Books: Religion

Number of items: 55

Hermann Busembaum (vagy Busenbaum 1600-1668): Compendium theologiae moralis sancti Alphonsi Mariae de Ligorno sive Medulla Theologiae Moralis I-II. Iriae, 1840, Caesaris Giani, XXXII+514+228 p. + Jeremia A. Patavio: Probabilismus methodo mathematica demonstratus auctore Patre Pithanophilo. Iriae, 1840, Caesaris Giani, 216 p. +Johann Baptist Faure (Giambattista Faure (1702-1779): Dubitationes theologicae de iudicio practico. Lucani, 1840, Francisci Veladini, 78 p.  Korabeli bőrkötés, festett lapélekkel, megviselt állapotban, a borítója kopott, az I. kötet gerince sérült, a II. kötet gerince hiányzik, de a könyvtest egyben van, latin nyelven. Három teológiai munkát tartalmaz a kötet, két jezsuita és egy ferences szerzetesét. /  Contemporary leather-binding, the book damaged, the cover is worn, the spine of the first book damaged, the spine of the second book lost, but the book block in one piece, in Latina language. The book includes three theological works from two Jesuit, and one Fransican friar.
14382.

12 000 HUF
32,43
35,29
Martinus Becanus (1561-1624): Compendium manualis controversiarum hujus femporis de fide, et religione. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1738, Leopold Berger, 12+458+10 p. Korabeli bőrkötés, megviselt állapotban, a bortítója kopottas, a gerince sérült, az elülső előzéklapon bejegyzések, szárazpecséttel, intézményi bélyegzővel, a kötése sérült, foltos lapélekkel, latin nyelven.  Contemporary leather-binding, in poor condition, the cover is worn, the spine and binding damaged, with wrintings on the front shield page, with dry seal, with office seals, in Latin linguage.
14383.

8 000 HUF
17
R. P. Joannicio Basilovits: Brevis Notitia Fundationis Theodori Koriathovits, olim Ducis De Munkacs, &c. Exhibens Statum Graeco-Cartholicae Dioecesis Munkacsiensis Hierarchicum, juxta seriem Episcoporum...Tomus II. Pars Quarta, Pars Quinta, Pars Sextae. Kassa, 1805, Joannis Josephi Ellinger. Korabeli félbőr kötés, rossz állapotban, a borítója kopottas, a hátsó kötéstábla sérült, hiányos, a hátsó védőlap sérült hiányos, az utolsó pár lap kissé sérült, foltos.
14384.

6 000 HUF
Schenkl, Maurus: Ethica Christiana. 2. köt. Esztergom, 1823, Josephus Beimel. Kicsit kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
14385.

2 000 HUF
Irsik Ferenc: Boldog emlékű Hám János szatmári püspök élete. Szatmár, 1894, Pázmány-Sajtó. Kiadói kopottas félvászon kötés, fekete-fehér egész oldalas fotókkal illusztrálva, az elülső kötéstábla belsejére, utolsó oldalra, és a hátsó előzéklapon tollal firka.
14386.

Irsik Ferenc: Boldog emlékű Hám János szatmári püspök élete. Szatmár, 1894, 'Pázmány-Sajtó'. Kiadói kopottas félvászon kötés, fekete-fehér egész oldalas fotókkal illusztrálva, az elülső kötéstábla belsejére, utolsó oldalra, és a hátsó előzéklapon tollal firka.

2 000 HUF
14387.

22 000 HUF
59,46
64,71
Magyar Katolikus Lexikon I-XV. Szerk.: Dr. Diós István. Budapest, 1993-2010 , Szent István Társulat. Kiadói aranyozott műbőr kötés. Jó állapotban.
14388.

40 000 HUF
108,11
117,65
Bibliai lexikon I-II. Segédkönyv a Biblia tanulmányozásához. Szerk.: Czeglédy Sándor, Hamar István, D. Dr. Kállay Kálmán. 160 képpel. Budapest, 1931, Sylvester. Egyetlen kiadás. Kiadói, aranyozott egészbőr kötésben, kissé viseltes, sérült gerinccel, borítóval, de ezt leszámítva jó állapotban.
14389.

8 000 HUF
Vizsolyi Biblia. I-II. köt. Budapest, 1981, Helikon Kiadó, Kner Nyomda. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű, dombornyomott műbőr kötés, kiadói karton dobozban, kísérőfüzettel(,Szántó Tibor: Károlyi Gáspár Vizsolyi Bibliája. Budapest, 1981, Helikon. Kiadói papírkötés,)az eredeti vásárlói tájékoztatóval, valamint Dr. Jáky Gyula: Károlyi Gáspár és a Vizsolyi Biblia (,Budapest, 1940, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói tűzött papírkötés,) füzetével. Facsimile kiadás, szép állapotban!
14390.

12 000 HUF
32,43
35,29
14391.

6 000 HUF
Dr. Tóth Tihamér összegyűjtött munkái 1-20. köt. Budapest, 1935-1936, Szent István-Társulat. Kiadói egységes egészvászon sorozatkötésben. Változó állapotban, többnyire kopottas borítóval, gerinccel. A sorozat teljes, de a pótkötetek hiányoznak belőle.
14392.

10 000 HUF
27,03
29,41
Keresztyén Bibliai Lexikon I-II. Szerk.: Dr. Bartha Tibor. Budapest, 1993, Kálvin János Kiadó. Kiadói műbőr kötés.
14393.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF