Guoth Kálmán: Eszmény és valóság Árpádkori királylegendáinkban. Kolozsvár, 1944, Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, de egyébként jó állapotban./
Paperbinding, in Hungarian language.
Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza I. és III. kötetek. Bp., 1966-1987, Akadémiai Kiadói. A vármegyéket ábrázoló kiemelhető mellékletekkel. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban. Volt könyvtári példány. Jó állapotban.
Gyöngyösi József: A magyar fűszerkereskedők története a legrégibb időktől a második világháború kitöréséig különös tekintettel a magyar élelmiszernagyipar fejlődésére. Függelékkel, szentmártoni Bodó János: A kalmárok ditsireti (1690). Budapest, é.n. [1942], Fővárosi Nyomda Rt., 271 p. + t. Kiadói fűzött papírkötés. Számos szövegközti fekete-fehér képpel illusztrálva. A borítója foltos, szakadt. A kötése sérült. A tartalomjegyzéknél tulajdonosi bejegyzéssel. E szerint a bejegyző a könyvet a szerzőtől kapta. Egyetlen kiadás. Ritka!
Marjay Frigyes: Sedántól Prágáig. A magyar tragédia története. Bp., 1938, Danubia. Kiadói egészvászon-kötés, a címoldal hiányzik, a 13-14. oldal kijár.
La Colonna Traiana. Rilievi Fotografici Eseguiti in Occasione dei Lavori di Protezione Antiaerea. Roma XIX. Roma, 1942, Carlo Colombo. Kiadói papírkötés, olasz nyelven. A Traianus oszlop, olasz nyelvű kiadvány, rengeteg fekete-fehér képanyaggal. /
The Trajan Column. Paperbinding, in Italian language, with a lot of black and white picture.
Alfonso de Franciscis: Pompei-Herculanum et La Villa Jovis A Capri. Guide Avec Reconstructions. Roma, é.n., Vision. Kiadói spirálozott nyl-kötés, színes fotókkal, rekonstrukciós ábrákkal, térképekkel illusztrálva, francia nyelven./ Spiral-binding, in French language.
Entz Géza, Kovács András: A kolozsvári Farkas utcai templom címerei. Bp.-Kolozsvár, 1995, Balassi-Polis. Kiadói papírkötésben, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva.