Books: History

Number of items: 55

Ábrai Károly: Történeti beszélyek. I.-II. kötet (egybekötve). Pest, 1859, Pfeifer Ferdinánd. 189 p., + 164 l., p. XIX. sz végi félvászon kötésben.
12859.

8 000 HUF
Gaal József: Gróf Benyovszky Móricz élete és viszontagságai. 10 képpel. Pest, 1857. Heckenast 110 p. + Hozzá kötve: Gaal József: Rontó Pál viszontagságai 12 képpel. Pest 1857 Heckenast. 112p. + hozzákötve Szegfi Mór M.: A világ csudái. 19 képpel. Pest, 1857. Heckenast 112 p. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, korabeli vászonkötésben
12860.

Gaal József: Gróf Benyovszky Móricz élete és viszontagságai. 10 képpel.
Pest, 1857. Heckenast 110 p. + Hozzá kötve: Gaal József: Rontó Pál viszontagságai 12 képpel. Pest 1857 Heckenast. 112p. + hozzákötve
Szegfi Mór M.: A világ csudái. 19 képpel. Pest, 1857. Heckenast 112 p.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos, korabeli vászonkötésben

10 000 HUF
27,03
29,41
Weber Gyula: A pápaság története VI.-VIII. kötet egybekötve Lipcse, 1871. Köhler K. F. Későbbi félvászon kötésben. Ritka!
12861.

3 000 HUF
Weber Gyula: A pápaság története I.-II. kötet egybekötve Lipcse, 1871. Köhler K. F. Későbbi félvászon kötésben. Ritka!
12862.

4 000 HUF
Thierry Amadé: Elbeszélések a rómaiak történetéből az V-ik században. Bp., 1888 MTA. egészvászon sorozatkötésben. Kissé megvetemedve
12863.

1 200 HUF
12864.

4 000 HUF
Kádár János: Válogatott beszédek és cikkek. Budapest 1974. Kossuth Könyvkiadó. Dedikált!
12865.

10 000 HUF
27,03
29,41
20
Acsády Ignácz: A Magyar Birodalom története. I.-II. kötet. Bp. 1903-1904, Athenaeum. 792 p., 36 t. (részben színes fényképek, képek, fakszimilék (egyik szakadt), 4 t. színes térkép); 828p., 31 t. (fényképek, képek, fakszimilék, 4 t. színes térkép). Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, képpel, fakszimilével illusztrálva. Kiadói, színes, illusztrált, kopott, dúsan aranyozott, kopottas félbőr kötésben, lapjai helyenként foltosak.
12866.

Acsády Ignácz: A Magyar Birodalom története. I.-II. kötet.
Bp. 1903-1904, Athenaeum. 792 p., 36 t. (részben színes fényképek, képek, fakszimilék (egyik szakadt), 4 t. színes térkép); 828p., 31 t. (fényképek, képek, fakszimilék, 4 t. színes térkép). Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, képpel, fakszimilével illusztrálva. Kiadói, színes, illusztrált, kopott, dúsan aranyozott, kopottas félbőr kötésben, lapjai helyenként foltosak.

28 000 HUF
75,68
82,35
Held, Friedrich Wilhelm Alexander - Corvin, Otto von: Illustrierte Weltgeschichte. Ein Buch fürs Volk von Held und Corvin. I-IV. (in 6 Bde.: Alterthum, Mittelalter, Neuzeit 1-2., Gegenwart 1-2.) Neue Ausgabe. Mit Tabellen und Karten. Leipzig, 1864, Johann Friedrich Hartknoch. Korabeli félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel, a táblázatok és térképmellékletek mellett számos fametszettel illusztrált, fametszetű címlapokkal és könyvdíszekkel dekorált, kissé kopottas állapotú, a papír minősége változó, több lap kijár. Teljes kiadás (!) / Half-leather binding, colored edges, woodcut frontispieces, vignettes and text illustrations, besides tables and maps, somewhat worn condition, some leaves are loose. Complete edition (!)
12867.

Held, Friedrich Wilhelm Alexander - Corvin, Otto von: Illustrierte Weltgeschichte. Ein Buch für's Volk von Held und Corvin. I-IV. (in 6 Bde.: Alterthum, Mittelalter, Neuzeit 1-2., Gegenwart 1-2.) Neue Ausgabe. Mit Tabellen und Karten. Leipzig, 1864, Johann Friedrich Hartknoch. Korabeli félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel, a táblázatok és térképmellékletek mellett számos fametszettel illusztrált, fametszetű címlapokkal és könyvdíszekkel dekorált, kissé kopottas állapotú, a papír minősége változó, több lap kijár. Teljes kiadás (!) /
Half-leather binding, colored edges, woodcut frontispieces, vignettes and text illustrations, besides tables and maps, somewhat worn condition, some leaves are loose. Complete edition (!)

40 000 HUF
108,11
117,65
Kertész János: Horthy Miklós kormányzó lengyelországi útja Bp., 1938. Danubia 28p.
12868.

2 000 HUF
Kossuth Lajos kora és az erdélyi kérdés. Dedikált! Bp., 1928 Collegium Transilvanicum. kötés nélkül. Szétvált
12869.

1 000 HUF
id. GÖrgey István: Görgey Arthur a száműzetésben. 1849-1867. Bp. 1918. MTA. Újrakötött, félvászon, jó állapotban.
12870.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF