Tétel

Catalogue number:

15719.
293. Closed Online auction
Books: Religion

12 000 HUF
32,43 EUR, 35,29 USD

Description:

1868 - 1883 Magyarországi Reformált Egyház egyetemes konventjének és országos zsinatának jegyzőkönyvei, határozatai, azok elé terjesztett javaslatok, tervezetek és egyéb ezzel kapcsolatos nyomtatványok, egybekötve, összesen 15 db: 1. Köznevelés és közoktatási szervezet a Magyarországi Ref. Egyházban. Megállapítva az 1881-ik évben Debrecenben tartott országos zsinat által. Debrecen, 1883, Debrecen Városi Könyvnyomda, 40 p. 2. A helv. Hitv. Solti egyházmegyében. 1861. October 1-jén életbe lépendő Segélypénztár alapszabályai, amint azok az 1861. május 23-án tartott egyházmegyei gyülésen megállapittattak. Kalocsa, 1868, Malatin és Holmeyer érsek könyvnyomdászok, 8 p. A 8. oldalon korabeli ceruzás bejegyzéssel. 3. A Magyarországi Reformált Egyház egyetemes conventjének jegyzőkönyve. Debrecen, 1879, Szeptember 10-13. Kiadta Tóth Sámuel. Debrecen, 1879, Debrecen Városi Könyvnyomda, 28+2 p. 4. A Magyarországi Reformált Egyház egyetemes konventjének jegyzőkönyve. Budapest, 1880, Szeptember 15-21. Kiadta Tóth Sámuel. Debrecen, 1880, Debrecen Városi Könyvnyomda, 39+1 p. 5. A Magyarországi Reformált Egyház egyetemes konventjének jegyzőkönyve. Budapest, 1881, Március 8-14. Kiadta Tóth Sámuel. Debrecen, 1881, Debrecen Városi Könyvnyomda, 25+3 p. 6. A Magyarországi Reformált Egyház 1882. Szeptember 10-17. napjain. Debrecenben tartott országos zsinatának jegyzőkönyve. Kiadta Tóth Sámuel. Debrecen, 1882, Debrecen Városi Könyvnyomda, 62 p. 7. A Magyarországi Reformált Egyház 1881. Oktober 31. - November 24. Debrecenben tartott országos zsinatának jegyzőkönyve. Kiadta Tóth Sámuel. Debrecen, 1882, Debrecen Városi Könyvnyomda, 152 p. A 43/44. oldal szakadt. 8. A Magyarországi Reformált Egyház egyetemes konventjének jegyzőkönyve. Budapest, 1883, Január 23-31. Kiadta Tóth Sámuel. Debrecen, 1883, Debrecen Városi Könyvnyomda, 64 p. 9. A Magyarországi Reformált Egyház egyetemes konventjének jegyzőkönyve. Kolozsvár, 1883, Szeptember 12-17.-ig. Kiadta Tóth Sámuel. Debrecen, 1883, Debrecen Városi Könyvnyomda, 52 p. 10. A 8. A Magyarországi Reformált Egyház alkotmányának tervezete. A zsinati törvényhozás elé terjesztendő javaslatképen, az egyetemes konvent által megállapítva. Kiadta Tóth Sámuel. Debrecen, 1880, Debrecen Városi Könyvnyomda, 39+1 p. 11. Egyházi bíróság és törvénykezési rendtartás. A reformált egyetemes konvent által megállapított s a zsinati törvényhozás elé terjesztendő javaslat. Kiadta Tóth Sámuel. Debrecen, 1881, Debrecen Városi Könyvnyomda, 12 p. 12. A köznevelés és közoktatás szervezetének szabályzata, a Magyar Reformált Egyházban. Javaslat. Debrecen, 1879, Debrecen Városi Könyvnyomda, 62+2p. 13. A középiskolai oktatás szervezetének szabályzata, a Magyar Reformált Egyházban. Az egyetemes konvent által megállapított s a zsinati törvényhozás elé terjesztendő javaslat. Kiadta Tóth Sámuel. Debrecen, 1880, Debrecen Városi Könyvnyomda, 13+1 p. 14. A köznevelés és közoktatás szervezetének szabályzata, a Magyar Reformált Egyházban. Az egyetemes konvent által megállapított s a zsinati törvényhozás elé terjesztendő javaslat. Kiadta Tóth Sámuel. Debrecen, 1881, Debrecen Városi Könyvnyomda, 38+1 p. 15. Zsinati előmunkálatok. A Magyarországi Reformált Egyház egyetemes konventjéből kiküldött bizottság által előterjesztve. Második füzet. Bp., 1879, Franklin-Társulat Könyvnyomdája, 80 p. Korabeli kopottas félvászon-kötés, foltos lapokkal, foltos lapszélekkel.

Share:

Photo of the item taken by : tánczos_gábor