Pierre de Girardin francia követ feljegyzései az Oszmán birodalomról. (1685-1689). /Mémoires sur l'empire Ottoman par Pierre de Girardin ambassadeur français a Constantinople (1685-1689). Sajtó alá rendezte, és a bevezetőt írta Kerekes Dóra. Documenta Hungarorum in Gallia. Paris-Bp.-Szeged, 2007, Institut Hongrois-Országos Széchényi Könyvtár. Kiadói kartonált papírkötés, magyar és francia nyelven. Jó állapotban.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem története. 1945-1970. Szerk.: Sinkovics István. Bp., 1972, ELTE. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Frantisek Palacky: A huszitizmus története. Fejezetek a cseh nemzet történetéből. Fordította Benedek Gábor, Farkas Géza, Holka László. Bp., 1984, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
ifj. Dercsényi Dezső: A somogyvári Szent Egyed-apátság maradványai. Bp., 1934. (Vác, Pestvidéki Nyomda.) Kiadói papírkötés.
A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudomány-Egyetem Művészettörténeti és Keresztény Régészeti Intézetében készült doktori értekezés.
Mályusz Elemér: A magyar történettudomány. (Budapest, 1942), Bólyai Akadémia. Kiadó félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, de alapvetően jó állapotban./ Half-linen-binding, in Hungarian language.
Macaulay: Ánglia története II. Jakab trónralépte óta. Forditotta Csengery Antal - Zichy Antal. Második, átnézett kiadás. I-V. kötet, a VI. kötet hiányzik. Bp, 1875-1877, MTA. Egységes, kiadói zöld vászonkötésben, a gerincek felső részén kissé szakadozott, hiányos.
Nemzeti Gyász. Emlékkönyv dr. Antall József miniszterelnök halála emlékére. Szerk.: Herényi Károly, Bakos Zoltán. Bp., 1994, MDF Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Béla király Névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Fordította Szabó Károly. A fordítást javította és bevezetéssel ellátta Mika Sándor. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói papírkötés, a címlapon ex libris bélyegzéssel.