Tétel

Catalogue number:

19185.
42. Closed major auction
Books: Military

240 000 HUF
648,65 EUR, 705,88 USD

Description:

A világháború 1914-1918. Különös tekintettel Magyarország és a magyar csapatok szereplésére. Szerk. és kiadja a M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár. I-X. köt. [Teljes! A mellékletek között néhány hiánnyal, lásd lentebb.] Bp., 1928-1942, Stádium-ny. Kiadói egységes, aranyozott egészvászon-kötésben, változó, többségében jó állapotban, részben kopott borítókkal. A térképek és mellékletek eredeti, kiadói tékákban (az egyik tok sérült). I. köt.: Külpolitikai visszapillantás. A világháború kitörése. Események az orosz hadszíntéren 1914. évi augusztus hó 20-ig. (239 p. + 6 db melléklet a kötet végén). II. köt.: Az orosz harctéren lefolyt események 1914. augusztus 30-ig. (562 p. + 20 db melléklet + 1 füzet). III. köt.: Az 1914. évi galíciai bevezető nyári hadjárat; [...] Események a nyugati hadszíntéren a háború kitörésétől 1914. szeptember közepéig. (666 p. + 8 db melléklet + 1 füzet). IV. köt.: Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. évi augusztusi Szerbia és Montenegro elleni hadjárata. (413 p. + 9 db melléklet [+ füzet hiány!]). V. köt.: Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. évi szeptember-decemberi szerbiai és Montenegro elleni hadjárata. (712 p. + 12 db melléklet + 1 füzet). VI. köt.: 1914. szeptember második felének és október havának eseményei a keleti (orosz) és a nyugati (francia) hadszíntéren. (453 p. + 40 db melléklet). VII. köt.: 1914. november és december havának eseményei. (700 p. + 30 db melléklet + 1 táblázat). VIII. köt.: 1915. első négy havának eseményei. (919 p. + 28 db melléklet). IX. köt.: 1915. május és junius havának eseményei. (825 p. + 75 db melléklet [51. sz. melléklet hiány!]). X. köt.: Az 1915. évi nyári események. (949 p. + 57 db melléklet [43. sz. melléklet hiány!] + 1 füzet). Az I. világháború eseményeit a háború kitörésétől 1915. augusztusáig feldolgozó, 10 kötetből álló mű a Hadtörténelmi Levéltár legnagyobb szabású vállalkozása volt megalakulása óta. A tíz megjelent kötet kiadása 1928-tól 1942-ig tartott. (A teljes művet eredetileg 20-25 kötetre tervezték.) Az első kötet előszavában Gerbert Károly főigazgató a munkát a Hadtörténelmi Levéltár ,,hivatalos világháborús művének" nevezi. A kötetek összeállításában és szerkesztésében részt vett többek között Madarász László, az irodalmi osztály főelőadója, valamint Kárpáthy Ákos ny. áll. tábornok is.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras