Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 9

Róza néni: Legjobb és legujabb szakácskönyv. Levesek, mártások, főzelékek, vadhusok, halak, saláták, tészták, krémek, befőttek készítése. Irta - -. Ungvár, [1911], Székely és Illés. 147 p. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben, Fűrész Ferenc miskolci fűszerkereskedő részére nyomott ajándék példány. Laza kötés, Ez a rendkívül ritkán felbukkanó szakácskönyv nagyon savas papírra lett nyomva, ezért általában sérültek a lapok. Ez a példány viszont hibátlan lapokkal rendelkezik, a hátsó előzéklap szakadt.
19278.

15 000 HUF
40,54
44,12
33
Hammer price:
95 000 HUF
Németh Zsuzsánna: A legujabb és megpróbált magyar szakácskönyv. Biztos utmutató: mint kelljen 1044 különféle legjobb izű ételt, süteményt, krémet és kocsonyát, tortát, csemegét és fagylaltakat, legizletesebb meleg és hideg italokat, hideg étkeket, gyümölcs-csemegét sat. legügyesebben és a legujabb izlés szerint késziteni. Egy toldalékkal mely magában foglal: Gazdasszonytár, vagy mindennemü ház-, konyha-, éléskamra, s pinczetartási utmutatásokat, jegyzeteket és tapasztalásokat, továbbá az ételek izletes felkészitéséről s tálalásáról, az asztal teritéséről, az étkek felszeldeléséről sat. A magyar házi asszonyok számára készítette: - -. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv, XVI+320 p. Nyolcadik bővített s jobbított kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült, kissé foltos, fakó gerinccel, az elülső tábla belsején beragasztott jegyzetlappal, rajta mértékegységekkel, az elülső szennylapon rajzzal, kissé foltos lapokkal.
19279.

8 000 HUF
21
Hammer price:
32 000 HUF
Szabóné Nogáll Janka: Az uri konyha. Utmutatás a konyhapénz felosztására, a bevásárlásra, az uri konyha összes lakomáinak rendezésére és az egész uri háztartás gondozására. Konyhanaptárral, különleges étlapokkal, hozzávaló szakácskönyvvel, reczeptekkel. Bp., 1912, ,,Érdekes Könyvtár Kiadóhivatala, (Pallas-ny.), 160 p. Későbbi (20-as évek?) átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, aláhúzásokkal.
19280.

Szabóné Nogáll Janka: Az uri konyha. Utmutatás a konyhapénz felosztására, a bevásárlásra, az uri konyha összes lakomáinak rendezésére és az egész uri háztartás gondozására. Konyhanaptárral, különleges étlapokkal, hozzávaló szakácskönyvvel, reczeptekkel. Bp., 1912, ,,Érdekes Könyvtár" Kiadóhivatala, (Pallas-ny.), 160 p. Későbbi (20-as évek?) átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, aláhúzásokkal.

8 000 HUF
Hammer price:
26 000 HUF
Simon Elemérné Bolemán Ilona: Eredeti kunsági szakácskönyv. Összeállította: - - - -. Kisujszálás,[1950.], Szerzői kiadás,(Athenaeum-ny.), 160 p. Ötödik, 100 recepttel bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az elülső borítón javítással.
19281.

8 000 HUF
Hammer price:
8 000 HUF
Gáspár Péter - Lóczy Miklós: A téli szalámi gyártásának, fűszerezésének és kezelésének titka. Mészárosok és hentesek részére. Összeáll. és kiadták: - - . Kispest, 1930, Fischhof Henrik-ny., 15+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban. A 11. oldalon az egyik szerző, Gáspár Péter hentesmester ceruzával írt bejegyzéseivel és aláírásával. Rendkívül ritka, még nem szerepelt árverésen!
19282.

6 000 HUF
52
Hammer price:
110 000 HUF
Vajda Péter:Növénytudomány. Magyar-latin füvésznyelv és Rendszerisme. Orvosok, gyógyszeresek, kertészek s fűvészetet tanitó nélkül tanulni akarók számára. Pesten, 1836. Heckenast Gusztáv sajátja. [1] + 144p. + 8tábla (a táblákon összesen 368 növényi ábrával) Vajda Péter (1808-1846) költő, drámaíró, pedagógus az MTA és a Kisfaludy Társaság rendes tagja. A reformkor egyik közkedvet és elismert alakja. Petőfi felnézett rá, az egyik leghaladóbb személyiségnek tartotta, halála után versben siratta el.  Írt társadalmi, bölcsészeti, nyelvészeti, történelmi és természettudományi dolgozatokat s ezek mellett költeményeket versben és prózában, anélkül, hogy a tudós és a költő tisztán elkülönült volna benne egymástól. Tudományos dolgozataiba is költői színt vegyít, és költői képzeletét is megkötik tudományos szemléletei. A legnevezetesebbek voltak költői munkái, melyekben a természet, az emberi méltóság és szabadság ihletik. Elsőként fordította le Shakespeare Othelloját. Halála után a tanuló ifjúság kegyeletből fogadalmat tett, hogy egy esztendeig semminemű zajos mulatságban nem vesz részt. korabeli papír kötésben.
19283.

Vajda Péter:Növénytudomány. Magyar-latin füvésznyelv és Rendszerisme. Orvosok, gyógyszeresek, kertészek 's fűvészetet tanitó nélkül tanulni akarók számára. Pesten, 1836. Heckenast Gusztáv sajátja. [1] + 144p. + 8tábla (a táblákon összesen 368 növényi ábrával) Vajda Péter (1808-1846) költő, drámaíró, pedagógus az MTA és a Kisfaludy Társaság rendes tagja. A reformkor egyik közkedvet és elismert alakja. Petőfi felnézett rá, az egyik leghaladóbb személyiségnek tartotta, halála után versben siratta el. Írt társadalmi, bölcsészeti, nyelvészeti, történelmi és természettudományi dolgozatokat s ezek mellett költeményeket versben és prózában, anélkül, hogy a tudós és a költő tisztán elkülönült volna benne egymástól. Tudományos dolgozataiba is költői színt vegyít, és költői képzeletét is megkötik tudományos szemléletei. A legnevezetesebbek voltak költői munkái, melyekben a természet, az emberi méltóság és szabadság ihletik. Elsőként fordította le Shakespeare Othelloját. Halála után a tanuló ifjúság kegyeletből fogadalmat tett, hogy egy esztendeig semminemű zajos mulatságban nem vesz részt. korabeli papír kötésben.

20 000 HUF
54,05
58,82
14
Hammer price:
44 000 HUF
Augustin Béla - Jávorka Sándor - Giovannini Rudolf - Rom Pál: Magyar gyógynövények. I. kötet. (Általános és leíró rész.) Bp., 1948, Földművelésügyi Minisztérium. (Stephaneum ny. - Kiss J. ny.). 494,[2]p., 107t. (fekete-fehér fényképek, 54 levélen). Szövegközti ábrákkal Fontos, alapvető munka. Az ábrákat, Jávorka Sándor irányításával, Csapody Vera festette. Fontos, alapvető munka. A szerzők: Augustin Béla (1877-1954) a magyarországi szervezett gyógynövénykutatás megszervezője és elindítója. Jávorka Sándor (1883-1961) a magyar flórakutatás nemzetközileg elismert tudósa. Giovannini Rudolf (1891-1963) a Gyógynövény Kirendeltség igazgatója. Rom Pál (1902-1962) vegyész, gyógyszerész, valamint Csapody Vera (1894-1985) a növényvilág tudományos ábrázolásának művésze, egyedülálló ,,mestere. A könyv kézirata és a képek, valamint a klisék mintegy fele 1944. év végére elkészült, azonban 1945. jan. 11-én az ostrom alatt megsemmisült. Az akkori körülmények között kiemelkedő teljesítmény volt újbóli elkészítése, megjelenése. korabeli félvászon kötésben. Jó példány!
19284.

Augustin Béla - Jávorka Sándor - Giovannini Rudolf - Rom Pál: Magyar gyógynövények. I. kötet. (Általános és leíró rész.) Bp., 1948, Földművelésügyi Minisztérium. (Stephaneum ny. - Kiss J. ny.). 494,[2]p., 107t. (fekete-fehér fényképek, 54 levélen). Szövegközti ábrákkal Fontos, alapvető munka. Az ábrákat, Jávorka Sándor irányításával, Csapody Vera festette. Fontos, alapvető munka. A szerzők: Augustin Béla (1877-1954) a magyarországi szervezett gyógynövénykutatás megszervezője és elindítója. Jávorka Sándor (1883-1961) a magyar flórakutatás nemzetközileg elismert tudósa. Giovannini Rudolf (1891-1963) a Gyógynövény Kirendeltség igazgatója. Rom Pál (1902-1962) vegyész, gyógyszerész, valamint Csapody Vera (1894-1985) a növényvilág tudományos ábrázolásának művésze, egyedülálló ,,mestere". A könyv kézirata és a képek, valamint a klisék mintegy fele 1944. év végére elkészült, azonban 1945. jan. 11-én az ostrom alatt megsemmisült. Az akkori körülmények között kiemelkedő teljesítmény volt újbóli elkészítése, megjelenése. korabeli félvászon kötésben. Jó példány!

10 000 HUF
27,03
29,41
Hammer price:
10 000 HUF
Tormay Béla: Általános állattenyésztéstan. Debreczen, 1871, Ifj. Csáthy Károly, 2+392+III-VI p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, a gerinc felső része mentén foltos lapokkal, jó állapotban.
19285.

12 000 HUF
32,43
35,29
Hammer price:
42 000 HUF
Gróf Béla: A cukorrépa kártevői és betegségei. Magyaróvár, 1930,Szerzői, (Győr, Vitéz Szabó és Uzsaly-ny.), 112 p. Kiadói félvászon-kötés, a gerincen apró sérüléssel.
19286.

5 000 HUF
Hammer price:
6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

42. Grand auction:

Viewing: from April 22 to May 2

Settlement: from May 21

  Events