Engravings

Number of items: 11

[Látkép] A mariazelli bazilika és búcsújáróhely látképe a Szűzanyával és Jézussal. Litográfia (1880 körül). Mariazell, 1880 körül. [Thomas Schachner ny.] Tónusos kőnyomat, mérete: 500x380 mm. Nagy méretű litográfiánk Közép-Európa egyik legnagyobb katolikus búcsújáróhelyét, a Stájerország és Alsó-Ausztria határán, völgyek között megbújó Mariazell kegyszobrát, alatta a település búcsújáróhelyét ábrázolja a barokk bazilikával. A metszet nyomán számos változat készült, köztük színes nyomatok is, példányunk a metszet régebbi verziói közül való. Látképünk készültének évét a zarándokhely turisztikai kiépítettségének figyelembevételével az 1880-as évek elejére datáljuk. Aranyozott, enyhén sérült fakeretben, üveglap mögött. Jó állapotú nyomat.
11211.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
15 000 HUF
40,54
44,12
  Add to cart
  Remove
1831-es lengyel felkelés vezetőinek kőnyomatos tablója, valamint a lengyel harcosok ábrázolása Libinsky, Warschau. javított sarok / Malachowski ; Skrzynecki ; Chlopicki ; Dwernicki; Uminski  Lithograph tableau of the leaders of the Polish uprising of 1831, as well as depictions of Polish fighters 54x36 cm Restored corner
11212.

10 000 HUF
27,03
29,41
Hammer price:
20 000 HUF
Lengyel uralkodók, nemesek XVII-XVIII. századi portré gyűjteménye. Nagy méretű rézmetszetű képek, korabeli papírborítóval. Zsigmond, Ulaszló, Kázmér, Wiesnowsky, stb 30x45 cm-ig. /  Polish rulers, nobles XVII-XVIII. century portrait collection. Large copperplate images with contemporary paper covers. Zsigmond, Ulaszló, Kázmér, Wiesnowsky, etc. up to 30x45 cm.
11213.

80 000 HUF
216,22
235,29
Hammer price:
80 000 HUF
Boethius, Christoph: Des Ruhm-Belorberten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms Dero Röm. Käis. Maj. und ? den Mahometischen Tulband Andrer Theil. Darinn Die Kriegs-Züge? im Jahr 1685. und 1686...Nürnberg, 1688. Johann Christoff Lochner. 456p. + 23t. + [16]p. Hozzákötve: Boethius, Christoph: Anhang zu dem Triumph-leuchtenden Kriegs-Helm Kömisch-kenserlicher Majestät... [2]p. + 148p. + 4t. + [6]p., az egyik tábla hiányos. Előzéklapján tulajdonosi bejegyzéssel: Ex libris Joannis Schmid Not. et maioris. Részben foltos lapokkal. Újrakötve, 20. századi félbőr-kötésben, bordázott, aranyozott gerinccel.
11214.

Boethius, Christoph: Des Ruhm-Belorberten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms Dero Röm. Käis. Maj. und ? den Mahometischen Tulband Andrer Theil. Darinn Die Kriegs-Züge? im Jahr 1685. und 1686...Nürnberg, 1688. Johann Christoff Lochner. 456p. + 23t. + [16]p. Hozzákötve: Boethius, Christoph: Anhang zu dem Triumph-leuchtenden Kriegs-Helm Kömisch-kenserlicher Majestät... [2]p. + 148p. + 4t. + [6]p., az egyik tábla hiányos. Előzéklapján tulajdonosi bejegyzéssel: "Ex libris Joannis Schmid Not. et maioris". Részben foltos lapokkal. Újrakötve, 20. századi félbőr-kötésben, bordázott, aranyozott gerinccel.

Available
150 000 HUF
405,41
441,18
  Add to cart
  Remove
[Drégelypalánk] Nagyméretű, színezett rézkarc és rézmetszet, hátoldalán latin nyelvű ismertető szöveggel és 39-es lapszámozással. Címe fent középen: ,,Palanka Superioris Hungariae civitas.  A jobb alsó sarokban keretben: ,,Communicauit 1617, Georgius Houfnaglius acceptum aliundé A0 1617. Megjelent Braun - Hogenberg: Civitates Orbis Terrarum (Köln 1572-1617.) c. sorozatának 6. kötetében. Képméret: 33×44,7 cm. Lapméret: 39×52 cm. A kép a Felső-magyarországi Drégelypalánk legrégebbi ábrázolása. Jól kivehető a magas tornyú templom körül a fallal körülvett vár és két kaputornya. A vár mögött két hegycsúcson, Nógrád és Drégely várát felirat jelöli. Ez utóbbit Szondy György és alig 150 főnyi őrség védte mindhalálig. Impozáns méretű dekoratív ábrázolás, restaurált példány.
11215.

[Drégelypalánk] Nagyméretű, színezett rézkarc és rézmetszet, hátoldalán latin nyelvű ismertető szöveggel és 39-es lapszámozással. Címe fent középen: ,,Palanka Superioris Hungariae civitas." A jobb alsó sarokban keretben: ,,Communicauit 1617, Georgius Houfnaglius acceptum aliundé A0 1617." Megjelent Braun - Hogenberg: Civitates Orbis Terrarum (Köln 1572-1617.) c. sorozatának 6. kötetében. Képméret: 33×44,7 cm. Lapméret: 39×52 cm. A kép a Felső-magyarországi Drégelypalánk legrégebbi ábrázolása. Jól kivehető a magas tornyú templom körül a fallal körülvett vár és két kaputornya. A vár mögött két hegycsúcson, Nógrád és Drégely várát felirat jelöli. Ez utóbbit Szondy György és alig 150 főnyi őrség védte mindhalálig. Impozáns méretű dekoratív ábrázolás, restaurált példány.

Available
180 000 HUF
486,49
529,41
  Add to cart
  Remove
Pápa várának látképe. A helyszínrajzot Philippus Fernandeus készítette.  A Garai család várkastélya Buda eleste után lépett elő végvárrá. 1577 és 1592 között olasz hadmérnökök tervei alapján építették ki. 1594-ben a törökök elfoglalták, de három év múlva felszabadult. A déli irányból, felülnézetből felvett képen jól kivehető a várkastély épülete, körülötte a vár palánkja, majd a várost övező bástyás falgyűrű. A kép különlegességét az előtérben levő jelenet adja: 1600-ban a várat védő vallon zsoldosok a török kezére akarták adni a várat. Elrettentésül karóba húzták őket, ennek az érzékletes ábrázolása látható a kép bal oldalán. A híres metszet sorozat ezen darabja a nemzetközi metszet kereskedelem keresett darabja. Mérete: 330 x 490 mm. Megjelent Braun - Hogenberg: Civitates Orbis Terrarum (Köln 1572-1617.) c. sorozatában, Kölnben 1594-ben.
11216.

Available
500 000 HUF
1 351,35
1 470,59
  Add to cart
  Remove
[Győr] Nagyméretű, színezett látképe. rézkarc és rézmetszet, hátoldalán latin nyelvű ismertető szöveggel. Címe bal alsó sarokban: ,,Iaverinum vulgo Rab anno 1594 sinan bassa amarati Turcar Tyramo militas...  Megjelent Braun - Hogenberg: Civitates Orbis Terrarum (Köln 1572-1617.) c. sorozatában, Kölnben 1594-ben. Képméret: 33×44,7 cm. Lapméret: 39×52 cm.  Győr vár és város látképe délről. Niccolo Angielini olasz hadmérnök 1566-ban készített rajzát tette át Hoefnagel kisebb méretre, és így bocsátotta a kiadók rendelkezésére. A török terjeszkedéssel Győr a magyar végvári lánc egyik legfontosabb láncszeme lett, Bécs elővédjének számított. A XVI. század közepétől olasz hadmérnökök tervei alapján építették ki. 1594-ben Szinán pasa hatalmas sereggel kezdett a vár ostromához, amelyet Ferdinand Hardegg várkapitány szabad elvonulás fejében feladott (a haditanács halálra ítélte emiatt). A képen a vár felülről látszik, mintha egy magas hegy tetejéről néznénk. Jól kivehető a székesegyház és a püspöki palota jellegzetes tömbje. Az előtérben két nőalak áll főnemesi öltözetben, mellettük egy sebesült lengyel lovag és török foglya, mögöttük hajdúk alakjai látszanak.
11217.

[Győr] Nagyméretű, színezett látképe. rézkarc és rézmetszet, hátoldalán latin nyelvű ismertető szöveggel. Címe bal alsó sarokban: ,,Iaverinum vulgo Rab anno 1594 sinan bassa amarati Turcar Tyramo militas..." Megjelent Braun - Hogenberg: Civitates Orbis Terrarum (Köln 1572-1617.) c. sorozatában, Kölnben 1594-ben. Képméret: 33×44,7 cm. Lapméret: 39×52 cm. Győr vár és város látképe délről. Niccolo Angielini olasz hadmérnök 1566-ban készített rajzát tette át Hoefnagel kisebb méretre, és így bocsátotta a kiadók rendelkezésére. A török terjeszkedéssel Győr a magyar végvári lánc egyik legfontosabb láncszeme lett, Bécs elővédjének számított. A XVI. század közepétől olasz hadmérnökök tervei alapján építették ki. 1594-ben Szinán pasa hatalmas sereggel kezdett a vár ostromához, amelyet Ferdinand Hardegg várkapitány szabad elvonulás fejében feladott (a haditanács halálra ítélte emiatt). A képen a vár felülről látszik, mintha egy magas hegy tetejéről néznénk. Jól kivehető a székesegyház és a püspöki palota jellegzetes tömbje. Az előtérben két nőalak áll főnemesi öltözetben, mellettük egy sebesült lengyel lovag és török foglya, mögöttük hajdúk alakjai látszanak.

Available
360 000 HUF
972,97
1 058,82
  Add to cart
  Remove
Japán művész, ismeretlen jelzéssel: Sárkányszerű alak. Színezett fametszet, papír. 18x12,5 cm. Paszpartuban / japanese woodcut, in passepartout
11218.

Available
30 000 HUF
81,08
88,24
  Add to cart
  Remove
Japán művész, ismeretlen jelzéssel: Alak. Színezett fametszet, papír. 18x12,5 cm. Paszpartuban / japanese woodcut, in passepartout
11219.

Available
30 000 HUF
81,08
88,24
  Add to cart
  Remove
Japán művész, ismeretlen jelzéssel: A piros nyelv. Színezett fametszet, papír. 18x12,5 cm. Paszpartuban / japanese woodcut, in passepartout
11220.

Available
30 000 HUF
81,08
88,24
  Add to cart
  Remove
Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832) metszése, Johann Alexander Thiele (1685-1752) festménye után: Romantikus táj. Rézkarc, papír, jelzett a karcon. 14x12,5 cm / Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832), nach dem Gemälde von Johann Alexander Thiele (1685-1752): Romantische Landschaft. Radierung auf Papier, signiert im Stock: peint par A. Thiele, gravé par Goethe. 14x12,5 cm.
11221.

18 000 HUF
48,65
52,94
Hammer price:
18 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

42. Grand auction:

Viewing: from April 22 to May 2

Settlement: from May 21

  Events