Books: Law

Number of items: 45

Személyi Kálmán: Római jog I-II. Nyiregyháza, 1932, Jóba Elek Könyvnyomdája. Korabeli félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót az átkötéskor felhasználták, kopottas borítóval, számos ceruzás aláhúzással, de egyébként jó állapotban. A szerző, Személyi kálmán (1884-1946) jogász, egyetemi tanár dedikációjával.
15160.

10 000 HUF
27,03
29,41
Szászy-Schwarz Gusztáv: Parega vegyes jogi dolgozatok. Magyar Jogászegylet Könyvkiadó Vállalata V. évf. 1. kötet. Egyetlen kiadás. Hozzákötve: Grosschmid Béni: A szerzemény családi vagyon- és örökjogunkban. Bp., 1912-1903, Athenaeum-Politzer Zsigmond és Fia, 521+27 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, benne néhány ceruzás aláhúzással, jegyzettel. Szászy-Schwarz Gusztáv munkájánál a szerzőtől bejegyzéssel.
15161.

Szászy-Schwarz Gusztáv: Parega vegyes jogi dolgozatok. Magyar Jogászegylet Könyvkiadó Vállalata V. évf. 1. kötet. Egyetlen kiadás. Hozzákötve: Grosschmid Béni: A szerzemény családi vagyon- és örökjogunkban. Bp., 1912-1903, Athenaeum-Politzer Zsigmond és Fia, 521+27 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, benne néhány ceruzás aláhúzással, jegyzettel. Szászy-Schwarz Gusztáv munkájánál "a szerzőtől" bejegyzéssel.

8 000 HUF
15162.

4 000 HUF
Dr. Hacker Ervin: A magyar büntetőjog tankönyve. Miskolc, 1936, Ludvig István Könyvnyomdája, XXIV+445 p. Korabeli félvászon-kötés, számos ceruzás aláhúzással, bejelöléssel, de alapvetően jó állapotban.
15163.

5 000 HUF
Dr. Schnierer Aladár: A bűntettekről és vétségekről szóló magyar büntető-törvény magyarázata. Bp., 1885, Franklin. Második kiadás. Korabeli aranyozott álbordás félbőr-kötés, kissé kopottas gerinccel és borítóval, számos ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, de alapvetően jó állapotban.
15164.

5 000 HUF
10
Finkey Ferenc: Magyar büntetőjog tankönyve. Bp., 1909, Grill Károly, XXII+869 p. Harmadik, átdolgozott kiadás. Korabeli aranyozott gerincű álbordás gerincű félbőr-kötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel, jó állapotban.
15165.

5 000 HUF
15166.

6 000 HUF
15167.

6 000 HUF
15168.

6 000 HUF
15169.

6 000 HUF
Marton, Géza: Les fondements de la responsibilité civile. Paris, 1938, Recueil Sirey. Kiadói papírkötés, kissé szakadt gerinccel, francia nyelven. Felvágatlan példány. / Paperbinding, in French language. Uncutted copy.
15170.

1 600 HUF
Az 1871. évi törvények gyűjteménye. Kiadja: M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1908, Toldy Lajos, Könyvnyomda Rt. Átkötött kissé foltos félvászon-kötés. A M. Kir. Belügyminister és M. Kir. Követség Olaszországban Róma bélyegzéssel.
15171.

3 600 HUF
9,73
10,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF