Books: History

Number of items: 116

Pierre de Girardin francia követ feljegyzései az Oszmán birodalomról. (1685-1689). /Mémoires sur lempire Ottoman par Pierre de Girardin ambassadeur français a Constantinople (1685-1689). Sajtó alá rendezte, és a bevezetőt írta Kerekes Dóra. Documenta Hungarorum in Gallia. Paris-Bp.-Szeged, 2007, Institut Hongrois-Országos Széchényi Könyvtár. Kiadói kartonált papírkötés, magyar és francia nyelven. Jó állapotban.
15232.

Pierre de Girardin francia követ feljegyzései az Oszmán birodalomról. (1685-1689). /Mémoires sur l'empire Ottoman par Pierre de Girardin ambassadeur français a Constantinople (1685-1689). Sajtó alá rendezte, és a bevezetőt írta Kerekes Dóra. Documenta Hungarorum in Gallia. Paris-Bp.-Szeged, 2007, Institut Hongrois-Országos Széchényi Könyvtár. Kiadói kartonált papírkötés, magyar és francia nyelven. Jó állapotban.

1 600 HUF
15233.

4 400 HUF
11,89
12,94
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem története. 1945-1970. Szerk.: Sinkovics István. Bp., 1972, ELTE. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15234.

1 200 HUF
Frantisek Palacky: A huszitizmus története. Fejezetek a cseh nemzet történetéből. Fordította Benedek Gábor, Farkas Géza, Holka László. Bp., 1984, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15235.

1 000 HUF
ifj. Dercsényi Dezső: A somogyvári Szent Egyed-apátság maradványai. Bp., 1934. (Vác, Pestvidéki Nyomda.) Kiadói papírkötés. A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudomány-Egyetem Művészettörténeti és Keresztény Régészeti Intézetében készült doktori értekezés.
15236.

2 000 HUF
Mályusz Elemér: A magyar történettudomány. (Budapest, 1942), Bólyai Akadémia. Kiadó félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, de alapvetően jó állapotban./ Half-linen-binding, in Hungarian language.
15237.

1 000 HUF
Mónus Áron: Összeesküvés: a nietzschei birodalom. Bp., 1994, Interseas Editions. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
15238.

1 200 HUF
C.W. Ceram két könyve: Az első amerikai. Az észak-amerikai régészet regénye. Bp., 1979, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A hettiták regénye. Bp., 1964, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói ragasztott papír védőborítóban.
15239.

1 600 HUF
15240.

7 000 HUF
18,92
20,59
Nemzeti Gyász. Emlékkönyv dr. Antall József miniszterelnök halála emlékére. Szerk.: Herényi Károly, Bakos Zoltán. Bp., 1994, MDF Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
15241.

1 000 HUF
Béla király Névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Fordította Szabó Károly. A fordítást javította és bevezetéssel ellátta Mika Sándor. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói papírkötés, a címlapon ex libris bélyegzéssel.
15242.

800 HUF
Gaál Ernő: A sör. Sör az ókori Egyiptomban és Mezopotámiában. Gondolat zsebkönyvek. Bp., 1988, Gondolat. Kiadói papírkötés.
15243.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF