Books: History

Number of items: 88

13809.

5 000 HUF
Koronázási emlékkönyv dicsőségesen uralkodó I. Ferencz József apostoli királyunk megkoronázásának 25-ödik évfordulója ünnepére. Kiadói papírkötésben! Jókai Mór, Falk Miksa, Rákosi Jenő, Vadnai Károly, Czobor Béla, Endrődi Sándor, Marczali Henrik és Koltai Virgil közreműködésével szerk. Dr. Kovács Dénes és Dr. Sziklay János. Bp., 1892, Könyves Kálmán Rt. 128 p. Egészoldalas képekkel illusztrálva.  Kiadói, foltos, gerincén kissé javított papírkötésben. Kívül foltos, belül azonban jó állapotban.
13810.

2 400 HUF
Szabó István: A magyarság életrajza. Bp., 1990, MTA. Reprint kiadás. Kiadói modern keménykötésben.
13811.

2 000 HUF
Marczali Henrik (szerk.): Nagy Képes Világtörténet I-XII. kötet (teljes). I. kötet: A Kelet ókori népeinek története. II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig. III. kötet: A rómaiak története. IV. kötet: A népvándorlás kora. V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora. VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance. VII. kötet: A reformatio kora. VIII. kötet: Az ellenreformatio kora. IX. kötet: Az absolutismus kora. X. kötet: A forradalom és Napoleon kora. XI. kötet: A reformok kora. XII. kötet: Korunk állami és társadalmi alkotásai.  Budapest, [1891-1904.] Franklin. Kulturhistoriai képekkel, arcképekkel, mellékletekkel és térképekkel gazdagon illusztrálva. A tizenkét kötet egységes, dúsan aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A kötetek gerince kissé kopott, 3-4 kötet gerince sérült és javított, egyébként jó állapotban.
13812.

30 000 HUF
81,08
88,24
13813.

800 HUF
13814.

2 000 HUF
Asztalos Miklós-Pethő Sándor: A magyar nemzet története. Ősidőktől napjainkig. Szekfű Gyula bevezetőjével. Bp., 1933. Lantos. Egészvászon kötésben.
13815.

3 400 HUF
9,19
10,00
13816.

60 000 HUF
162,16
176,47
Kerékgyártó Árpád: Magyarország emléknapjai. Bp., 1987, Könyvértékesítő Vállalat. 712 p. Kiadói, gerincén sérült keménykötésben. Kissé dohos példány.
13817.

1 200 HUF
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Törtténelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp.-Salzburg 1989. Széchenyi kiadó. 307p. Könyv és hozzá rengeteg korabeli dokumentum, részvény, plakát, okirat másolata, aranyozott tékában. Érdekes összeállítás. Tékán szakadással
13818.

10 000 HUF
27,03
29,41
Dr. Hóka Imre: Szent Imre emléke. Jubilemumi kiadás. Bp., 1930, Attila-nyomda Rt. 50 p. Kiadói, kissé sérült, foltos papírkötésben. Dedikált példány!
13819.

2 000 HUF
A világháború. M. Kir. Honv. Minisztérium Hadsegélyező Hivatala a világháború nevezetesebb és örökemlékű eseményeit, vezető egyéneinek arcképeit magában foglaló ezen album-naptárát az özvegyek és árvák alapjának gyarapítása céljából kizárólag üzleti ajándék gyanánt hozza forgalomba. Szekszárd, 1916. Molnár. 114 sztl. p. (ebből 56 oldal kép). Kiadói, aranyozott, dombornyomásos egészvászon kötésben, a képes naptárlapok perforált naptár része nélkül. A táblavászon alsó széle kissé sérült, az aranyozás kopottas, egyébként jó állapotú.
13820.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF