Books: Travelling, Local History

Number of items: 155

Orbán Balázs: A székelyföld leírása történelmi, régészeti, természetrajzi s népismei szempontból. VI. kötet: Barczaság. Bp.,1873, Tettey Nándor és Társa, Pesti Könyvnyomda Rt., 4+448 p. + 8 t. Szövegközti fametszetű képekkel, melyeket a szerző fényképei alapján a kor neves rajzolói készítettek. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, egy-két foltos lapszéllel, egy tábla részben kijár, egy tábla hiányzik.
15000.

12 000 HUF
32,43
35,29
Szabolcs-Szatmár megyei helytörténetírás V-VI. Szerk.: Dr. Gyarmathy Zsigmond. Szabolcs-Szatmár Megyei Levéltár Kiadványai I. Évkönyvek 5-6. Nyíregyháza, 1985, Szabolcs-Szatmár Megyei Levéltár, Nyírségi Nyomda-ny. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
15001.

8 000 HUF
Ruisz Rezső: A magyar városok iparosodása. Adalékok az ipari decentralizáció kérdéséhez. Statisztikai Közlemények. Bp.,[1943], Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, tollas aláhúzásokkal, volt könyvtári példány.
15002.

5 000 HUF
Mikecs László: Csángók. é. n., h. n., Bolyai Akadémia. 5 db térképpel. Kiadói félvászon kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval.
15003.

3 000 HUF
Finna Béla: Barangolások a mindegyre jobban elnémuló harangok országában. Bp., 1937, Lukács. Papírkötésben, jó állapotban.
15004.

3 000 HUF
15005.

3 000 HUF
Gaál Mózes (szerk.): Huszonöt év. A tisztviselőtelep története. Budapest, 1998, Pharma Press Kft.,115 p. Kiadói papírkötés. Reprint kiadás.
15006.

4 000 HUF
Veres József: Orosháza történeti és statisztikai adatok alapján. Orosháza, 1886, Veres Lajos. Kicsit foltos papírkötésben.
15007.

3 600 HUF
9,73
10,59
Harsányi István: Sárospataki kalauz. Sárospatak, 1926, Ref. Főiskolai Könyvnyomda. Kiadói illusztrált papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal.
15008.

2 000 HUF
15009.

3 000 HUF
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba. Bp., 1908, Lampel R. Kk. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötés, képekkel, mellékletekkel, jó állapotban.
15010.

6 000 HUF
Carter, H[oward]: Tut-ankh-amen koporsója és múmiája. [Bp.], é. n., Lampel (Modern utazók, felfedezők könyvtára). Kissé kopott, díszes vászonkötésben, címlapja hiányzik.
15011.

4 000 HUF
9

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF