Thomas Hood: Humorous Poems. Alfred Ainger előszavával. Charles E. Brock illusztrációival. London-New York, 1903, Macmillan. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, angol nyelven./Linen-binding, in English language.
Karl May: Winnetou 3. rész. Karl May's Gesammelte Werke IX. kötet. Dresden, é.n., Karl May Verlag. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopottas hátsó borítóval, kissé laza fűzéssel, német nyelven. / Linen-binding, in German language.
Karl May: Der Schut. Karl May's Gesammelte Werke VI. kötet. Dresden, é.n., Karl May Verlag. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, német nyelven. Jó állapotban./ Linen-binding, in German language.
Thomas Mann: Unordnung und frühes Leid. Berlin, (1926), S. Fischer Verlag. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kartonált papírtokban, német nyelven. Jó állapotban./ Paperbinding, in case, in German language.
Johann Friedrich Kind (1768-1843): Romantische Erzählungen. Leipzig, 1807. Első kiadás. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés, rémetszetű címképpel, német nyelven, megviselt állapotban. egy lap sérült, hiányos és kijár (15/16.), egy lap hiányzik (327/328.) / Half-linen-binding, with copper-engraving frontispiece, in German language, in poor condition, with worn cover, one sheet (15/16.) damaged and coming out, one sheet (327/328.) are lost. First edition.
Campes, J.H.: Robinson Crusoe. Für die Jugend neu bearbeitet von Julius Hoffmann. Mit vielen Textillustrationen und vier Farbenbildern nach Aquarellen. von W. Hoffmann. Zweite Auflage. Stuttgart, Thienamanns Verlag. Ganzleineneinband, verschlisener Zustand / Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban / full linen binding, demaged condition
Johannes Gillhof: Jürnjakob Swehn der Amerikafahrer. Berlin, 1926, Dom. Kiadói egészvászon kötés, megviselt állapotban, a gerince sérült, javított, a borítója kopottas, foltos, a szövegben némi ceruzás megjelölés, bejegyzés, egészoldalas illusztrációkkal, német nyelven./ Linen-binding, with damages, in german language.
Ludwig Mises: Liberalismus. 1927 Verlag von Gustav Fischer. 175. p. Német nyelvű. Könyvtári állományi pecséttel és külön lapokon könyvajánlóval és megrendelőlappal. Kiadói vászonkötés, kopottas állapotban. / German language, with library's sigil, few book reference and order-form, worn cloth binding. / Deutsch mit Siegel den Bücherei, Buch Referent und Bestellung, verwittert Leinenband.
Spesz, Alexander: Okkultismus und Wunder. Ein Verhältnisproblem der Wissenschaft und des Glaubens. Hildesheim: 1929. F. Borgmeyer. Kissé szakadt egészvászon kötésben / in damaged full linen binding