Books: Travelling, Local History

Number of items: 145

Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II.. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Budapest, é.n., Magyar kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, egészvászon kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, sérült gerinccel, sérült fűzéssel.
15048.

1 400 HUF
Szabó Tibor - Nagy Péter: Az Europa Nostra-díjas szegedi Kárász utca és Klauzál tér. Szeged, 2007, Bába Kiadó. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
15049.

1 200 HUF
Egyezményes jelek, írásminták és rövidítések az 1:25000, 1:50000 és 1:1000000 mértékarányú topográfiai térképek számára. hn., 1953, Magyar Népköztársaság HM. Térképészeti Intézet. Kiadói félvászon kötésben.
15050.

1 400 HUF
Vegyes helytörténeti témájú könyvek, 2 db. Pest-budai városképek. Bevezetőt írta: Granasztói Pál. Bp., 1969, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötésben.  Budapest Enciklopédia. Bp., 1982, Corvina. Harmadik átdolgozott, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15051.

1 400 HUF
Cartographia Világatlasz. Szerk.: Dr. Papp-Váry Árpád, Hidas Gábor, Suara Róbert, Neményi Istvánné. Bp., 2001, Cartográphia Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
15052.

1 200 HUF
15053.

1 400 HUF
Palaczki Ferenc: Vonyarcvashegy története 1024(?)-1335-1946. Keszthely, 1996, készült 1000 példányban. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15054.

1 200 HUF
Részletes helyi kalauzok sorozat két kötete:  Kiss József: Pécs és a mecsek részletes kalauza. Bp., 1926, Turistaság és Alpinizmus. Kiadói papírkötés, térképmellékletekkel.  Dr. Mihályi Ernő: Pannonhalma részletes kalauza. Bp., 1923, Turistaság és Alpinizmus. Kiadói papírkötés, ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
15055.

2 000 HUF
Ott hul éltek vala a magyarok... Válogatás az észak-moldvai magyarság népi emlékezetének kincsestárából. Szerk.: Harangozó Imre. Újkígyós, 2001, Ipolyi Arnold Népfőiskola. Kiadói papírkötésben, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
15056.

"Ott hul éltek vala a magyarok..." Válogatás az észak-moldvai magyarság népi emlékezetének kincsestárából. Szerk.: Harangozó Imre. Újkígyós, 2001, Ipolyi Arnold Népfőiskola. Kiadói papírkötésben, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.

2 000 HUF
15057.

2 600 HUF
7,03
7,65
Iván Gizella: Feketén, fehéren a turizmusról. Bp., 2004, szerzői. A szerző dedikációjával. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15058.

1 200 HUF
Seifert Tibor: Budapest XI. kerület: A főváros nyugati kapuja. Bp., 1998, önkormányzat. A szerző dedikációjával. Kartonált papírkötésben.
15059.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF