Books: History

Number of items: 81

13232.

15 000 HUF
40,54
44,12
Hóman Bálint (szerk.) : A magyar történetírás új útjai. Budapest, 1931, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, 463 p.  A borítója picit sérült. Volt könyvtári példány! Ezt leszámítva kiváló állapotban!
13233.

3 000 HUF
13234.

9 000 HUF
24,32
26,47
13235.

6 000 HUF
Nemzeti dicsőségünk. Fényes korszakok a Magyar Nemzet történelméből. Szerk. Hock János. Budapest., 1900, Herzig Miksa. Révai és Salamon Könyvnyomdája. 1 t.(díszcímlap)+VIII+299 p.+50 t. (heliogravűr), a táblák előtt feliratos hártyapapírral. Benedek Elek, Marczali Henrik, Jókai Mór, Molnár Ferenc, Ignotus, Herceg Ferenc, Heltai Jenő, Mikszáth Kálmán, Bársony István, Gárdonyi Géza, Sebok Zsigmond, Lovik Károly, Divald Kornél, Bródy Sándor ...stb. szerzők írásaival. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomott egészvászonkötésben, körül aranyozott élmetszéssel, díszes előzéklapokkal. 40x31 cm.  A könyv megviselt, sérült állapotban van! Az első oldalakon javítás nyomai figyelhetők meg.
13236.

36 000 HUF
97,30
105,88
13237.

5 000 HUF
13238.

1 200 HUF
13239.

8 000 HUF
13240.

8 000 HUF
Preisich Gábor: Budapest városépítésének története Buda visszavételétől a Tanácsköztársaságig I-II. Bp., 1960 Műszaki. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötésben.
13241.

12 000 HUF
32,43
35,29
Dr. Fáy Elek: A magyarok őshona. Legrégibb nyomok. Budapest, 1910, Ranschburg Gusztáv Könyvkereskedése. Félvászon borító, 306 p. Kihajtható térképpel. A borítója kopott. A címlapon tulajdonosi névbejegyzés.
13242.

5 000 HUF
Maurice Paléologue: Három diplomata. Talleyrand, Metternich, Chateubriand. Fordította: Lakatos László. Budapest, É.N. , Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.T. Kiadói papírborító, 148 p. A papírborítója viseltes. A könyvben számos aláhúzással.
13243.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF