 2+160+4 p. Egyetlen magyar kiadás.  A borítója kopott. A címlapja sérült. De ezt leszámítva jó állapotban van.
15658.

Dr. Piszling Vilmos Ferencz [Pissling, Wilhelm Franc]: Népszerű egészségtan. Magyarítá Navratil Imre. Pest, 1858, Szent István Társulat. Emich Gusztáv Könyvnyomdája. Kopottas félvászon kötés, 2+160+4 p. Egyetlen magyar kiadás. A borítója kopott. A címlapja sérült. De ezt leszámítva jó állapotban van.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Struve Kerestely Ágoston: A gyenge élet meg-hoszszabbításának, és a gyógyíthatatlan nyavalyák húzásának a Mestersége. Fordította, a tehén-kilisekről való tanítással, ,s sok tudósok értelmeivel meg-bővítette Kováts Mihály orvos doktor. I. Asthenogenia, vagy a gyengeség tudománya. Pesten, 1802., Trattner Mihály Betűivel, XXXII+372 [valójában 376] p. Átkötött, szép kivételű műbőr. August Christian Struve (1767-1807) orvos munkájának fordítása, amely a kortárs skót orvos, John Brown (1736-1788) munkája képezi a gerincét és a gyorsan népszerűvé vált brownizmust mutatja be.  Az első két lap részben restaurált, foltos. Eredetileg három kötetben teljes!
15659.

Struve Kerestely Ágoston: A' gyenge élet' meg-hoszszabbításának, és a' gyógyíthatatlan nyavalyák' húzásának a' Mestersége. Fordította, a' tehén-kilisekről való tanítással, ,s sok tudósok' értelmeivel meg-bővítette Kováts Mihály orvos doktor. I. Asthenogenia, vagy a' gyengeség tudománya. Pesten, 1802., Trattner Mihály Betűivel, XXXII+372 [valójában 376] p. Átkötött, szép kivételű műbőr. August Christian Struve (1767-1807) orvos munkájának fordítása, amely a kortárs skót orvos, John Brown (1736-1788) munkája képezi a gerincét és a gyorsan népszerűvé vált brownizmust mutatja be. Az első két lap részben restaurált, foltos. Eredetileg három kötetben teljes!

 
The item is not available
Starting price:
20 000 HUF
54,05
EUR
,
58,82
USD
Number of bids:
0
dr. Preisz Hugó (1860-1940) orvos, állatorvos, bakteriológus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja 1900-1928 között megjelent összes cikkeinek tanulmányainak gyűjteménye. Egy kötetbe kötve. Korabeli félvászon kötésben. Feltehetően saját gyűjtemény.
15660.

dr. Preisz Hugó (1860-1940) orvos, állatorvos, bakteriológus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja 1900-1928 között megjelent összes cikkeinek tanulmányainak gyűjteménye. Egy kötetbe kötve. Korabeli félvászon kötésben. Feltehetően saját gyűjtemény.

 
The item is not available
Starting price:
24 000 HUF
64,86
EUR
,
70,59
USD
Number of bids:
0
Pólya Jenő: Az orvostudomány regénye. Bp., é. n., Béta Irodalmi Rt. A szerző dedikációjával. Laza, kopott vászonkötésben.
15661.

Pólya Jenő: Az orvostudomány regénye. Bp., é. n., Béta Irodalmi Rt. A szerző dedikációjával. Laza, kopott vászonkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Number of bids:
0
Vörös József: Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés. Budapest, 1943, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 346 p. + XV melléklet. Félvászon kötésben. Az összes melléklettel, valamint Zeiss Aerotopograph 3d szemüveggel. Jó állapotban.
15662.

Vörös József: Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés. Budapest, 1943, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 346 p. + XV melléklet. Félvászon kötésben. Az összes melléklettel, valamint Zeiss Aerotopograph 3d szemüveggel. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Dr. Cholnoky Jenő: A Föld megismerésének története. Bp., 1932, Singer és Wolfner. Egészvászon kötés, illusztrált, megviselt állapotban.
15663.

Dr. Cholnoky Jenő: A Föld megismerésének története. Bp., 1932, Singer és Wolfner. Egészvászon kötés, illusztrált, megviselt állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Becker, G[ottfried] W[ilhelm]: Kurze jedoch gründliche Anleitung wie man gesund bleiben ... kann. Lipcse, 1823, Wilhelm Engelmann. Kopott kartonált papírkötésben.
15664.

Becker, G[ottfried] W[ilhelm]: Kurze jedoch gründliche Anleitung wie man gesund bleiben ... kann. Lipcse, 1823, Wilhelm Engelmann. Kopott kartonált papírkötésben.

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
1

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment