Engravings

Number of items: 22

cca 1595 Medvevadászat, rézmetszet, papír, Johannes Stradanus (Jan van der Straet/Giovanni Stradano, 1523-1605) után metszette Adriaen Collaert (1560 k. - 1618), a Venationes ferarum avium piscium (Antwerpen, Philips Galle) c. munkából (20. sz.), üvegezett fa keretben, 22,5×31 cm /  1595 Bear hunt, copper etching, on paper, engraved by Adriaen Collaert (1560 k. - 1618) after Johannes Stradanus (Jan van der Straet/Giovanni Stradano, 1523-1605), etching No. 20. from the work entitled Venationes ferarum avium piscium (Antwerp, Philips Galle), glassed, framed, 22,5×31 cm
11000.

80 000 HUF
216,22
235,29
1629 Aegidius Sadeler (1570-1629): Per Obvia Et Invia Virtus. Divum Caesarem Semper Augustum Semper Invictum Ferdinandum II. Bohemiae et Ungariae Regem etc.  II. Rudolf császár és magyar király nagyméretű rézmetszetű portréja, háttérben csatajelenettel. Egidius Sadeler munkája, aki neves rézmetsző családból származik és II. Rudolf udvarában dolgozott. Halvány hajtásnyommal, ksi, képet nem érintő hiány a jobb alsó sarokban. Üvegezett keretben /   1629 Aegidius Sadeler (1570-1629): Per Obvia Et Invia Virtus. Divum Caesarem Semper Augustum Semper Invictum Ferdinandum II. Bohemiae et Ungariae Regem etc. Emperor Rudolph II. large size copper.engraving in glazed frame. Minor signs of folding, with small part missing from the bottom right corner of the paper, not reaching the image alltogether in good condition. Egidius Sadeler was from a well known family of engravers who worked in the court of Rudolph II. 90x65 cm
11001.

180 000 HUF
486,49
529,41
XIX. sz. eleje: 245 db fűszernövény és gyógynövény kézzel színezett rézmetszetes képe. A növények latin neveik szerint alfabetikus sorrendben követik egymást az egészbőr kötéses könyvben. Félbőr kötésben, jó állapotban. / XIXth century first half: Collection of hand colored etcungs of herbs and spices. 245 colored etchings with their latin names in alphabetical order. In half leather binding. Page sizes 16x22 cm
11002.

80 000 HUF
216,22
235,29
cca 1820 Georg Pencz (ca.1500-1550) Vénusz gyermekei. Rotációs fametszet, papír, jelzés nélkül, üvegezett keretben. Foltos, kis szakadással. 25x35 cm. Egyes források szerint metszetet nem Pencz, hanem Hans Sebald Beham (1500-1550) készítette.
11003.

3 000 HUF
Andrees Allgemeiner Handatlas. Második kiadás. Bielefeld & Leipzig, 1887 Velhagen & Klasing Verlag. Kiadói kopottas félbőr kötés, hiányos gerinccel,  Half-leather-binding, in German language, with some damages,
11004.

12 000 HUF
32,43
35,29
1852 Innsbruck nagyméretű kőnyomat / Innsbruck large lithography (Alex Kaiser) 42x37 cm in paspartu
11005.

3 000 HUF
Német Államok / Poroszország 1768B 1/3T rézmetszet ív papíron 3 db /  German States / Prussia 1768B 1/3 Thaler copper etching on paper 9x5 cm
11006.

1 800 HUF
cca 1840 Báli ruhás hölgy. Rézmetszet jelzés nélkül. 13x28 cm paszpartuban
11007.

3 000 HUF
cca 1840 Kína, Peking. Acélmetszet / China. Beijing etching Page size: 23x15 cm
11008.

1 200 HUF
cca 1840 Persia, Shiraz. Acélmetszet / Persia, Iran, Shiraz etching Page size: 23x15 cm
11009.

1 000 HUF
cca 1840 Szíria, Damaszkusz. Acélmetszet / Syria, Damascus etching Page size: 23x15 cm
11010.

1 000 HUF
cca 1840 Nicaragua Acélmetszet / Nicaragua etching Page size: 23x15 cm
11011.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF