Books: Judaica

Number of items: 5

19470.

30 000 HUF
81,08
88,24
Adolf Böhm: A cionista mozgalom fejlődésének rövid ábrázolása. 1. köt. A mozgalom Herzl haláláig. Ford.: Rosenfeld Eliseva. Targu-Mures/Marosvásárhely,1930.,Noar,(Kohn-ny.), 162 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval, javított, pótolt gerinccel, az elülső borítón javítással, kissé foltos címlappal, a címlapon címkemaradványokkal, néhány lap hiányzik (teljes: 169 p.+1 sztl. lev.) Unicus, több kötete nem jelent meg! Rendkívül ritka, cionista, marosvásárhelyi kiadás.
19471.

20 000 HUF
54,05
58,82
19472.

20 000 HUF
54,05
58,82
Kecskeméti Ármin: A zsidók egyetemes története. A babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig I-II. Írta: Dr. - -. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XLVII-XLVIII. Bp., 1927., Izr. Magyar Irodalmi Társulat, (Korviny-ny.), 344+VIII p.; 384 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, vaknyomásos táblákkal, festett felső lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
19473.

20 000 HUF
54,05
58,82
Szilágyi-Windt László, dr. A kállói cádik. A nagykállói zsidóság története. Írta -- ügyvéd. Tel-Aviv, (1959). (Neografika Nyomda). 128 p. A világhírű nagykállói csodarabbi és hitközségének története, számos képpel, dokumentummal. Kiadói papírborítóval. REPRINT Csak 100 példányban jelent meg.
19474.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF