Number of items: 57

Egyetemes irodalomtörténet. Szerkeszti Heinrich Gusztáv. I-IV. kötet. [Teljes.] I. kötet: Ó-kori keleti népek és hellének. II. kötet: Rómaiak és románok. III. kötet: Kelták és germánok. IV. kötet: Ural-altajiak és szlávok. Budapest, 1903-1911. Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda. XX + 742 p. + 40 t. (6 színes, ebből 3 dupla oldalas; 6 dupla oldalas) + 1 hasonmás; XV + [1] + 915 + [1] p. + 31 t. (6 színes, ebből egy feliratozott hártyapapírral védett dupla oldalas; egy dupla oldalas); XII + 680 p. + 35 t. (4 színes, egy dupla oldalas); XI + [1] + 746 p. + 25 t- (egy színes) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül mind a négy kötet egész oldalas és szövegközti rajzokkal, fényképekkel, ábrákkal rendkívül gazdagon illusztrált. A mű tervezett ötödik kötete nem készült el. E munkában jelent meg először a kötetek szerkesztője, Heinrich Gusztáv teljes német irodalomtörténete, amely a német irodalom történetének első nagyszabású leírása magyar nyelven, és mellette szintén a századforduló legjobb irodalomtörténészei teszik közzé értekezéseiket: az angol irodalomtörténetet Voinovich Géza, a németalföldit Nagy Zsigmond, a franciát Haraszti Gyula, az olaszt Radó Antal írta. Olvasmányosságra törekvő irodalomtörténeti szintézisünk további erénye, hogy komoly terjedelmet szentel olyan ritkán részletezett (és egészen a XIX. század végéig követett fejlődésű) irodalmaknak, mint a provanszál, a katalán, a rétoromán, a szorb, az örmény, és a nagy irodalmak mellett bőven kitér a törökségi és szlávsági (cseh, tót, horvát, szerb) nemzeti irodalmak történetére is. Mindmáig a legbővebb egyetemes irodalomtörténeti munka, a Monarchia magyar könyvkiadásának egyik legnagyobb ismeretterjesztő vállalkozása, jelentőségében a Nagy képes világtörténet, A magyar nemzet története sorozathoz mérhető. Egységes, kiadói, díszes, dúsan aranyozott gerincű félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
19622.

18 000 HUF
48,65
52,94
19
Pecz Vilmos: A görög tragoedia. I. köt.: A görög tragoedia története. Unicus! Több kötete nem jelent meg. Görög és római irodalomtörténeti munkák. Bp., 1889, MTA Classica-Philológiai Bizottsága, (Franklin-ny.), 383 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
19623.

6 000 HUF
Hamvas Béla: Kelet lelke. 1. Henoch Apokalypsise. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. 2. Kungfutse: Lun Yü. Kung mester beszélgetései. II. kiadás. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. 3. Tibeti misztériumok. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. 4. Paul Gauguin: Noa Noa. Ford.: Rónay György. Bp., 1943-1945, Bibliotheca, 4+126+2;+95+1;+135+1;95+1 p.+8 t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlap előtt a kötést megerősítették.
19624.

24 000 HUF
64,86
70,59
Lesznai Anna: Kezdetben volt a kert. I.-II. kötet. Bp., 1966, Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé sérült és kissé foltos papír védőborítóval.
19625.

12 000 HUF
32,43
35,29
Lesznai Anna: Virágos szerelem. Magyar szerelmes versek gyüjteménye. Összeállította és színes rajzokkal ellátta: - -. Bp., 1932, Pantheon,(Hungária-ny.), 159+1 p. Kiadói félvászon-kötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott, foltos borítóval, ajándékozásra vonatkozó bejegyzéssel és hozzá tartozó két beragasztott címkével. Megjelent 1200 példányban.
19626.

10 000 HUF
27,03
29,41
Frideczky József: Kudarcok. Önéletrajz. Buenos Aires, 1966, Transsylvania. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.
19627.

8 000 HUF
Comenius, Johannes Amos: A világ útvesztője. Ford.: Dobossy László. Komor Ilona tanulmányával és jegyzeteivel. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben. Számozott (76./550) példány.
19628.

6 000 HUF
Szirmai Kornél - Okkultisták-médiumok, tagadók-csalók. Bp. 1941. Pszichikai Kut. Szemináriuma. 112 l. Kiadói papírkötésben javított gerinccel. DEDIKÁLT példány
19629.

5 000 HUF
Ráth-Végh István: Az asszonyi hűtlenség története.  Bp. 1943. Cserépfalvi. 324 p. 1 sztl. lev. Első kiadás. Félbőr kötésben
19630.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF