Szalai György: Kőbánya története. Bp., 1970, Budapest Főváros X. Kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, kissé szakadozott, kissé kopottas papírborítóval, de belül jó állapotban.
Radnóti Aladár, Gerő László: A Balaton régészeti és történeti emlékei. Bp., 1952, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Budapest utcanévjegyzék és idegenvezető címtár. A kerületi térképeket rajzolta és az utcanévjegyzéket összeállította Gáll Pongrác. Bp., 1942, Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt.-ny.,200 p.+ 20 térkép Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, sérült kötéssel, egy hiányzó térképpel, magyar, német, olasz, francia és angol nyelven.
Pótó János: Emlékművek, politika, közgondolkodás. Budapest köztári emlékművei, 1945-1949. Így épült a Sztálin-szobor 1949-1953. Társadalom és Művelődéstörténeti tanulmányok 7. Bp., 1989, MTA Történettudományi Intézet. Kiadói papírkötés.
Az egri melegvizek keletkezése, élővilága, a fürdő története, úszósportja, gyógyhatása. Szerk.: Dr. Szántó Imre, Dr. Lukács Dezső. Heves Megyei Füzetek 5. sz. Eger, 1955, Egri Nyomda. Kiadói papírkötés.
Szántó Imre: Eger püspöki város úrbéri és felszabadulási pere a 18. században. Heves Megyei Füzetek 1. sz. Eger, 1954, Hevesmegyei Nyomda Vállalat. Kiadói papírkötés.
Szlávik László: A nemzeti ellenállás története Egerben 1849-1867. Tanulmányok Heves Megye Történetéből 10. Eger, 1991, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
Soós Imre: Heves és Külső-Szolnok megye 1772-1849. évi rovásadó összeírásai. Tanulmányok Heves Megye Történetéből 1. Eger, 1973, Heves Megyei Levéltár, Heves megyei Nyomda Vállalat. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.