Books: Sports, Chess, Alpinism

Number of items: 12

Savielly G. Tartakower: Die Hypermoderne Schachpartie. Ein Schachlehr- und Lesebuch, zugleich eine Sammlung von 150 Schönen Meisterpartien aus den Jahren 1914-1925. Wien, 1925, Verlag der Wiener Schachzeitung, 2+517+3 p. Zweite unveränderte Auflage. Német nyelven. Aranyozott egészvászon-kötésben.
19088.

28 000 HUF
75,68
82,35
19089.

18 000 HUF
48,65
52,94
Das erse internationale Schachmeisterturnier in Kecskemét 1927. Bearbeitet von Dr. A[lexander Alexandrovich] Aljechin Weltschachmeister, H[ans] Kmoch, G[éza] Maróczy und A[ron] Nimzowitsch. Kecskemét, 1927, Im Auftrage des Kecskemeter Schachvereines Herausgegeben von L Tóth, XVI p.+4 t.+157+1 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, papír védőborítóban, kopott borítóval, intézményi bélyegzésekkel, a címlap másik oldalán német nyelvű ajándékozási bélyegzéssel, és autográf aláírásokkal.
19090.

18 000 HUF
48,65
52,94
19091.

18 000 HUF
48,65
52,94
19092.

16 000 HUF
43,24
47,06
Capablanca veszít. A volt sakkvilágbajnok vesztett játszmái. Összeáll.: Chalupetzky Ferenc és Tóth László. [Kecskemét, én.(194?)],Magyar Sakkvilág, 57+3 p. Kiadói papírkötés, foltos.
19093.

12 000 HUF
32,43
35,29
Tilli Endre - Rerrich Béla: A kardvívás. Bp., 1954, Sport. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Dicsőségtáblájával, benne országos bajnokokkal, valamint olimpiai és világbajnokokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással. Megjelent 1100 példányban.
19094.

10 000 HUF
27,03
29,41
19095.

6 000 HUF
A Magyar Athletikai Club alapszabályainak tervezete. Bp., 1906, Heisler J., 28+4 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19096.

4 800 HUF
12,97
14,12
Bocsor István - Nagy Géza: A kötött négyes tarokk. Szabályok és gyakorlati útbaigazítások kezdő és haladó tarokkisták számára. Közreadják: -- nyárádi és majosházai közs. főjegyzők. Kunszentmiklós, 1933, Schwarz Lipót, 104 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón és a gerincen szakadással. Ritka!
19097.

8 000 HUF
11
Hosszú Katinka Szántó Dávid: A magyar Iron Lady. Bp., 2004. Toos Sports Agency. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval. Hossza Katinka és Shane Tusup által is DEDIKÁLT példány.
19098.

6 000 HUF
Bernard Pierre: A mountain called Nun Kun. DEDIKÁLT! Translated by Nea Morin and Janet Adam Smith. London,1955,Hodder and Stoughton. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   A szerző, Bernard Pierre (1920-1997) francia író, hegymászó, a Nun Kunt először megmászó expedíció tagja által DEDIKÁLT példány. Benne ugyanannak a személynek a részére szóló gépelt levéllel (1962), rajta autográf aláírással, borítékkal.   Nun Kun, 7135 méter magas hegy a Himalájában, Dzsammu és Kasmír, és Ladakh határán található Észak-Indiában. 1953-ban egy francia-svájci-indiai csapat mászta meg, Bernard Pierre, és Pierre Vittoz vezetésével, de a csapat tagja volt a tapasztalt úttörő női hegymászó is, Claude Kogan./  Bernard Pierre: A mountain called Nun Kun.Translated by Nea Morin and Janet Adam Smith. London,1955,Hodder and Stoughton. In English language. With black-and-white photographs. Linen-binding, with paper cover.   With autograph signed by the author and with the typed letter of the author.
19099.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF