https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 328

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Móricz Zsigmond: Sárarany. Bp., 1911, Nyugat. Első kiadás. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, körbevágott szélekkel.
15634.

Móricz Zsigmond: Sárarany. Bp., 1911, Nyugat. Első kiadás. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, körbevágott szélekkel.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Domanovszky Endre: A renaissancekori bölcsézet története. A bölcsészet története IV. kötet. Bp., 1890, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel, és kissé hiányos borítóval, de belül jó állapotban, felvágatlan példány. Első kiadás.
15635.

Domanovszky Endre: A renaissancekori bölcsézet története. A bölcsészet története IV. kötet. Bp., 1890, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel, és kissé hiányos borítóval, de belül jó állapotban, felvágatlan példány. Első kiadás.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Nagymihály Sándor: A nemzet csalogánya I-II. Blaha Lujza életregénye Herczeg Ferenc, Móricz Zsigmond, Márai Sándor, Hunyady Sándor, Farkas Imre és Szendy Károly emléksoraival. Bp.,(1926), Helikon. Kiadói, népies motívumokkal díszített, egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal, melléklet nélkül. Jó állapotban.
15636.

Nagymihály Sándor: A nemzet csalogánya I-II. Blaha Lujza életregénye Herczeg Ferenc, Móricz Zsigmond, Márai Sándor, Hunyady Sándor, Farkas Imre és Szendy Károly emléksoraival. Bp.,(1926), Helikon. Kiadói, népies motívumokkal díszített, egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal, melléklet nélkül. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Gyakorlati Magyar-Török Szótár. Madsar Ve Türk Lugat Kitabi. I. rész Brindsi Kiszim. Szerk. Pastinszky János. Bp., (1922), Szerzői kiadás. Átkötött amatőr kartonált-kötés, megviselt állapotban, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, 1362-1375 oldal között hiánnyal. Több kötet nem jelent meg, érdekes ex libris bélyegzővel a címlapon. Ritka!
15637.

Gyakorlati Magyar-Török Szótár. Madsar Ve Türk Lugat Kitabi. I. rész Brindsi Kiszim. Szerk. Pastinszky János. Bp., (1922), Szerzői kiadás. Átkötött amatőr kartonált-kötés, megviselt állapotban, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, 1362-1375 oldal között hiánnyal. Több kötet nem jelent meg, érdekes ex libris bélyegzővel a címlapon. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Harsányi Zsolt: Az üstökös I-III. kötet. Petőfi életének regénye. Bp., 1942, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papírborítóban, kiadó kartontokban. Jó állapotban.
15638.

Harsányi Zsolt: Az üstökös I-III. kötet. Petőfi életének regénye. Bp., 1942, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papírborítóban, kiadó kartontokban. Jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
1
vitéz Somogyváry Gyula: És Mihály harcolt...Bp., 1940, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, papír védőborítón kis sérülésekkel. Jó állapotban.
15639.

vitéz Somogyváry Gyula: És Mihály harcolt...Bp., 1940, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, papír védőborítón kis sérülésekkel. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
Gyóni Géza: Élet szeretője. Versek 1909-1914. Bp., 1918, Athenaeum. Második kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, belül jó állapotban. Prüner Arnold címlapjával, könyvdíszeivel és keretléceivel.
15640.

Gyóni Géza: Élet szeretője. Versek 1909-1914. Bp., 1918, Athenaeum. Második kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, belül jó állapotban. Prüner Arnold címlapjával, könyvdíszeivel és keretléceivel.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
Rudnyánszky Gyula (1858-1913): Rudnyánszky Gyula Új Költeményei 1894-1904. Debrecen, 1904, Csokonai-nyomda. (Ruzicska Gyula és Társa.). Kiadói festett, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, Dávidházy Kálmán féle kötés, szecessziós lapteteji díszekkel, kissé viseltes gerinccel, egy oldal és a címlap kijár, a címlap után ceruzás bejegyzéssel.
15641.

Rudnyánszky Gyula (1858-1913): Rudnyánszky Gyula Új Költeményei 1894-1904. Debrecen, 1904, Csokonai-nyomda. (Ruzicska Gyula és Társa.). Kiadói festett, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, Dávidházy Kálmán féle kötés, szecessziós lapteteji díszekkel, kissé viseltes gerinccel, egy oldal és a címlap kijár, a címlap után ceruzás bejegyzéssel.

 
The item is not available
Starting price:
2 200 HUF
5,95
EUR
,
6,47
USD
Number of bids:
0
Chappon Samu: A vívás művészetének elmélete. Reprint! Szombathely, 2008, Oskar Kiadó. Műbőr kötésben, jó állapotban.
15642.

Chappon Samu: A vívás művészetének elmélete. Reprint! Szombathely, 2008, Oskar Kiadó. Műbőr kötésben, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
1
Hegedűs Loránt: Viola-város. Erdélyi Könyvesház 6. Kolozsvár, 1938, Könyvbarátok Társasága. Átkötött egészvászon-kötés, az újrakötésnél az eredeti papírborítót az elülső borítóra kasírozták, a könyvre vonatkozó beragasztott német nyelvű újságcikkel, ex libris-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
15643.

Hegedűs Loránt: Viola-város. Erdélyi Könyvesház 6. Kolozsvár, 1938, Könyvbarátok Társasága. Átkötött egészvászon-kötés, az újrakötésnél az eredeti papírborítót az elülső borítóra kasírozták, a könyvre vonatkozó beragasztott német nyelvű újságcikkel, ex libris-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Versekben tündöklő Erdély. Magyar költők erdélyi verseinek gyűjteménye a gyulafehérvári soroktól mind a mái napig. Egybeszedte Szentimrei Jenő. Kolozsvár, 1941, Lepage Lajos, 342 p. Kiadói papírkötés, hiányzó papírborítékkal, ajándékozási sorokkal, de egyébként jó állapotban.
15644.

Versekben tündöklő Erdély. Magyar költők erdélyi verseinek gyűjteménye a gyulafehérvári soroktól mind a mái napig. Egybeszedte Szentimrei Jenő. Kolozsvár, 1941, Lepage Lajos, 342 p. Kiadói papírkötés, hiányzó papírborítékkal, ajándékozási sorokkal, de egyébként jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
2 600 HUF
7,03
EUR
,
7,65
USD
Number of bids:
1
Korcsmári Imre: Mendei május. Bp., 1942, Gyarmati Ferenc Könyvnyomtató Műhely. Kiadói illusztrált papírkötés. A szerző által aláírt, számozott (500/206.) példány. A borító rajzát vitéz Pataky Ferenc festőművész készítette.
15645.

Korcsmári Imre: Mendei május. Bp., 1942, Gyarmati Ferenc Könyvnyomtató Műhely. Kiadói illusztrált papírkötés. A szerző által aláírt, számozott (500/206.) példány. A borító rajzát vitéz Pataky Ferenc festőművész készítette.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
2

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment