Frater Lénárt: Hunyadi magyar származása oklevelekben. Vác, (1937), Kapisztrán Nyomda, 124 p.+ 3 t. (1 színes). Javított gerincű kiadói kopottas kartonált papírkötés, belül szép állapotban.
Kerényi Károly: Napleányok. Elmélkedések Héliosról és görög istennőkről. A klasszikus vers-idézeteket Devecseri Gábor fordította. Bp., (1947), Bibliotheca, Sylvester Rt. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban.
Howard Carter: Tut-Ankh-Amen koporsója, és múmiája. Fordította: Dr. Balassa József. Bp., é.n., Franklin, 1 t.+230 p.+ 75 t. Kiadói aranyozott egészvászonkötés, kissé kopottas borítóval, néhány kijáró lappal (16/17. tábla, 57. táblától 220. oldalig, 225/226. oldal), 231/232. oldal és a 75 t. hiányzik.
Kiszely István: Sírok, csontok, emberek. Embertan a régészetben. Bp., 1976. Gondolat. II., átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált!
Várkonyi Nándor: Sziriát oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Budapest, é.n. , Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 309 p. +16 t.. Kiadói félvászon kötés, szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér táblákkal illusztrálva, kissé kopottas borítóval, gerinccel, kis folttal a felső lapszéleken. Jó állapotban.
Athenaeum könyvkiadó országok történetét bemutató könyvsorozatából hat kötet. (Összesen nyolc könyv.):
André Maurois: Anglia története I-II. kötet. Fordította Németh Andor.
Agostino Savelli: Itália története. A birodalom bukásától a birodalom megalapításáig. Fordította Brelich Mario.
Louis Bertrand: Spanyolország története. Fordította Rónai Mihály András. A függeléket írta Passuth László.
Wolfgang Goetz: A német nép története. Fordította Németh Andor.
S. F. Platonov: Oroszország története. Fordítota és függelékkel ellátta Trócsányi Zoltán.
Charles Seignobos: Az európai élet fejlődése. I-II. kötet. Fordította Dejszen Otmár.
Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, Goetz: A német nép története kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
Baráth Tibor: Magyar történet. Kolozsvár, 1941, Ferenc József-Tudományegyetem Történeti Intézete, 235+3 p. Második, bővített kiadás. Kiadói kopottas félvászon-kötés.