19002.
42. Closed major auction
Books: Travelling, Local History
20 000 HUF
54,05 EUR, 58,82 USD
[Losontzi István]: Hármas kis-tűkör, melly Magyarország' I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A' magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét híven ábrázolja Magyarország és Erdély földabroszával. XIII. Toldalékkal. 1849. és 1850. évi kiadás. Pesten, 1850. Trattner és Károlyi. 16+192+144+112 p. A mű érdekessége, hogy 1850-ben eltérő szedéssel, lapszámozással és tartalommal három különböző változata jelent meg. Korabeli kopottas félvászon kötésben, a kihajtható térkép hiányzik.