Books: Military

Number of items: 25

15265.

5 000 HUF
Felvidékünk-honvédségünk. (Trianontól-Kassáig.) Történelmi eseménysorozat képekkel. Bp., 1939, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának Kiadása. Kiadói foltos, kissé kopott festett, címerrel illusztrált egészvászon-kötés, szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal.
15266.

7 000 HUF
18,92
20,59
Honvédelmi miniszterek 1848-1994. Írták: Ács Tibor, Balogh Gyula, Bencze László, Hegedűs Zoltán, Liptai Ervin, Móricz Lajos, Szakály Sándor. Bp., 1994, Zrinyi. Kiadói papírkötés.
15267.

1 000 HUF
Kossa István: Dunától a Donig. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborító, ajándékozási sorokkal, benne Magyar Dolgozók Pártja bélyegzővel, dátumozással (1952).
15268.

800 HUF
15269.

2 600 HUF
7,03
7,65
Román Ferenc: Harctéri napló 1915-1916. Kerecsend, é. n., Önkormányzat. Készült 700 példányban. Papírkötésben, jó állapotban.
15270.

2 000 HUF
13
Wagner, Eduard: Hieb- und Stichwaffen. Prága, 1975, Artia. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
15271.

2 000 HUF
Molnár József: Legujabb világháború énekek. III. rész. Kunszentmiklós, 1917, Kiskunság-Dunamellék Könyvnyomda, 16 p. Kiadói papírkötés.
15272.

800 HUF
10
Mikár Zsigmond: Honvéd-névkönyv. Az 1848/49-diki honvédseregnek 1890-benmég életben volt tagjairól. B., 1891, Pesti Könyvnyomda-Részvénytársaság. Kötés nélkül, kopottas állapotban.
15273.

1 000 HUF
19
Gyóni (Áchin) Géza: Lengyel mezőkön, tábortűz mellett. Gyóni (Áchim) Géza przemysli verseinek első itthoni (bővített) kiadása. Bp., 1915, Országos Hadsegélyező Bizottság (Budapesti Hírlap-ny.), 64 p. Kiadói papírkötés, kis szakadással a geirncénél.  Az 1914-es kiadás nyomdahű másolata, Gyóni Géza (1884-1917) nyomtatott aláírásával és dedikációjával Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságírónak. Az elején érdekes, katonai vonatkozású ajánlással. Jó állapotban.
15274.

3 000 HUF
Pilch Jenő (szerk.): A magyar katona vitézségének ezer éve I. kötet. Budapest, é.n. [1933], Franklin-Társulat, XVI+48 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, képekkel, térképekkel illusztrált, rossz állapotban, a kötése sérült, a könyvtest elvált a gerincétől, kopottas borítóval, 414-417. oldalak között a lapok kijárnak, a hátsó szennylap hiányzik.
15275.

4 000 HUF
Molnár Ferenc: Egy haditudosító emlékei. 1914 november - 1915 november. Bp., 1916, Franklin-Társulat. Első kiadás. Átkötöt korabeli bordázott gerincű félbőr kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, márványozott lapélekkel.
15276.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF