Tétel

Catalogue number:

13575.
269. Closed Online auction
Books: Religion

38 000 HUF

Description:

Szent Biblia, mellyet az egész kereszténységben bé-vött bötűből magyarra forditott a' Jesus alatt vitézkedő társaság-béli nagy-szombati Káldi György pap. Leg utolsó nyomtatás. [3. kiadás] Budán, A Királyi Universitásnak Bötűivel, M. DCC. LXXXII-dik esztendőben [1782]. Korabeli bordázott gerincű bőrkötésben, [4]+1140+[50] p. Kétszínnyomású, keretdíszes címlappal, keretléces oldalakkal, a címlapon s a kötetben beszedett záródíszekkel. Az első katolikus fordítás 1626-ban látott napvilágot, másodszor 1732-ben jelent meg. Megviselt, restaurálásra szoruló állapotban. A borítója kopott, lyukas. A kötése sérült. A borítója elvált a gerincétől. Az előzéklapon XIX. századi bejegyzésekkel. Az első 4+6 p., valamint hátsó 6 p. és a hátsó előzéklap és a védőlap elvált a könyvtesttől. A gerince deformált. A lapok néhol foltosak.

Share:

Photo of the item taken by : tánczos_gábor