Tétel

36 000 HUF

26

Description:

Mátyus István: Diaetetica, az az a jó egeszség meg-tartásának modját, fundamentumoson elö-ado könyv, mellyet, betegek körül való foglalatosságtól üres óráin írt és készített - -. Második darab. Kolozsvár, 1766, Páldi István, 22 sztl. lev+495 p.+8 sztl. lev. Korabeli bordázott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos. Első kiadás. Csak második rész! kibédi Mátyus István (1725-1802) humanista orvos, Küküllő- és Marosszék főorvosa volt negyvenhárom évig. Az első magyar nyelvű egészségvédelmi és táplálkozástudományi munka szerzője. A mű egyik legfontosabb darabja a hazai orvostörténeti és a gasztronómiai irodalomnak egyaránt. Az első rész 1762-ben, a második rész 1766-ban jelent, aminek a sikere arra ösztönözte, hogy megírja Ó és Új Diaetetica című művét amely 1787-1793 között jelent meg. Ez azonban az első rész, második bővített kiadása, amely az 1766-os második részben tárgyalt kérdéseket nem tartalmazza.

Share:

Photo of the item taken by : tánczos_gábor

Current item in the room
Catalogue number: