Books: Travelling, Local History

Number of items: 121

Cholnoky Jenő: Kőrösi Csoma Sándor. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói vászonkötésben. Szép állapotban.
15024.

2 600 HUF
7,03
7,65
15025.

1 600 HUF
Kőbányai utcák, utak, terek, parkok története. Bp.,1985, Budapest Főváros X. kerületi Tanácsa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15026.

1 200 HUF
Palugyay Imre: Jász-Kún kerületek s Külső Szolnok vármegye leírása. Bp.,1993, A Jászságért Alapítvány. Kiadói félvászon-kötés, hasonmás kiadás.
15027.

Palugyay Imre: Jász-Kún kerületek s Külső Szolnok vármegye leírása. Bp.,1993, "A Jászságért" Alapítvány. Kiadói félvászon-kötés, hasonmás kiadás.

2 000 HUF
Radnóti Aladár, Gerő László: A Balaton régészeti és történeti emlékei. Bp., 1952, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval.
15028.

1 600 HUF
Madarász Andor: A Balaton világa. Bp., 1953, Művelt Nép Könyvkiadó, 166+1 p.+XX t.+1 kihajtható térkép. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval. Megjelent 5000 példányban.
15029.

1 600 HUF
9
Budapest utcanévjegyzék és idegenvezető címtár. A kerületi térképeket rajzolta és az utcanévjegyzéket összeállította Gáll Pongrác. Bp., 1942, Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt.-ny.,200 p.+ 20 térkép Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, sérült kötéssel, egy hiányzó térképpel, magyar, német, olasz, francia és angol nyelven.
15030.

3 000 HUF
Pótó János: Emlékművek, politika, közgondolkodás. Budapest köztári emlékművei, 1945-1949. Így épült a Sztálin-szobor 1949-1953. Társadalom és Művelődéstörténeti tanulmányok 7. Bp., 1989, MTA Történettudományi Intézet. Kiadói papírkötés.
15031.

2 000 HUF
Az egri melegvizek keletkezése, élővilága, a fürdő története, úszósportja, gyógyhatása. Szerk.: Dr. Szántó Imre, Dr. Lukács Dezső. Heves Megyei Füzetek 5. sz. Eger, 1955, Egri Nyomda. Kiadói papírkötés.
15032.

1 000 HUF
Szántó Imre: Eger püspöki város úrbéri és felszabadulási pere a 18. században. Heves Megyei Füzetek 1. sz. Eger, 1954, Hevesmegyei Nyomda Vállalat. Kiadói papírkötés.
15033.

1 000 HUF
Szlávik László: A nemzeti ellenállás története Egerben 1849-1867. Tanulmányok Heves Megye Történetéből 10. Eger, 1991, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
15034.

2 000 HUF
Soós Imre: Heves és Külső-Szolnok megye 1772-1849. évi rovásadó összeírásai. Tanulmányok Heves Megye Történetéből 1. Eger, 1973, Heves Megyei Levéltár, Heves megyei Nyomda Vállalat. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
15035.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: