Books: History

Number of items: 27

Johann Constantin Eigius: Wunderbahrer Adlers-Schwung Oder Fernere Geschichts-Fortsetzung Ortelii redivivi et continuati,... I.-II. (egybe kötve) Vienn, 1694. L. Voigt - Univ. Buchdruck. 1 t. (metszett díszcímlap; J. F. Langgraff) 7 sztl. lev. 454 l. 4 sztl. lev. 1 t. (rézmetsz.); II.: 1 t. (metszett díszcímlap; J. F. Langgraff) 1 sztl. lev. 720 l. 4 sztl. lev. 11 t (valószínúleg nem komplett). (rézkarc és rézmetsz.; portré, 1 csatakép, városábrázolás. Kétszínnyomású címlapokkal. Korabeli vaknyomott, rázkapcsos egészbőr kötésben (egy kapocs hiányos és egy néhány metszet szakadt, egy hiányos). Első tulajdonosa a benne található rézmetszetes ex libris tanúsága szerint Franz Honorius Trauttmannsdorf, az Udvari Kamara elnökhelyettese lehetett. A felsorolt hibáktól eltekintve jó állapotban. Ritka, Magyarország történelmével - a török alóli felszabadító háborúval foglalkozó munka. / I.-II. vols. bound togetrher. With large etchings (alltogether 14) (some missing). With ex libris stating that the first owner of the book was Franz Honorius Trauttmannsdorf vice president of the Hofkammer. In full leather binding. (some minor faults, but in good condition)
12756.

Johann Constantin Eigius: Wunderbahrer Adlers-Schwung Oder Fernere Geschichts-Fortsetzung Ortelii redivivi et continuati,... I.-II. (egybe kötve)
Vienn, 1694. L. Voigt - Univ. Buchdruck. 1 t. (metszett díszcímlap; J. F. Langgraff) 7 sztl. lev. 454 l. 4 sztl. lev. 1 t. (rézmetsz.); II.: 1 t. (metszett díszcímlap; J. F. Langgraff) 1 sztl. lev. 720 l. 4 sztl. lev. 11 t (valószínúleg nem komplett). (rézkarc és rézmetsz.; portré, 1 csatakép, városábrázolás. Kétszínnyomású címlapokkal. Korabeli vaknyomott, rázkapcsos egészbőr kötésben (egy kapocs hiányos és egy néhány metszet szakadt, egy hiányos). Első tulajdonosa a benne található rézmetszetes ex libris tanúsága szerint Franz Honorius Trauttmannsdorf, az Udvari Kamara elnökhelyettese lehetett. A felsorolt hibáktól eltekintve jó állapotban. Ritka, Magyarország történelmével - a török alóli felszabadító háborúval foglalkozó munka. / I.-II. vols. bound togetrher. With large etchings (alltogether 14) (some missing). With ex libris stating that the first owner of the book was Franz Honorius Trauttmannsdorf vice president of the Hofkammer. In full leather binding. (some minor faults, but in good condition)

140 000 HUF
378,38
411,76
Dr. Földváry László: A visszacsatolt keleti és erdélyi országrész erdőterülete és faellátásunk jövője. Bp., 1940, Hornyánszky Viktor. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
12757.

1 000 HUF
12758.

12 000 HUF
32,43
35,29
12759.

1 400 HUF
Székely népballadák. A Magyar Könyvbarátok számára kiadta a Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr kötés, képekkel illusztrált, kopottas állapotban.
12760.

800 HUF
Dr. Lajos Iván: IV. Károly élete és politikája. Dedikált! Magyar Nők Szent Korona Szövetségének kiadványa. Kiadói egészvászon kötés, belső előlapja foltos, sérült, kopottas állapotban.
12761.

2 600 HUF
7,03
7,65
14
Magyar Hírmondó. [Szerkesztette Görög Demeter és Kerekes Sámuel. 1792 márcios és szeptembere közötti 8 db száma [Bécs, 1792. Hummel J. D.] Korabeli félbőr kötésben
12762.

10 000 HUF
27,03
29,41
Szalay László: Magyarország története I. kötet. Lipcse, 1852, Geibel Károly. Félvászon kötés, festett lapszélek, viseltes állapotban.
12763.

3 400 HUF
9,19
10,00
Túri Béla: Az ifjú Széchenyi, Széchenyi közéleti fellépte előtt. Bp., 1925, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
12764.

1 000 HUF
12765.

4 000 HUF
Emlékkönyv Szent István király halálának kilencszázadik évfordulóján I. és III. kötet. A Magyar Tudományos Akadémia felkérésére szerkesztette Serédi Jusztinián biboros hercegprimás a M. Tud. Akadémia ig. és tiszteleti tagja. Bp., 1938. Magyar Tudományos Akadémia. 602 + 691p., szövegközti képekkel illusztrálva. Fél és egészvászon kötésben
12766.

Emlékkönyv Szent István király halálának kilencszázadik évfordulóján I. és III. kötet.
A Magyar Tudományos Akadémia felkérésére szerkesztette Serédi Jusztinián biboros hercegprimás a M. Tud. Akadémia ig. és tiszteleti tagja. Bp., 1938. Magyar Tudományos Akadémia. 602 + 691p., szövegközti képekkel illusztrálva. Fél és egészvászon kötésben

8 000 HUF
12767.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF