Books: Religion

Number of items: 48

Nagykéri Scitovszky János (1785-1866): Rituale Strigoniense, seu formula agendorum in administratione sacramentorum, ac caeteris ecclesiae publicis functionibus. Iussu et auctoritate eminentissimi ac eeverendissimi sanctae romanae ecclesiae.  Tit(ulo) S(anctae) Crucis in Ierusalem presbyteri cardinalis domini domini Ioannis Bapt(istae) Scitovszky de Nagy-kér archi-episcopi Strigoniensis, Sacrae Sedis Apostolicae legati nati, principis primatis regni Hungariae etc. etc. Budae, 1858. Typis, et Sumptibus Typographiae Caesareo-Regiae Univeristatis Pestiensis, 1 t.+XXIV+457 p.+3 sztl. lev. Korabeli aranyozott gerincű álbordás egészbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy-két ceruzás bejelöléssel, latin nyelven.
15638.

8 000 HUF
Szepessy Alajos: Vasárnapi, és ünnepi prédikátziók, ... [Első esztendő:] Első-harmadik szakasz, Második esztendő: első-második szakasz, negyedik szakasz, Harmadik esztendő: első szakasz, harmadik szakasz. (Nyolc könyv.) Miskolc-Kassa,1828-1831, Nemes Szigethy Mihály-Werfer Károly, X+11-256+7+217+5+213+6+199+193+206+1+239+2+251+1 p. Korabeli kartonált papírkötés, megviselt állapotban, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, foltos, a második esztendő első szakaszában a 38. oldalig többé-kevésbé sérült, szúette lapokkal. Nem teljes.
15639.

12 000 HUF
32,43
35,29
[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, Staré y nowé,... Hozzákötve: Phiala Sanctorum. Modlitby nábožné ze Swatého Pisma wybrané, ... Hozzákötve: Přjdavek pronikavých nových i některých starých písní. Bedřich Baltik (Baltik Frigyes (1834-1919)) evangélikus püspök előszavával. Bp.,1890, Hornyánszky V.,X+1246+236+4+113 p. Szlovák nyelven. Gazdagon díszített, rézveretes, rézkapcsos egészbőr kötésben, 1896-os felirattal, megviselt állapotban, kopott gerinccel, kijáró lapokkal (címkép, címlap,III/IV.,723-814.,815-816.), a 815-816. oldal sérült, a fűzése meglazult, a kötése néhol kissé sérült, az egy rézkapocs hiányzik. Lepage Lajos Könyvkereskedése,Békécsaba, pecsétjével.
15640.

8 000 HUF
Paratitla In Tres Priores Libros Innocentii Cironii Ivris Vtrivsqve Professoris, Canonici, Et Ecclesiae, Ac Academiae Tolosanae Cancellarii Paratitla In Tres Priores Libros Decretalivm Gregorii IX. Vindobonae,1761, Typis Ioannis Thomae Trattner, Caes. Reg. Et Apost. Mai. Avl. Nec Non Incl. Ordinvm Infer. Avstr. Typogr. Et Bibliop. Foltos kemény borításban, restaurált példány.
15641.

Paratitla In Tres Priores Libros Innocentii Cironii Ivris Vtrivsqve Professoris, Canonici, Et Ecclesiae, Ac Academiae Tolosanae Cancellarii Paratitla In Tres Priores Libros Decretalivm Gregorii IX.
Vindobonae,1761, Typis Ioannis Thomae Trattner, Caes. Reg. Et Apost. Mai. Avl. Nec Non Incl. Ordinvm Infer. Avstr. Typogr. Et Bibliop. Foltos kemény borításban, restaurált példány.

5 000 HUF
[Mindszenty] Pehm József: Az édesanya I.-II kötet. Zalegerszeg, 1940, Zrinyi Nyomdaipar Rt. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötésben, sérült, javított gerinccel, sérült kötéssel, a II. kötet kötése szétvált, megviselt állapotban. A szerző, Mindszenty József (1892-1975) aláírásával a címlapokon, (Mindszenty-Pehm Józsefként.)
15642.

5 000 HUF
Kováts Ferenc Xaver (1743-1810): Tentamen Publicum, ex Theologia Dogmatico-Morali. Quod Auctoritate, & Munificentia Illustrissimi, ac Reverendissimi. Domini, Domini Francisci Miklósi Dei, & Apostolicae Sedis G(r)atia Episcopi Magno-Varadienensis, Praelati Gratiosissimi. E Tractatu de Sacramentis in Particulari. Magno-Varadini (Nagyvárad),(1804), Typis Antonii Gottlieb Maramarosiensis (Máramarosi Gottlieb Antal), 1 sztl. lev.+35 p. Fűzött papírkötés, latin nyelven.  Kováts Ferenc Xaver (1743-1810) kolozsvári székely szülők gyermeke. Jezsuita szerzetes. A Jezsuita rend feloszlatása után világi pap és a nagyváradi püspöki líceum teológia tanára.
15643.

4 600 HUF
12,43
13,53
Kováts Ferenc Xaver (1743-1810): Tentamen Publicum, ex Theologia Morali. Quod Auctoritate, et Munificentia Illustrissimi, ac Reverendissimi. Domini, Domini Francisci Miklósi Dei, et Apostol. Sedis Gratia Episcopi Magno-Varadienensis, Praelati Gratiosissimi. Positiones e Tractatibus de Actibus Humanis, Peccato, Conscientia, et Legibus. Magno-Varadini (Nagyvárad),(1805), Typis Antonii Gottlieb Maramarosiensis (Máramarosi Gottlieb Antal), 1 sztl. lev.+31 p. Fűzött papírkötés, latin nyelven.  Kováts Ferenc Xaver (1743-1810) kolozsvári székely szülők gyermeke. Jezsuita szerzetes. A Jezsuita rend feloszlatása után világi pap és a nagyváradi püspöki líceum teológia tanára.
15644.

4 600 HUF
12,43
13,53
Kováts Ferenc Xaver (1743-1810): Tentamen Publicum e Theologia Morali, Quod Auctoritate, et Munificentia Illustrissimi, ac Reverendissimi. Domini, Domini Francisci Miklósi Dei, & Apostolicae Sedis G(r)atia Episcopi Magno-Varadienensis, Praelati Gratiosissimi. Positiones ex Tractatu de Justitia, et Jure. Magno-Varadini (Nagyvárad),(1806), Typis Antonii Gottlieb Maramarosiensis (Máramarosi Gottlieb Antal), 1 sztl. lev.+32 p.+1 sztl. lev. Fűzött papírkötés, kissé laza fűzéssel, latin nyelven.  Kováts Ferenc Xaver (1743-1810) kolozsvári székely szülők gyermeke. Jezsuita szerzetes. A Jezsuita rend feloszlatása után világi pap és a nagyváradi püspöki líceum teológia tanára.
15645.

4 600 HUF
12,43
13,53
Dr. Bita Dezső: A keresztény vallás Isteni eredete és szükséges volta korunk tényeivel szemben. Bp.,1875, Hunyadi Mátyás-ny., 576+V p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, az utolsó két lap kissé gyűrött.
15646.

4 600 HUF
12,43
13,53
Ezeréves Magyarország. XIII. Leo pápa és a magyar katholikus főpásztorok ünneplő szava papjaik- és híveikhez a magyar honfoglalás ezredik évfordulója alkalmából. Összegyűjté és kiadja: a Szent István-társulat. Bp., 1896, Athenaeum-ny.,VIII+248 p. Átkötött félvászon-kötés, sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
15647.

3 800 HUF
10,27
11,18
Dr. Zwenger János: A legszebb erény és a legundokabb vétek. Fordította: A Veszprémi Növendékpapság Pázmányköre. Bp., 1879, Hunyadi Mátyás-ny.,XVIII+471+7 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, belül jó állapotban.
15648.

3 000 HUF
Lady Fullerton Georgina: Hét beszély. Fordította: A Veszprémi Növendékpapság Pázmányköre. Bp., 1881, Hunyadi Mátyás-ny.,XVIII+4+284 p Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15649.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: