Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. (V. hiányzik) Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, közepes állapotban
Sulkowsky Zoltán: Motorral a föld körül. 170.000 km. az öt világrész 68 országán keresztül. Dr. Baktay Ervin előszavával.
Budapest, 1937. Szerző – Athenaeum 319p. + 24 tábla.
Bartha Tibor (Bartha Gyula fia) által aláírt példány. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Cholnoky Jenő: Balaton, Bp. é.n., Frankiln. 120 képpel. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. (a címoldal pótolt)
A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Mittelholzer: Repülőgépen az Északi Sark felé
Ford. Prochaska Ferenc. Kiegészíti: Cholnoky Jenő: A Spitzbergák földrajzi képe. Bp. Lampel. Számos illusztrációval. Kiadói, aranyozott vászonkötésben. Nagyon szép állapotban
P.T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: 46 képpel aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Lampel és Wodianer, Bp.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Alberto M. de Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön 100 képpel és 3 térképpel. Bp., é.n., Lampel és Wodianer. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, szép állapotban (az előzéklap hiányzik)
Tarnóczi János: Amiről a józsefvárosi harangok beszélnek. A budapesti Szent József plébániatemplom, plébánia és városrész története.
Bp. 1933. Szent József Egyházköz. Kiad. 208 p. Gazdag képanyaggal. Eredeti papírkötésben
Amrosius, Frenzel: Das Bild der Erde. Ein Neuer Atlas in 100 Kartenseiten mit statistischen Angaben und alphabetischem Namenverzeichnis. Bielefeld, Leipzig Velhagen & Klasing 1930 Tartalmas album (gerincen apró hiba) / small fault on spine-cover 30x50 cm