Books: Religion

Number of items: 73

Lang János: Németh Országi Buzgó Plébánus Úrnak A Felséges Tsászár Tartományiban-lévő Német, kivált falusi köz-nép oktatására, érdemessen világosságra botsájtatott, Most pedig Magyar Országi ugyan azon Nép lelki-hasznára Hazánk nyelvére fordítatott kateketika beszédjei Az Öreg Katekismus Rendje szerént. I-V. rész. (Három kötetbe kötve.) Vátzon, 1800. Mármarosy Gottlieb Antal, 8+203+4+84+6+218+1+6+162+4+135 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borító kissé kopott, jó állapotban. 1832-es tuljadonosi bejegyzésekkel.
15726.

Lang János: Németh Országi Buzgó Plébánus Úrnak A' Felséges Tsászár' Tartományiban-lévő Német, kivált falusi köz-nép' oktatására, érdemessen világosságra botsájtatott, Most pedig Magyar Országi ugyan azon Nép' lelki-hasznára Hazánk' nyelvére fordítatott kateketika beszédjei Az Öreg Katekismus' Rendje szerént. I-V. rész. (Három kötetbe kötve.) Vátzon, 1800. Mármarosy Gottlieb Antal, 8+203+4+84+6+218+1+6+162+4+135 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borító kissé kopott, jó állapotban. 1832-es tuljadonosi bejegyzésekkel.

8 000 HUF
Szegedi A. Kilit (Szegedi Kilit Antal (1816-1888): A messiás. Antilogiaul Renán Jézus Életére-re. Kecskemét, 1884, Tóth László, XXVIII+469 p. Félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel.
15727.

4 200 HUF
11,35
12,35
Modlitby Nábozné. ze sw. pjsma wybrané, a we wssech potrebách... Phiala Sanctorum. Apoc. 5. Pessti (Pest), 1871, Alojza Bucánskyho (Bu­csán­szky Alajos), 1247 p. Gazdagon díszített, rézveretes, rézkapcsos, egészbőr kötésben, Opovszky Mihály 1893 felirattal az elülső kötéstáblán, megviselt állapotban, a borítója kopottas, sérült, az elülső kötéstábla elvált a gerinctől, az elülső szennylap hiányzik, szlovák nyelven. Tábori György: A rézveretes Tranoscius c. könyvében, a kötéstábla a 22. képen látható.  + Tábori György: A rézveretes Tranoscius. A magyarországi evangelikus szlovákok régi, vallásos énekeskönyve. Fekete könyvek kulturtörténeti sorozat 6. Békéscsaba, 1986, Békés Megyei Tanács Végrehajtó Bizottságának Tudományos-Koordinációs Szakbizottsága, Tevan Andor Nyomdaipari Szakközép és Szakmunkásképző Iskola-Békés Megyei Könyvtár-Kner Nyomda-ny. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban. Készült 1000 példányban. A szerző, Tábori György által Dr. Kertész Mihály Békés Megyei VB-titkárnak dedikált példány.
15728.

17 000 HUF
45,95
50,00
Dedek Crescens Lajos: Szentek élete. 1-2. köt. Bp., 1900, Pallas. Kopott, utólag ragasztott gerincű, díszes vászonkötésben.
15729.

9 000 HUF
24,32
26,47
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott arany korona [...] imádságos könyv. Pest, 1855, Trattner - Károlyi. Számos metszettel. Kissé megviselt, gazdagon aranyozott fatáblás bőrkötésben, fém veretek nélkül.
15730.

4 000 HUF
15731.

3 000 HUF
Szikszay György: Keresztyéni tanítások és imádságok. Bp., 1904, Hornyánszky Viktor. Aranyozott bőr-kötésben, kopottas, karton-tokban, aranyozott lapélekkel.
15732.

4 000 HUF
Prohászka Ottokár: Föld és ég. Kutatások a geologia és theologia érintkező pontjai körül. Esztergom, 1912, Buzárovits Gusztáv. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötésben, kissé viseltes állapotban, ragasztott borítóval, laza kötéssel.
15733.

2 600 HUF
7,03
7,65
Schütz Antal két könyve: Eucharisztia+Az örökkévalóság. Bp., 1937-1943. Szent István Társulat. Kiadói papírkötésben.
15734.

2 000 HUF
Kőhalmi-Klimstein József (szerk.): Magyar Sion őrei I.  Kőhalmi-Klimstein József: Simor János élete és működése. Pór Antal: Ipolyi Arnold élete és munkái vázlata. Pór Antal: Rónay Jácint pozsonyi prépost. (Egy kötetben.) Pozsony-Bp.,1886, Stampfel Károly. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, rossz állapotban, a kötése, gerince és a borítója sérült, a könyvtest elvált a borítótól, a 18. oldalnál a lapok elváltak a könyvtesttől és kijár, az utolsó lap elvált a könyvtesttől, ceruzás aláhúzásokkal.
15735.

1 200 HUF
Tower Vilmos: Szerzetesnők illemkönyve. Bp.,1941, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés.
15736.

3 800 HUF
10,27
11,18
15737.

14 000 HUF
37,84
41,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF