Tétel

36 000 HUF
97,30 EUR, 105,88 USD

Description:

Benedek, Peter: Ungarischer Geigenbau (Violin Makers of Hungary): A Detailed Documentation of the 1995 Exhibition of Violins presented at the Stadtmuseum in Munich, Germany (Dokumentation der im Herbst 1995 im Münchener Stadtmuseum ausgestellten Instrumente). München, 1997. (Heichlinger Druckerei GmbH, Garching). 445 + [1] p. Kötetünk a magyarországi hegedűkészítés több évszázados hagyománya előtt tiszteleg. A müncheni Stadtmuseumban 1995 őszén bemutatott hangszertárlatot a kolozsvári születésű, kora ifjúságától Németországban tanuló hegedűkészítő mester, Peter Benedek (sz. 1947) rendezte. A kiállításon a mindenkori Magyarországon született vagy ott működött hangszerépítő mesterek remekei szerepeltek, döntően a XIX. században és a XX. század első felében készült nevezetes hangszerek, képes dokumentációval kísért katalógusunk a hangszerek adatait készítőik rövid életrajzi összefoglalói kíséretében adja közre. A német-angol nyelven készült kiadvány a történelmi kontextus kedvéért rövid országtörténetet közöl, majd a magyarországi hangszerkészítés történetét is vázolja, kiemelt figyelemmel központi témájára, a hegedűkészítés hazai történetére, az iskolaalapítók és a hagyományfolytatók históriájára. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány, ritka.

Share:

Photo of the item taken by : ufk