Sven Hedin: Egy harcban álló nemzet. A német katonáknak ajánlva. Bp. 1915. Athenaeum. 176 l. Korabeli egészávászon-kötésben, propaganda címkék bekötve.
Mikár Zsigmond: Honvéd-névkönyv. Az 1848/49-diki honvédseregnek 1890-benmég életben volt tagjairól. B., 1891, Pesti Könyvnyomda-Részvénytársaság. Kötés nélkül, kopottas állapotban.
Gyóni (Áchin) Géza: Lengyel mezőkön, tábortűz mellett. Gyóni (Áchim) Géza przemysli verseinek első itthoni (bővített) kiadása. Bp., 1915, Országos Hadsegélyező Bizottság (Budapesti Hírlap-ny.), 64 p. Kiadói papírkötés, kis szakadással a geirncénél.
Az 1914-es kiadás nyomdahű másolata, Gyóni Géza (1884-1917) nyomtatott aláírásával és dedikációjával Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságírónak. Az elején érdekes, katonai vonatkozású ajánlással. Jó állapotban.
Pilch Jenő (szerk.): A magyar katona vitézségének ezer éve I. kötet. Budapest, é.n. [1933], Franklin-Társulat, XVI+48 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, képekkel, térképekkel illusztrált, rossz állapotban, a kötése sérült, a könyvtest elvált a gerincétől, kopottas borítóval, 414-417. oldalak között a lapok kijárnak, a hátsó szennylap hiányzik.
Molnár Ferenc: Egy haditudosító emlékei. 1914 november - 1915 november. Bp., 1916, Franklin-Társulat. Első kiadás. Átkötöt korabeli bordázott gerincű félbőr kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, márványozott lapélekkel.