Books: Science and technology

Number of items: 51

Jávorka Sándor és Csapody Vera: A magyar flóra képekben.Iconographia florae Hungaricae. 40 színes táblával, 4017 növény fekete rajzával és 72 fényképpel. Budapest 1934. Kir. Magy. Természettudományi Társulat és Studium Könyvkiadó. Kissé kopott egészvászon kötésben.
12807.

28 000 HUF
75,68
82,35
12808.

9 000 HUF
24,32
26,47
Das Ungarische Eisenbahn-Netz. Seine Entwicklung und Vervollständigung... von L. v. S...st. Wien, 1872, Haasenstein & Vogler; Ludwig Schönberger: Die ungarische Ostbahn. Ein Eisenbahn- und Finanz-Scandal. Actenmässig beleuchtet von - -. Wien, 1873, Friedrich Beck. Egybekötve, korabeli, dombornyomott egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel. A kötés penészes, egyébként jó állapotú
12809.

1 400 HUF
Borosjenői Kádár Gusztáv: A vasuti váltók állásának biztosítására szolgáló nyomósín-szerkezetekről. Négy táblával. Bp., 1888, A Pesti Lloyd-Társulat Könyvnyomdája; + Kovács Ödön: Az összekötő vasút pesti oldalán létesített pályamagasítás ismertetése. A szövegbe nyomott 2 ábrával és 3 rajzlappal. Bp., 1886, Khór és Wein; + Miklós Ödön: Városok csatornázása a hygienia, mezőgazdaság és technika szempontjából. Bp., 1882, Kilián Frigyes. 3db különlenyomat egybekötve aranyozott egészvászon kötésbe, (a kötés foltos)
12810.

2 600 HUF
7,03
7,65
Szesztay László: A kisvasútak jövője hazánkban. Bp., 1903. Pátria. 36p. borító és a hátsó egy két lap foltos
12811.

1 000 HUF
Kájlinger Mihály: A füstemésztők - tanulmány 13 ábrával Bp., 1898 Fanda József 32p.
12812.

1 000 HUF
Index horti botanici universitatis Hungaricae, que Pestini est. Pest, 1788. Reprint kiadás: Budapest, 1972, Akadémiai. Kiadói műbőrkötésben.
12813.

1 800 HUF
Tissandier, Gaston A tudomány vértanui - műve nyomán a hazai viszonyokhoz alkalmazta Könyves Tóth Kálmán Harmincznégy eredeti fametszettel Bp. 1886. Révai. 329p. Kiadói, félbőr kötésben
12814.

4 000 HUF
Szabványos nyomtávú helyi árdekű vasutak építésénél és fölszerelésénél irányadó alapelvek. Bp., 1889 Nágel Otto 48p. + kihajtható mellékletek + hozzá Szabályrendelet a gőzmozdonyú vasutak tervezése és építése tárgyában, (Kissé ázott egészvászon kötésben)
12815.

4 000 HUF
Debauve, A.: Manuel de lingenieur des ponts et chaussees redige conformement au programme annexe au decret du 7 mars 1868 par... Paris, 1872. Dunod. Félbőr kötésben / Half leather binding
12816.

Debauve, A.: Manuel de l'ingenieur des ponts et chaussees redige conformement au programme annexe au decret du 7 mars 1868 par... Paris, 1872. Dunod. Félbőr kötésben / Half leather binding

1 200 HUF
12817.

4 000 HUF
12818.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF