Books: Judaica

Number of items: 18

Mózes öt könyve és haftárák. I-V. kötet. Héber szöveg, magyar fordítás és kommentár. Szerk.: Dr. Hertz J. H. Bp.,1984, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
16051.

8 000 HUF
Imádságos könyv. Fordította Dr. Hevesi Simon. Bp., 1913, Schlesinger József Könyvkereskedése. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, a kötéstáblák belsején aranyozással, az elülső borítón: Avatási Emlék a Pesti Izraelita Nőegylettől, a hátsó szennylap kijár és a hátoldalán bejegyzésekkel, aranyozott lapélekkel, eredeti viseltes kartontokban.
16052.

Imádságos könyv. Fordította Dr. Hevesi Simon. Bp., 1913, Schlesinger József Könyvkereskedése. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, a kötéstáblák belsején aranyozással, az elülső borítón: "Avatási Emlék a Pesti Izraelita Nőegylettől", a hátsó szennylap kijár és a hátoldalán bejegyzésekkel, aranyozott lapélekkel, eredeti viseltes kartontokban.

5 000 HUF
Frisch Ármin: Szemelvények a Biblia utáni zsidó irodalomból. Patai József versfordításaival. Bp., 1906, Pallas. XI, 413p. Kiadói vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. Foltos egészvászon kötésben.
16053.

3 000 HUF
Der Talmud. München, 1980
16054.

Der Talmud. München, 1980

1 000 HUF
I. N. Mannheimer: Festgebete der Israeliten. Nach der gottesdienstlichen Ordnung im israelitischen Bethause zu Wien und in mehreren anderen Gemeinden. Wien, 1894, Schlesinger. Német és héber nyelven. Kiadói egészvászon kötésben, kissé viseltes borítóval / In German and Hebrew. Linen-binding, slightly worn condition
16055.

1 000 HUF
Vegyes könyvtétel, 4 db:  Kabbalat Sabbat. Imakönyv péntek estére. Szerkesztette és fordította Balla Zsolt. Bp., 2010, Balla Zsolt-Balázs Gábor. Kiadói papírkötés.   Antiszemita közbeszéd Magyarországon 2002-2003-ban. Jelentés és dokumentáció. Szerk.: Dési János, Gerő András, Szeszlér Tibor, Varga László. Bp., 2004, Bnai Brith Első Budapesti Közösség. Kiadói papírkötés, magyar és angol nyelven.  Székely Béla: Az antiszemitizmus pszichoanalízise. hn., 1992, Párbeszéd Könyvek. Kiadói papírkötés. Reprint kiadás.   Fohászok. Bp., 1934, Országos Bikur Cholim Betegeket Gyámolító Egyesület, (Eisler Nyomda-ny.), 16 p. Kiadói papírkötés.
16056.

Vegyes könyvtétel, 4 db: Kabbalat Sabbat. Imakönyv péntek estére. Szerkesztette és fordította Balla Zsolt. Bp., 2010, Balla Zsolt-Balázs Gábor. Kiadói papírkötés. Antiszemita közbeszéd Magyarországon 2002-2003-ban. Jelentés és dokumentáció. Szerk.: Dési János, Gerő András, Szeszlér Tibor, Varga László. Bp., 2004, B'nai B'rith Első Budapesti Közösség. Kiadói papírkötés, magyar és angol nyelven. Székely Béla: Az antiszemitizmus pszichoanalízise. hn., 1992, Párbeszéd Könyvek. Kiadói papírkötés. Reprint kiadás. Fohászok. Bp., 1934, Országos Bikur Cholim Betegeket Gyámolító Egyesület, (Eisler Nyomda-ny.), 16 p. Kiadói papírkötés.

1 600 HUF
Ünnepi imádságok a templomban használatos sorrendben. Negyedik kötet. Jomkipur vagyis az engesztelő ünnep napjára. Fordította Schön József. Bp., én. Schlesinger Jos. Kiadói kopottas aranyozott egészvászon-kötés.
16057.

1 200 HUF
16058.

1 000 HUF
G. S. Viereck, P. Eldridge: A bolygó zsidó önéletrajza.(Kétezer esztendőm története.) Fordította: Berend Miklósné. Bp.,1935, Káldor. Kiadói egészvászon-kötés, az I. kötetre papírborítót ragasztottak.
16059.

1 600 HUF
Kraus, Naftali: Az ősi forrás. Bp., 1990, Fórum Rt. Könyvkiadó. Papírkötésben, jó állapotban.
16060.

1 800 HUF
16061.

1 200 HUF
Mákzór imádságos könyv az év minden napjára. I. kötet: Ros-hássonó-ünnep első napjára. Magyarra fordította Schön József. Bp., é.n, Schwarz Ignácz Könyvkereskedése. Kiadói kopottas egészvászon-kötés, kopottas borítóval, laza fűzéssel.
16062.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF