Jávorka Sándor és Csapody Vera: A magyar flóra képekben.Iconographia florae Hungaricae. 40 színes táblával, 4017 növény fekete rajzával és 72 fényképpel. Budapest 1934. Kir. Magy. Természettudományi Társulat és Studium Könyvkiadó. Kissé kopott egészvászon kötésben.
Beyse J.: Arany kincstár ezer titkos szerrel a közjólét előmozdítására és ipar-üzlet lenditésére, a mezőgazdaság, vegytan és műipar terén tett legujabb fölfedezések szerint. ford.: Sztáncsay Jenő. Pest, 1861. Hartleben Konrád. 210p. Kesőbbi félvászon kötésben. Kissé foltos (egy lapba szöveget nem érő belevágás)
Das Ungarische Eisenbahn-Netz. Seine Entwicklung und Vervollständigung... von L. v. S...st. Wien, 1872, Haasenstein & Vogler; Ludwig Schönberger: Die ungarische Ostbahn. Ein Eisenbahn- und Finanz-Scandal. Actenmässig beleuchtet von - -. Wien, 1873, Friedrich Beck. Egybekötve, korabeli, dombornyomott egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel. A kötés penészes, egyébként jó állapotú
Borosjenői Kádár Gusztáv: A vasuti váltók állásának biztosítására szolgáló nyomósín-szerkezetekről. Négy táblával. Bp., 1888, A Pesti Lloyd-Társulat Könyvnyomdája; + Kovács Ödön: Az összekötő vasút pesti oldalán létesített pályamagasítás ismertetése. A szövegbe nyomott 2 ábrával és 3 rajzlappal. Bp., 1886, Khór és Wein; + Miklós Ödön: Városok csatornázása a hygienia, mezőgazdaság és technika szempontjából. Bp., 1882, Kilián Frigyes. 3db különlenyomat egybekötve aranyozott egészvászon kötésbe, (a kötés foltos)
Tissandier, Gaston A tudomány vértanui - műve nyomán a hazai viszonyokhoz alkalmazta Könyves Tóth Kálmán Harmincznégy eredeti fametszettel Bp. 1886. Révai. 329p. Kiadói, félbőr kötésben
Szabványos nyomtávú helyi árdekű vasutak építésénél és fölszerelésénél irányadó alapelvek. Bp., 1889 Nágel Otto 48p. + kihajtható mellékletek + hozzá Szabályrendelet a gőzmozdonyú vasutak tervezése és építése tárgyában, (Kissé ázott egészvászon kötésben)
Debauve, A.: Manuel de l'ingenieur des ponts et chaussees redige conformement au programme annexe au decret du 7 mars 1868 par... Paris, 1872. Dunod. Félbőr kötésben / Half leather binding
Paris & Liege, 1873, A. Hennuyer for the Librairie Polytechnique. félbőr kötésben / in half-leather binding