Somogy megye földrajzi nevei. Szerk.: Papp László, Végh József. Bp., 1974, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
Dr. Kalmár Gusztáv: Küzdelmek a fehér halál országában II. Budapest, 1932, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon kötés. Számos képpel és térképpel illusztrálva. A borítója foltos, kopott.
Mungo Park: A Gambiától a Nigerig. Fordította: Halász Gyula. Világjárok. Utazások és Kalandorok. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 143 p. Kiadói egészvászon kötés. Számos fekete-fehér képpel és két térképpel. A borítója foltos, kopott.
Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. Bp., é.n., Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben.
Dr. Oppe Sándor (szerk.): Mecsek útikalauz. Budapest, 1959, Sport Lap- és Könyvkiadó, 340 p. Kiadói kissé kopott félvászon kötésben, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, térképmelléklettel. (A Mecsek hegység turistatérképe, Budapest, 1959, Kartográfiai Vállalat.)
Attilio Gatti: Musungu. Fordította Déry Tibor. A világjárás hősei. Budapest, É.N., Utazási könyvek kiadóhivatala. Egésvászon kiadói borítóban, 204 p.
A kiadói borítója kopott, foltos. A lapszélek foltosak. Az elülső és hátsó szennylapon beírás. A címlapon ajándékozási sorok.
Molnár Gábor két Amazóniáról szóló könyve:
Az óriáskígyók földjén. Amazóniai vadásznapló. Bp., 1979, Szépirodalmi Könyvkiadó. Ötödik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
Én kedves Amazóniám. Bp., 1979, Szépirodalmi Könyvkiadó. Ötödik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papírborítóban.
Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1908, Verlag von Karl Baedeker, XLII+412 p. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés,kissé kopottas borítóval, festett lapélekkel, térképekkel illusztrálva. Német nyelven. / Linen-binding, in german language. Sixth edition. The cover is little bit wearing.
Wagners Führer durch Nordtirol, Vorarlberg, die angrenzenden Gebiete von Oberbayern und den Tauern. Innsbruck, 1922, Verlag von Wagner'schen Universitätsbuchhandlung. Számos térképmelléklettel. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
La novaj fervojoj tra Austriaj Alpoj. Bécs, [1914], Eldonis la I. R. ministerio por fervojaj. Az osztrák Alpokon átvezető új vasútról szóló eszperantó nyelvű kiadvány, számos képpel. Szecessziós papírkötésben, megviselt állapotban.