Books: Law

Number of items: 15

1854 Magyarországot illető Országos Kormánylap. Landes-Regierungsblatt für das Königreich Ungarn. V. Évfolyam - I. Kötet. I.-XIII. Darab. 1854. Budán / Ofen. Kétnyelvű folyóirat rendeletekkel az abszolutizmus idejéből, egybekötve, félbőr kötésben, jó állapotban
13290.

8 000 HUF
13291.

16 000 HUF
43,24
47,06
13292.

2 400 HUF
Sententiae tam inclytae tabulae regiae judicariae quam excelsae tabulae septemviralis contra criminis laesae majestatis, seu perduellionis reos latae. Pestini, 1795. Landerer. A kiadvány a Martinovics-féle összeesküvés résztvevői ellen hozott bírói határozatokat tartalmazza, többek között Martinovics Ignác, Kazinczy Ferenc, Batsányi János ítéleteit. Restaurált, kopottas későbbi félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
13293.

70 000 HUF
189,19
205,88
13294.

6 000 HUF
Verböczi Stephani: Extractus - - ; sive succincta explicatio Decreti Tripartiti Juris Consvetudinarii inclyti Regni Hungariae. Cum distincta ad quamlibet materiam applicabilium Titulorum et Articulorum provocatione in usum Tyronum, Causantium, et Procuratorum. Pestini, 1800. Landerer. 342 + [2] p. Újrakötve Félbőrbe, szép állapotú.
13295.

Verböczi Stephani: Extractus - - ; sive succincta explicatio Decreti Tripartiti Juris Consvetudinarii inclyti Regni Hungariae. Cum distincta ad quamlibet materiam applicabilium Titulorum et Articulorum provocatione in usum Tyronum, Causantium, et Procuratorum." Pestini, 1800. Landerer. 342 + [2] p. Újrakötve Félbőrbe, szép állapotú.

15 000 HUF
40,54
44,12
1836dik évi Országgyűlésen alkotott Törvény Czikkelyek. Posonyban, Országgyűlési Nyomtatványok. Papír kötésben, visletes állapotban.
13296.

5 000 HUF
Stephano de Werbocz: Corpus Juris Hungarici, seu decretum generale inclyti regni Hungariae, partiumque eidem annexarum in duos tomos distinctum. Tomus I. continens decreta, constitutiones, et articulos... regum, ac … statuum & ordinum regni Hungariae partiumque eidem annexarum... Tyrnaviae [Nagyszombat], 1751. Typ. academicis soc. Jesu. A fejezetek elején a magyar királyok rézmetszetű portréival díszítve. Korabeli, bordázott, aranyozott bőrkötésben. Restaurált, szép állapotú.
13297.

Stephano de Werbocz: Corpus Juris Hungarici, seu decretum generale inclyti regni Hungariae, partiumque eidem annexarum in duos tomos distinctum. Tomus I. continens decreta, constitutiones, et articulos... regum, ac … statuum & ordinum regni Hungariae partiumque eidem annexarum... Tyrnaviae [Nagyszombat], 1751. Typ. academicis soc. Jesu.
A fejezetek elején a magyar királyok rézmetszetű portréival díszítve. Korabeli, bordázott, aranyozott bőrkötésben. Restaurált, szép állapotú.

60 000 HUF
162,16
176,47
13298.

3 200 HUF
8,65
9,41
Werbőczy István: Werbőczius illustratus sive decretum tripartitum juris consuetudinarii inclyti regni Hungariae. Tyrnavia, 1753, Typis academicis Societatis Jesu. Kopott, aranyozott gerincű bőrkötésben, egyébként jó állapotban.
13299.

30 000 HUF
81,08
88,24
13300.

2 200 HUF
5,95
6,47
Gasparri: Codex Iuris Canonici Pii X Pontificis Maximi iussu digestus Benedicti Papae XV auctoritate promulgatus. Romae, 1919, Polyglottis Vaticanis. Viseletes, ragasztott karton kötésben.
13301.

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF