Books: Architecture, Art

Number of items: 89

Gerő László: Magyarországi várépítészet. (Vázlat a magyar várépítés fejezeteiről.) Budapest, 1955, Művelt Nép, 511 p. + 1 térkép. Kiadói félvászon kötés, szakadozott kiadói papír védőborítóban, a félvászon borító sarkai kopottasak, gazdag képanyaggal. 4500 példányban jelent meg.
13158.

4 000 HUF
Gerszi Teréz: A magyar kőrajzolás törénete a XIX. században. Budapest, 1960, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, fekete-fehér képekkel illusztrálva, a borítón kisebb szakadások, valamint javítások nyomaival. Jó állapotban.
13159.

4 000 HUF
Dante: La Divina Commedia. Kolozsvár, 1976, Dacia. Kiadói papírkötésben, magyar, olasz, román és német nyelven. Gy. Szabó Béla fametszeteivel illusztrált kiadvány, dúcon jelzett, 43x33cm
13160.

1 400 HUF
Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötés, a borítón kisebb kopással, de alapvetően jó állapotban.
13161.

3 000 HUF
Muther Richard: A festőművészet története. Fordította Lengyel Géza. Függelék: Lyka Károly: Magyar képírás. Budapest, é.n., Révai Testvérek. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, kopottas borítóban.
13162.

3 000 HUF
Haiman György: A Kner család és a magyar könyvművészet. 1882-1944. Budapest, 1979, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírkötésben. Szép állapotú példány.
13163.

2 000 HUF
Keleti Művészeti Lexikon. Szerk.: Fajcsák Györgyi. Budapest, 2007, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Szép állapotban.
13164.

3 000 HUF
Művészlexikon 1-4. kötet. Szerk.: Turai Hedvig, Falus János. Fordította B. Szűcs Margit, Magyarics Péter. Budapest, 1994, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
13165.

2 000 HUF
Magyar Néprajzi Lexikon 1-5. Budapest, 1977-1982, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói néhol papírborítóban. Jó állapotban.
13166.

8 000 HUF
13167.

10 000 HUF
27,03
29,41
Csontváry-emlékkönyv. Válogatás Csontváry Kosztka Tivadar írásaiból és a Csontváry-irodalomból. Válogatta és az emlékezéseivel kiegészítette Gerlóczy Gedeon. Bevezette és az összekötő szövegeket írta és szerkesztette Németh Lajos. Budapest, 1976, Corvina. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal.
13168.

1 200 HUF
Graesse, Dr. J. G. Th., Jaennicke, F.: Führer für Sammler von Porzellan und Fayence, Steinzeug, Steingut usw. Berlin, 1915, Richard Carl Schmidt & Co. Némileg hibás gerincű, kiadói félvászon kötésben / Half-linen-binding, with small fault on the spine, in german language.
13169.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF