Hungarian and Foreign commemorative medallions

Number of items: 79

Iván István (1905-1968) 1964. Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége / IMEX Nemzetközi Motívum és Olimpiai Bélyegkiállítás arany, ezüst és bronz fokozata, az arany és ezüst jelzett Ag, a bronz fokozaton névre szóló gravírozás (arany: 90,91g/0.935/48,5x65mm, ezüst: 90,66g/0.935/48,5x65mm) T:AU,XF
30195.

Iván István (1905-1968) 1964. "Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége / IMEX Nemzetközi Motívum és Olimpiai Bélyegkiállítás" arany, ezüst és bronz fokozata, az arany és ezüst jelzett Ag, a bronz fokozaton névre szóló gravírozás (arany: 90,91g/0.935/48,5x65mm, ezüst: 90,66g/0.935/48,5x65mm) T:AU,XF

40 000 HUF
108,11
117,65
Kelemen Kristóf (1922-2001) 2005. MÉE / Beck Ö. Fülöp éremművészetünk megújítója Ag emlékérem kapszulában (33,96g/0.925/42,5mm) T:PP / Hungary 2005. MÉE / Beck Ö. Fülöp innovator of our medal art Ag medallion hallmarked on the edge, in capsule (33,96g/0.925/42,5mm) C:PP
30196.

Kelemen Kristóf (1922-2001) 2005. "MÉE / Beck Ö. Fülöp éremművészetünk megújítója" Ag emlékérem kapszulában (33,96g/0.925/42,5mm) T:PP / Hungary 2005. "MÉE / Beck Ö. Fülöp innovator of our medal art" Ag medallion hallmarked on the edge, in capsule (33,96g/0.925/42,5mm) C:PP

20 000 HUF
54,05
58,82
Kiss Nagy András (1930-1997) DN A Magyar Műemlékvédelemért kétoldalas, öntött bronz plakett, eredeti dísztokban (105-109mm) T:AU kis patina / Hungary ND For the Hungarian Historic Preservation double-sided cast bronze plaque in original display case (105-109mm) C:AU small patina
30197.

Kiss Nagy András (1930-1997) DN "A Magyar Műemlékvédelemért" kétoldalas, öntött bronz plakett, eredeti dísztokban (105-109mm) T:AU kis patina / Hungary ND "For the Hungarian Historic Preservation" double-sided cast bronze plaque in original display case (105-109mm) C:AU small patina

16 000 HUF
43,24
47,06
Kiss Sándor (1925-1999) DN Bartók Béla 1881-1945 egyoldalas bronz emlékplakett, eredeti dísztokban (140mm) T:AU / Hungary ND Bartók Béla 1881-1945 one-sided bronze commemorative plaque in original display case (140mm) C:AU
30198.

Kiss Sándor (1925-1999) DN "Bartók Béla 1881-1945" egyoldalas bronz emlékplakett, eredeti dísztokban (140mm) T:AU / Hungary ND "Bartók Béla 1881-1945" one-sided bronze commemorative plaque in original display case (140mm) C:AU

6 000 HUF
Lapis András (1942-) / Fritz Mihály (1947-) 1989. Reizner János Jutalomérem - Szeged / Alapítva az éremgyűjtők Csongr. M. Szerv. alakulásának 20. évfordulóján kétoldalas, peremén jelzett Ag emlékérem kapszulában (35,56g/0.925/42,5mm) T:PP patina / Hungary 1989. János Reizner Award Medal - Szeged / Founded on the 20th anniversary of the establishment of the Csongrád County Organization of Medal Collectors double-sided Ag medallion, hallmarked on the edge in capsule. Sign: András Lapis, Mihály Fritz (35,56g/0.925/42,5mm) T:PP patina Adamo SGe1
30199.

Lapis András (1942-) / Fritz Mihály (1947-) 1989. "Reizner János Jutalomérem - Szeged / Alapítva az éremgyűjtők Csongr. M. Szerv. alakulásának 20. évfordulóján" kétoldalas, peremén jelzett Ag emlékérem kapszulában (35,56g/0.925/42,5mm) T:PP patina / Hungary 1989. "János Reizner Award Medal - Szeged / Founded on the 20th anniversary of the establishment of the Csongrád County Organization of Medal Collectors" double-sided Ag medallion, hallmarked on the edge in capsule. Sign: András Lapis, Mihály Fritz (35,56g/0.925/42,5mm) T:PP patina Adamo SGe1

30 000 HUF
81,08
88,24
Lebó Ferenc (1960-) DN Szent László kegyhelye, Győr / Győr barátainak köre Budapesten - alapítva 1987 kétoldalas, nagyméretű bronz emlékplakett dísztokban (128mm) T:UNC akasztónyom a peremen /  Hungary ND Szent László kegyhelye, Győr / Győr barátainak köre Budapesten - alapítva 1987 two-sided, large bronze commemorative plaque in a decorative case. Sign.: Ferenc Lebó (128mm) C:UNC hanger mark on the edge
30200.

Lebó Ferenc (1960-) DN "Szent László kegyhelye, Győr / Győr barátainak köre Budapesten - alapítva 1987" kétoldalas, nagyméretű bronz emlékplakett dísztokban (128mm) T:UNC akasztónyom a peremen / Hungary ND "Szent László kegyhelye, Győr / Győr barátainak köre Budapesten - alapítva 1987" two-sided, large bronze commemorative plaque in a decorative case. Sign.: Ferenc Lebó (128mm) C:UNC hanger mark on the edge

18 000 HUF
48,65
52,94
Ligeti Erika (1934-2004) DN Ars Longa kétoldalas, öntött bronz emlékérem, Bartók Béla balra néző portréjával, eredeti dísztokban (99mm) T:AU / Hungary ND Ars Longa double-sided, cast bronze commemorative medallion with the portrait of Béla Bartók, looking left in original display case (99mm) C:AU
30201.

Ligeti Erika (1934-2004) DN "Ars Longa" kétoldalas, öntött bronz emlékérem, Bartók Béla balra néző portréjával, eredeti dísztokban (99mm) T:AU / Hungary ND "Ars Longa" double-sided, cast bronze commemorative medallion with the portrait of Béla Bartók, looking left in original display case (99mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
Madarassy Walter (1909-1994) 1938. Székesfehérvári Szent István kétoldalas bronz emlékérem. SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI SVO ALBA REGIA / 1038-1938 (75mm) T:AU patina, kis ph. / Hungary 1938. SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI SVO ALBA REGIA / 1038-1938 double-sided bronze medallion. Sign: Walter Madarassy (75mm) T:AU patina, small edge error TP 1657.
30202.

Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "Székesfehérvári Szent István" kétoldalas bronz emlékérem. "SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI SVO ALBA REGIA / 1038-1938" (75mm) T:AU patina, kis ph. / Hungary 1938. "SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI SVO ALBA REGIA / 1038-1938" double-sided bronze medallion. Sign: Walter Madarassy (75mm) T:AU patina, small edge error TP 1657.

20 000 HUF
54,05
58,82
Madarassy Walter (1909-1994) 1986. Buda Recuperata - 1686 / Magyar Éremgyűjtők Egyesülete - Magyar Numizmatikai Társulat kétoldalas öntött bronz emlékérem (88mm) T:AU / Hungary 1986. Buda Recuperata - 1686 (The recapture of Buda) / Magyar Éremgyűjtők Egyesülete - Magyar Numizmatikai Társulat (Association of Hungarian Coin Collectors - Hungarian Numismatic Society) double-sided cast bronze medallion. Sign: Walter Madarassy (88mm) C:AU
30203.

Madarassy Walter (1909-1994) 1986. "Buda Recuperata - 1686 / Magyar Éremgyűjtők Egyesülete - Magyar Numizmatikai Társulat" kétoldalas öntött bronz emlékérem (88mm) T:AU / Hungary 1986. "Buda Recuperata - 1686 (The recapture of Buda) / Magyar Éremgyűjtők Egyesülete - Magyar Numizmatikai Társulat (Association of Hungarian Coin Collectors - Hungarian Numismatic Society)" double-sided cast bronze medallion. Sign: Walter Madarassy (88mm) C:AU

20 000 HUF
54,05
58,82
Pátzay Pál (1896-1979) ~1940. Mathias Rex Hungariae (Mátyás király) egyoldalas aranyozott bronz emlékplakett (77x60mm) márványtalapzathoz erősítve (123x92mm) T:XF kopott aranyozás / Hungary ~1940. Mathias Rex Hungariae one-sided gilt bronze plaque (77x60mm) on marble sheet (123x92mm) C:XF
30204.

Pátzay Pál (1896-1979) ~1940. "Mathias Rex Hungariae (Mátyás király)" egyoldalas aranyozott bronz emlékplakett (77x60mm) márványtalapzathoz erősítve (123x92mm) T:XF kopott aranyozás / Hungary ~1940. "Mathias Rex Hungariae" one-sided gilt bronze plaque (77x60mm) on marble sheet (123x92mm) C:XF

16 000 HUF
43,24
47,06
Reményi József (1887-1977) 1908. Kalotaszeg kétoldalas bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén ÉKE 1908, sorszámozott, 135-ös sorszámmal (48x71mm) T:AU / Hungary 1908. Kalotaszeg double-sided bronze plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with ÉKE 1908 and serial number 135 on edge. Sing.: József Reményi (48x71mm) C:AU HP.: 4057.
30205.

Reményi József (1887-1977) 1908. "Kalotaszeg" kétoldalas bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1908", sorszámozott, "135"-ös sorszámmal (48x71mm) T:AU / Hungary 1908. "Kalotaszeg" double-sided bronze plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1908" and serial number "135" on edge. Sing.: József Reményi (48x71mm) C:AU HP.: 4057.

40 000 HUF
108,11
117,65
Reményi József (1887-1977) 1916. Kötözőhely Fe plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén ÉKE 1916, sorszámozott, 103-as sorszámmal (69x90mm) T:AU kis rozsdafoltok / Hungary 1916. Kötözőhely Fe plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with ÉKE 1916 and serial number 103 on edge Sign: József Reményi (69x90mm) C:XF small spots of rust
30206.

Reményi József (1887-1977) 1916. "Kötözőhely" Fe plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1916", sorszámozott, "103"-as sorszámmal (69x90mm) T:AU kis rozsdafoltok / Hungary 1916. "Kötözőhely" Fe plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1916" and serial number "103" on edge Sign: József Reményi (69x90mm) C:XF small spots of rust

40 000 HUF
108,11
117,65

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF