https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Religion

Number of items: 40

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Lucius Coelius Firmianus Lactantius (kb. 250-325): Quae in hoc opere contineantur. Divinarum institutionum Libri septem. Eiusdem de ira Dei Liber unus. Item de opifico Dei Liber unus. Eiusdem Epitome in Libros suos. Divinis institutionibus. Carmen de Phoenice. Carmen de dominica ressurectione. Floreantiae (Firenze), 1513, Philippi de Giunta Florentini, 32+301 p.   Korabeli papírkötés, kissé foltos lapszélekkel, lapokkal, a védőlapokon bejegyzésekkel, szárazpecséttel, de egyébként jó állapotban,latin nyelven. Lactanius (vagy ahogy a korai humanisták hívták: Cicero Christianus) ókori keresztény teológus, apologéta, szónok műveinek 1513-as kiadása, a reneszánsz Firenzéből. Ritka!/  Contemporary paperbinding, with some spotty, with some writings on the shield pages, with dry seal, but in good condition, in Latin language. Edition of works of Lactantius was an ancient Christian theologian,apologist, rhetorician from 1513, from the renaissance Florence. The early humanist called Lactantius the Cicero Christianus. Rare!
15587.

Lucius Coelius Firmianus Lactantius (kb. 250-325): Quae in hoc opere contineantur. Divinarum institutionum Libri septem. Eiusdem de ira Dei Liber unus. Item de opifico Dei Liber unus. Eiusdem Epitome in Libros suos. Divinis institutionibus. Carmen de Phoenice. Carmen de dominica ressurectione. Floreantiae (Firenze), 1513, Philippi de Giunta Florentini, 32+301 p. Korabeli papírkötés, kissé foltos lapszélekkel, lapokkal, a védőlapokon bejegyzésekkel, szárazpecséttel, de egyébként jó állapotban,latin nyelven. Lactanius (vagy ahogy a korai humanisták hívták: Cicero Christianus) ókori keresztény teológus, apologéta, szónok műveinek 1513-as kiadása, a reneszánsz Firenzéből. Ritka!/ Contemporary paperbinding, with some spotty, with some writings on the shield pages, with dry seal, but in good condition, in Latin language. Edition of works of Lactantius was an ancient Christian theologian,apologist, rhetorician from 1513, from the renaissance Florence. The early humanist called Lactantius the Cicero Christianus. Rare!

 
The item is not available
Starting price:
140 000 HUF
378,38
EUR
,
411,76
USD
Number of bids:
0
Böytös, (István) Stephanus: Domus Domini in vertice montium sive ecclesia Romano-Catholica... invictissima. Adversus circumlatrantes temporis hujus Haereticos, Regni Hungariae Parochis exhibita. Tyrnaviae, 1695. Typis Academicis, per Johannem Andream Hörmann. (7)+476+(4)p. A katolikus egyház szervezetének és tanításának rendszeres összefoglalása, és szembeállítása elsősorban a protestáns tanokkal. Egyszerű papírkötésben, címlap kijár. Utolsó lapn tulajdonosi névbejegyzéssel. RMK II. 1802.
15588.

Böytös, (István) Stephanus: Domus Domini in vertice montium sive ecclesia Romano-Catholica... invictissima. Adversus circumlatrantes temporis hujus Haereticos, Regni Hungariae Parochis exhibita. Tyrnaviae, 1695. Typis Academicis, per Johannem Andream Hörmann. (7)+476+(4)p. A katolikus egyház szervezetének és tanításának rendszeres összefoglalása, és szembeállítása elsősorban a protestáns tanokkal. Egyszerű papírkötésben, címlap kijár. Utolsó lapn tulajdonosi névbejegyzéssel. RMK II. 1802.

 
The item is not available
Starting price:
24 000 HUF
64,86
EUR
,
70,59
USD
Number of bids:
0
Modersohn Ernő: Az ördög igézetében. Kassa,[1942], Wiko-ny. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé szakadt borítóval, kis folttal. Könyv az ördögi mesterségekről, és az azoktól való megszabadulásról.
15589.

Modersohn Ernő: Az ördög igézetében. Kassa,[1942], Wiko-ny. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé szakadt borítóval, kis folttal. Könyv az ördögi mesterségekről, és az azoktól való megszabadulásról.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Number of bids:
0
Pap Lajos, maklári: Bibliai egyezményes szótár, a szentirat igéinek föllelésére és magyarázatára vezérlő segédkönyv. Közrebocsátják Székács József és Török Pál. Pesten, 1855. Heckenast Gusztáv. 4 sztl. lev. 592 l. Megviselt félvászon kötésben, lapok jó állapotban.
15590.

Pap Lajos, maklári: Bibliai egyezményes szótár, a szentirat igéinek föllelésére és magyarázatára vezérlő segédkönyv. Közrebocsátják Székács József és Török Pál. Pesten, 1855. Heckenast Gusztáv. 4 sztl. lev. 592 l. Megviselt félvászon kötésben, lapok jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,73
EUR
,
10,59
USD
Number of bids:
0
Mosolgyó József: A keleti egyház Magyarországon. Nemzetiségi tanulmány. Miskolc, 1941, Ludvig István. Papírkötésben, jó állapotban.
15591.

Mosolgyó József: A keleti egyház Magyarországon. Nemzetiségi tanulmány. Miskolc, 1941, Ludvig István. Papírkötésben, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
Székely István: Zsoltár könyv 1548. Bibliotheca Hungarica Antiqua. Bp.,1991, Argumentum - MTA Irod. Tud. Int. Kiadói egészműbőr-kötés. Kísérőfüzet nélkül. Facsimile kiadás. Jó állapotban.
15592.

Székely István: Zsoltár könyv 1548. Bibliotheca Hungarica Antiqua. Bp.,1991, Argumentum - MTA Irod. Tud. Int. Kiadói egészműbőr-kötés. Kísérőfüzet nélkül. Facsimile kiadás. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Rosty Kálmán: Magyar szentek legendái. Bp., 1906, Szent István-Társulat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült hátsó kötéstáblával, javított gerinccel, megerősített kötéssel.
15593.

Rosty Kálmán: Magyar szentek legendái. Bp., 1906, Szent István-Társulat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült hátsó kötéstáblával, javított gerinccel, megerősített kötéssel.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
0
Bőle Kornél: Árpád-házi Szent Margit. Bp., 1944, Stephaneum-ny, 184 p.+ 62 t. Kiadói papírkötés, feket-fehér illusztrációkkal.
15594.

Bőle Kornél: Árpád-házi Szent Margit. Bp., 1944, Stephaneum-ny, 184 p.+ 62 t. Kiadói papírkötés, feket-fehér illusztrációkkal.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
0
A magyarországi ág.hitv. ev. egyetemes egyház levéltárának jegyzéke 1.kötet 1791. évig. Góbi Imre előszavával. Bp.,1912, Ifj. Kellner Ernő, V+184 p. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
15595.

A magyarországi ág.hitv. ev. egyetemes egyház levéltárának jegyzéke 1.kötet 1791. évig. Góbi Imre előszavával. Bp.,1912, Ifj. Kellner Ernő, V+184 p. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
Goffine Lénárt katholikus oktató és épületes könyve. Átdolgozta Steck Xav. Ferencz. Bp.,[1903], Szent István-Társulat. Harmadik, újra átdolgozott kiadás. XXIV+943 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel.
15596.

Goffine Lénárt katholikus oktató és épületes könyve. Átdolgozta Steck Xav. Ferencz. Bp.,[1903], Szent István-Társulat. Harmadik, újra átdolgozott kiadás. XXIV+943 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Velics László: Vázlatok a magyar jezsuiták multjából. I füzet. Bp., 1912, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, sérült kötéssel, de ezt leszámítva jó állapotban.
15597.

Velics László: Vázlatok a magyar jezsuiták multjából. I füzet. Bp., 1912, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, sérült kötéssel, de ezt leszámítva jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Catalogus Bibliothecae Joannis Cardinalis Simor. Principis-primatis Regni Hungariae Archi-episcopi Strigoniensis. Secundum cognomina auctorum descriptus. Strigonii (Esztergom), 1887, Buzárovits Gusztáv., 1590 p. Papírkötés, megviselt állapotban, borító nélkül, egy-két lapon lapszéli folttal, 1590 oldal szakadt viseltes.
15598.

Catalogus Bibliothecae Joannis Cardinalis Simor. Principis-primatis Regni Hungariae Archi-episcopi Strigoniensis. Secundum cognomina auctorum descriptus. Strigonii (Esztergom), 1887, Buzárovits Gusztáv., 1590 p. Papírkötés, megviselt állapotban, borító nélkül, egy-két lapon lapszéli folttal, 1590 oldal szakadt viseltes.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment