Engravings

Number of items: 17

Albrecht Dürer: Önarckép, modern metszet, kartonra kasírozva, 8x6cm
11000.

1 400 HUF
Tiburce de Mare (1840-1900): Raffaello után: Venus és Psyché, rézmetszet, papír, jelzett a rézmetszeten, 21,5×16 cm
11001.

2 000 HUF
Albrecht Dürer: Exlibris Hektor Pömer részére. későbbi fametszet üdvözlőlapként magánkiadásban / Later woodcut in greeting card 15x20 cm
11002.

800 HUF
11003.

2 000 HUF
Zarándok tudós. Kőrösi Csoma Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából készült grafikai mappa, A Kőrösi Csoma Emlékbizottság megbízásából. A grafikai lapok egykorú metszetek felhasználásával, heliogravure eljárásssal, kézi utánmetszéssel, egyedi színezéssel és kézi mélynyomással készültek. Készítette: Hegyi Márta, Kacsán György és Wieszt József, Kemény Zoltán és Hegyi Antal közreműködésével. Kiadói nagyméretű egészvászon mappában, 32 táblán összesen 40 metszettel + 1 tábla 3 különnyomattal. Készült mindössze 200 példányban. Minden kép és tábla számozott, 86/200 számot viseli, a táblákon szárazpecsét, hátlapjukon certifikáció. Rendkívül értékes ritkaság! /  Pilgrim scholar. Graphic album made for the 200th anniversary of the birth of Alexander Csoma de Koros. / Bicentenary - 1984, Hungary. Based on contemporary illustrations, with heliogravure technique, hand-incision, individual illumination and hand-intaglio printing. Made by Marta Hegyi, Gyorgy Kacsan, Jozsef Wieszt. Cloth-binded portfolio with 40(+3) pictures on 32(+1) leaves of plates (embossed stamp on each leaf). Extremely rare limited edition of 200 copies, each grapchical picture and leaf of plate wears the number of 86 out of 200.
11004.

100 000 HUF
270,27
294,12
1881-82 A Revue de la Mode c. divatlap mellékletei. Színezett litográfiák, összesen 6 db, 36x25 cm
11005.

3 000 HUF
1493 A Hartmann Schedel krónika egy lapja, rajta II. Piusz pápa és III. Frigyes német római császár fametszetes képével / 1493 Image of the Pope Pius II. and Roman Emperor Friedrich III: Wood engraving from the Hartmann Schedel Chronicle 29x42 cm
11006.

16 000 HUF
43,24
47,06
Széki Teleki Pál gr. dr. m. kir miniszterelnök portréja. Jelzett algráfia. 28x37 cm
11007.

5 000 HUF
Csány László (1790-1849) politikus, miniszter, 1848-49-es vértanú kőnyomatos portréja. Készítette Barabás Miklós. Kissé foltos. 25x33 cm
11008.

5 000 HUF
cca 1860 Wilhelmshafen kikötő nagyméretű acélmetszet / Large engraving 27x34 cm
11009.

2 400 HUF
cca 1810 G.Gallina F: Harcosok és családtagok. Színes litográfia, papír, 24×19 cm
11010.

3 000 HUF
11011.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: