S. Bokor Malvin: Árpádvér. K. Sávely Dezső képeivel ellátott kiadás. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval.
P. Szathmáry Károly: Törökvilág Magyarországon. Szűnórák. Hasznos és mulattató olvasmányok könyvtára a serdülő ifjúság számára. I. kötet. Bp.,1887, Benkő Gyula,(Várnai L-ny. Szeged.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval.
Kolligátum, öt különféle munkából, közte egy első kiadású, korai Eötvös József munkával:
[Eötvös József] B.E.J.: A házasulók. Pest, 1833, Hartleben Konrád Adolf,(Buda, M. Kir. Egyetem Betűivel,) 119 p. Az eredeti litografált címlapot is bekötötték, de az alsó szélén vágott.
Beaumarchais: Figaro házassága vagy egy napi boldogság. Vígjáték 5 felvonásban. Fordította: Paulay Ede. Bp.,1877, Franklin, 240 p. Egy lap kijár (17/18.), az utolsó oldalon kis folt.
Beaumarchais: A sevillai borbély vagy haszontalan elővigyázat. Fordította: Paulay Ede. Bp.,1881, Franklin, 143 p. Egy lap kijár, (143 p.)
Berczik Árpád: Nézd meg az anyját. Bp., 1885, Franklin, 121+6 p.
Berczik Árpád: Az igmándi kispap. Bp., 1883, Franklin, 160 p.
Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
Jablonkay Gábor (1874-1930): Taxonyi János S. J. XVIII. századbeli magyar író élete és erkölcstanító példatára. Irodalomtörténeti tanulmány. Kalocsa, 1910, Jurcsó Antal. Átkötött műbőr-kötés, az átkötésnél az eredeti borítót felhasználták. Jó állapotban. Ritka! Taxonyi János (1677-1746) jezsuita tanár, szónok életéről és munkásságáról.
May Károly: A szkipetárok földjén. Útikalandok. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp.,1922, Athenaeum, 240+2 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.
Vegyes német nyelvkönyvek és szótár tétel, 3 db:
Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve. Fordította Adamik Lajos.
Dr. Báder Dezső-Könings Félix-Markó Ivánné-Radnai Ferencné: Német társalgási és külkereskedlmi nyelvkönyv.
Halász Előd: Német-magyar kéziszótár.
Bp.,1969-1991, Akadémiai Kiadó-Közgazdasági és Jogi-Holnap. Különféle kötésben,változó állapotban. A Halász Előd kéziszótár rossz, széteső állapotban.
Vegyes orosz nyelvkönyvek és szótár tétel, 2 db:
Hadrovics László-Gáldi László: Magyar-orosz kéziszótár. Bp.,1978, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
Orosz nyelvtan a gimnáziumok számára. Bp., 1968, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés.
Maurice Druon: Az elátkozott királyok II-VII. Fordította Gyáros Erzsébet, Kamocsay Ildikó. Bp.,1999-2006, Európa. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, 15 db
Minilexikon diákoknak sorozat 9 kötete:
Fizika, Matematika (2x), Kémia, A magyar irodalom nagy alakjai, A világirodalom nagy alakjai, Történelmi fogalomtár, A világtörténelem évszámokban, A világtörténelem nagy alakjai. Bp.,én.,Diáktéka. Kiadói papírkötés.
Puska sorozat diákoknak 5 kötete:
Hol található? Mikor született? Nagy gondolkodók?Ki csatája? Földi legek. Bp.,én., Laude Kiadó. Kiadói papírkötés.
Cziók Ede-Holics László- Dr. Korányi Erzsébet: Kis Hütte. Kézikönyv középiskolásoknak és leendő műszaki hallgatóknak. Bp.,1992, Springer Hungarica. Kiadói papírkötés.