Number of items: 374

Dugonics András (1740-1818): Etelka I-II. Pozsony és Kassa, 1805, Füskúti Landerer Mihály, 1 t.+6+484+4 p.; 1 t.+494+4 p. Harmadik, és életemben utolsó Ki-adás. Korabeli aranyozott félbőr kötés, márványozott lapélekkel, a könyvek elején A. Tischler rézmetszetű címképeivel.  Az I. könyvben egy kezdő, egy záró dísszel, és négy rézmetszetű vignettával. Az I. könyv címképe, és címlapja 1788-as első kiadásból pótolt, a két pótolt lap kopott, és maszatos. egy helyen téves, majd helyreálló lapszámozással. (312-313)  A II. könyvben egy címlapi, és a kötetben további négy rézmetszetű vignettával. A II. kötetben egy helyen téves, majd helyreálló lapszámozással. (313-319)  Ex libris-szel, valamint ex libris bélyegzővel. A borító kopottas, a lapok néhol foltosak. Az első kötet gerincén, és a könyvekben restauráció nyomaival.
13540.

50 000 HUF
135,14
147,06
Boetzius: Anitzius Manlius Torkvátus Szeverinus - - V. Könyvei a Filosofiának, vagy-is Böltseségnek Vigasztalásáról, mellyeket Magyarra forditott Jésus Társaságának Papja Illei János és most az elö-járói engedelmébül nagyságos Orczy úrnak báró Orczy Lőrintznek ditséretes költségével ki-nyomtattatott.Kassa, 1766. Az Academiai Bötükkel. Kopott egészbőr kötésben
13541.

Boetzius: Anitzius Manlius Torkvátus Szeverinus - - V. Könyvei a' Filosofiának, vagy-is Böltseségnek Vigasztalásáról, mellyeket Magyarra forditott Jésus Társaságának Papja Illei János és most az elö-járói engedelmébül nagyságos Orczy úrnak báró Orczy Lőrintznek ditséretes költségével ki-nyomtattatott.Kassa, 1766. Az Academiai Bötükkel. Kopott egészbőr kötésben

26 000 HUF
70,27
76,47
13542.

4 000 HUF
József Attila: Költészet és nemzet. Dokumentum Könyvek. (József Attila hátrahagyott írásai közül Sándor Pál válogatta),  Illusztrált kiadó papír kötéseben
13543.

5 000 HUF
Szabó Dezső: A forradalmas Ady. Budapest, 1919, A Táltos Kiadása. Táltos Könyvtár 11. szám. Kiadói papír kötésben
13544.

2 400 HUF
13545.

1 800 HUF
Faludy György: Börtönversek 1950-53 (Az ávó pincéjében és Recsken). Szerző által dedikált példány! Budapest, 1989, Magyar Világ Kiadó. Kiadói karton köütéseben
13546.

5 000 HUF
Szabó Lőrinc: Fény, fény, fény. Versek. Budapest, 1926, Kultura R.-T. Félvászon kötéseben
13547.

3 000 HUF
Gyóni Géza: Lengyel mezőkön, tábortűz mellett. Bp., 1915, Országos Hadsegélyező Bizottság. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
13548.

3 200 HUF
8,65
9,41
Gyóni Géza: Élet szeretője. Versek 1909-1914. Bp., 1918, Athenaeum. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
13549.

2 200 HUF
5,95
6,47
Füst Milán válogatott versei. Füst Milán Munkáinak Gyűjteményes Kiadása. Budapest, én. (1934), Nyugat-kiadás, 157 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban. A borítója foltos, viseltes. A könyvtest elvált a borítótól. A címlapon névbejegyzés. A lapok foltosak. A hátsó előzéklap szakadt, hiányos.
13550.

3 000 HUF
Csokonai Vitéz Mihály Összes Művei I-II. Életrajzzal ellátta Dr. Horváth Cyrill. Budapest, én., Magyar Könyvkiadó Intézet. Kiadói festett egészvászon kötés. A gerince picit sérült, és fakó.
13551.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF