Madách Imre: A civilizátor. Komédia Aristophanes Modorában. Győry Miklós rajzaival. Hungária könyvek 12. Bp., 1946, Hungária ny. Egészbőr-kötésben, megviselt állapotban, kopott borítóval, sérült hiányos gerinccel.
590. számú számozott, dr. Grossmann Ferenc részére szóló példány!
B. Eötvös József beszédei I-II. kötet. Bp.,1886, Ráth Mór, (Prochaska Károly-ny.), IV+456+VI+369 p.Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
Sienkiewicz Henrik: Volyodyjovszki úr. (A kis lovag.) 1-2. kötet. Fordította: Szekrényi Lajos. Bp.,1902, Fordító, (Stephanaeum-ny.),290+283+1 p. Kiadói, díszesen festett, aranyozott, szecessziós virágornamentikával díszített egészvászon kötésben, Gottermayer-kötés, a könyv sarkainál, és a gerinc szélein kopásnyomokkal, az első kötetben a címoldalt követő két lapon szakadással, a festett lapélekkel.
Mikszáth Kálmán: A szelistyei asszonyok. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1906, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapszélekkel, a gerinc sarkai kissé kopottak.
Mikszáth Kálmán: Pipacsok a búzában. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1893, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapszélekkel, a gerinc alsó sarkán folttal, a borító sarkain és az egyik szélén kopás, 87-90. oldal kijár.
Mikszáth Kálmán: Akli Miklós cs. kir. udvari mulattató története. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1906, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapszélekkel, kissé kopott, a hátoldalán kissé foltos borítóval.
Mikszáth Kálmán: A vén gazember. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1906, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapszélekkel, a borító sarkai kopottak, a gerinc egy része és a könyv hátoldala foltos.
Mikszáth Kálmán: Club és folyosó. Politikai ötletek és rajzok. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1893, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt.,17-224 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, a címlap és a 17. oldal között a lapok hiányoznak, a hátsó szennylap kijár, a borító hátoldala foltos.
Dóczi Lajos: Beszélyek és vázlatok. Dóczi Lajos munkái V. kötet. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), Hornyánszky Viktor-ny. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel és borítóval.
Dóczi Lajos: Utolsó szerelem. Dóczi Lajos munkái VII. kötet. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), Hornyánszky Viktor-ny. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel és borítóval.