Hungarian and Foreign commemorative medallions

Number of items: 79

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) ~1950. Magyar Labdarúgó Játékvezetők Testülete / Becsülettel a Szocialista Sportért kétoldalas bronz emlékérem (88mm) T:AU,XF Hungary ~1950. Board of Hungarian Football Referees / With honor for Socialist Sport double-sided bronze medallion. Sign: Sándor Boldogfai Farkas (88mm) C:AU,XF
30183.

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) ~1950. "Magyar Labdarúgó Játékvezetők Testülete / Becsülettel a Szocialista Sportért" kétoldalas bronz emlékérem (88mm) T:AU,XF Hungary ~1950. "Board of Hungarian Football Referees / With honor for Socialist Sport" double-sided bronze medallion. Sign: Sándor Boldogfai Farkas (88mm) C:AU,XF

7 000 HUF
18,92
20,59
Borsos Miklós (1906-1990) DN Liszt Ferenc Társaság 1893 bronz emlékplakett, hátoldalon 96 sorszámmal. Eredeti dísztokban, benne DANK FÜR 10 JAHRE ZUSAMMENARBEIT 1969 KRÜGER + CO KÖLN táblácskával (86mm) T:AU / Hungary 1983. Liszt Ferenc Társaság 1893 (Ferenc Liszt Society 1893) bronze plaque with 96 serial number. In original display case with DANK FÜR 10 JAHRE ZUSAMMENARBEIT 1969 KRÜGER + CO KÖLN (86mm) C:AU
30184.

Borsos Miklós (1906-1990) DN "Liszt Ferenc Társaság 1893" bronz emlékplakett, hátoldalon "96" sorszámmal. Eredeti dísztokban, benne "DANK FÜR 10 JAHRE ZUSAMMENARBEIT 1969 KRÜGER + CO KÖLN" táblácskával (86mm) T:AU / Hungary 1983. "Liszt Ferenc Társaság 1893 (Ferenc Liszt Society 1893)" bronze plaque with "96" serial number. In original display case with "DANK FÜR 10 JAHRE ZUSAMMENARBEIT 1969 KRÜGER + CO KÖLN" (86mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
Csóka Zsuzsanna (1962-) 1996. Millecentenárium Ag emlékérem sorozat fa dísztokban a Babits Kiadótól a következő felosztásban: Árpád fejedelem / Csodaszarvas és Lehel kürtje + Szent Korona / Rakamazi Korong + Attila kardja / Tarsoly (3x~93,80g/0.925) + Szent István pénze / Lovasíjász + Szent István szobor / Turul (2x~15,6g/0.925) T:AU (PP) oxidáció, fo. Hungary 1996. Commemorative medallions for the Millecentenary of Hungary. Complete set with 5 pieces of different Ag (0.925) medallions in orginal case. Sign.: Zsuzsanna Csóka (3x93,80g+2x~15,6g) C:AU (PP) oxidation, spotted
30185.

Csóka Zsuzsanna (1962-) 1996. "Millecentenárium" Ag emlékérem sorozat fa dísztokban a Babits Kiadótól a következő felosztásban: "Árpád fejedelem / Csodaszarvas és Lehel kürtje" + "Szent Korona / Rakamazi Korong" + "Attila kardja / Tarsoly" (3x~93,80g/0.925) + "Szent István pénze / Lovasíjász" + "Szent István szobor / Turul" (2x~15,6g/0.925) T:AU (PP) oxidáció, fo. Hungary 1996. Commemorative medallions for the Millecentenary of Hungary. Complete set with 5 pieces of different Ag (0.925) medallions in orginal case. Sign.: Zsuzsanna Csóka (3x93,80g+2x~15,6g) C:AU (PP) oxidation, spotted

100 000 HUF
270,27
294,12
30186.

30 000 HUF
81,08
88,24
Exner Károly (1850-1919) 1909. Budapesti Atlétikai Klub kétoldalas, jelzett Ag úszó díjérem füllel és ezüstözött bronz díszítménnyel, BAK 100 m mellúszás bajnokság 1909 gravírozással és S.G.A. gyártói jelzéssel (br.24,64g/0,800/45mm) T:AU patina / Hungary 1909. Budapesti Atlétikai Klub double-sided, hallmarked Ag swimming award medal with ear and silvered bronze decoration, with BAK 100 m mellúszás bajnokság 1909 (BAK 100 metres breaststroke championship 1909) engrave and S.G.A. makers mark. Sign.: Károly Exner (br.24,64g/0,800/45mm) C:AU patina
30187.

Exner Károly (1850-1919) 1909. "Budapesti Atlétikai Klub" kétoldalas, jelzett Ag úszó díjérem füllel és ezüstözött bronz díszítménnyel, "BAK 100 m mellúszás bajnokság 1909" gravírozással és "S.G.A." gyártói jelzéssel (br.24,64g/0,800/45mm) T:AU patina / Hungary 1909. "Budapesti Atlétikai Klub" double-sided, hallmarked Ag swimming award medal with ear and silvered bronze decoration, with "BAK 100 m mellúszás bajnokság 1909 (BAK 100 metres breaststroke championship 1909)" engrave and "S.G.A." maker's mark. Sign.: Károly Exner (br.24,64g/0,800/45mm) C:AU patina

5 000 HUF
Fémes Beck Vilmos (1885-1918) 1911. Női akt madárral bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén ÉKE 1911, sorszámozott, 80-as sorszámmal (53mm) T:AU / Hungary 1911. Női akt madárral bronze plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with ÉKE 1911 and serial number 80 on edge Sign: Vilmos Beck Fémes (53mm) C:AU
30188.

Fémes Beck Vilmos (1885-1918) 1911. "Női akt madárral" bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1911", sorszámozott, "80"-as sorszámmal (53mm) T:AU / Hungary 1911. "Női akt madárral" bronze plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1911" and serial number "80" on edge Sign: Vilmos Beck Fémes (53mm) C:AU

40 000 HUF
108,11
117,65
Franges-Mihanovic Róbert (1872-1940) 1907. Európa bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén hibás EKÉ 1907 felirattal, sorszámozott, 52-es sorszámmal (42x70mm) T:AU / Hungary 1907. Europa one-sided bronze plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with caption error ÉKE 1907 and serial number 52 on edge Sign: Robert Franges-Mihanovic (42x70mm) C:AU  HP.: 2302
30189.

Franges-Mihanovic Róbert (1872-1940) 1907. "Európa" bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén hibás "EKÉ 1907" felirattal, sorszámozott, "52"-es sorszámmal (42x70mm) T:AU / Hungary 1907. "Europa" one-sided bronze plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with caption error "ÉKE 1907" and serial number "52" on edge Sign: Robert Franges-Mihanovic (42x70mm) C:AU HP.: 2302

40 000 HUF
108,11
117,65
Fritz Mihály (1947-) 2010. Miksa 1564-1576 / Bella gerant alii, a tu, felix Austria nube - MÉE Alba Regia kétoldalas, peremén jelzett Ag emlékérem kapszulában (33,83g/0.925/42,5mm) T:PP / Hungary 2010. Maximilian 1564-1576 / Bella gerant alii, a tu, felix Austria nube - MÉE Alba Regia double-sided Ag medallion, hallmarked on the edge. in capsule. Sign: Mihály Fritz (33,83g/0.925/42,5mm) C:PP
30190.

Fritz Mihály (1947-) 2010. "Miksa 1564-1576 / Bella gerant alii, a tu, felix Austria nube - MÉE Alba Regia" kétoldalas, peremén jelzett Ag emlékérem kapszulában (33,83g/0.925/42,5mm) T:PP / Hungary 2010. "Maximilian 1564-1576 / Bella gerant alii, a tu, felix Austria nube - MÉE Alba Regia" double-sided Ag medallion, hallmarked on the edge. in capsule. Sign: Mihály Fritz (33,83g/0.925/42,5mm) C:PP

20 000 HUF
54,05
58,82
Fritz Mihály (1947-) 2010. I. Ferenc 1792-1835 - MÉE Székesfehérvár / V. Ferdinánd 1835-1848 kétoldalas, peremén jelzett Ag emlékérem kapszulában (34,18g/0.925/42,5mm) T:PP fo. / Hungary 2010. Franz I 1792-1835 - MÉE Székesfehérvár / Ferdinand V 1835-1848 double-sided Ag medallion, hallmarked on the edge. in capsule. Sign: Mihály Fritz (34,18g/0.925/42,5mm) C:PP spotted
30191.

Fritz Mihály (1947-) 2010. "I. Ferenc 1792-1835 - MÉE Székesfehérvár / V. Ferdinánd 1835-1848" kétoldalas, peremén jelzett Ag emlékérem kapszulában (34,18g/0.925/42,5mm) T:PP fo. / Hungary 2010. "Franz I 1792-1835 - MÉE Székesfehérvár / Ferdinand V 1835-1848" double-sided Ag medallion, hallmarked on the edge. in capsule. Sign: Mihály Fritz (34,18g/0.925/42,5mm) C:PP spotted

20 000 HUF
54,05
58,82
Garamkeszi János (1936-) 1984. MÉE Nógrád megye / Szondy György, Drégely vára hős kapitánya Ag emlékérem (35,68g/0.835/42,5mm) T:UNC / Hungary 1984. MÉE Nógrád megye / Szondy György, Drégely vára hős kapitánya (MÉE Nógrád County / György Szondy the captain hero of Drégely castle) commemorative Ag medallion. Sign.: János Garamkeszi (35,68g/0.835/42,5mm) C:UNC  Adamo ST5
30192.

Garamkeszi János (1936-) 1984. "MÉE Nógrád megye / Szondy György, Drégely vára hős kapitánya" Ag emlékérem (35,68g/0.835/42,5mm) T:UNC / Hungary 1984. "MÉE Nógrád megye / Szondy György, Drégely vára hős kapitánya (MÉE Nógrád County / György Szondy the captain hero of Drégely castle)" commemorative Ag medallion. Sign.: János Garamkeszi (35,68g/0.835/42,5mm) C:UNC Adamo ST5

16 000 HUF
43,24
47,06
Gál András (1951-) 1982. Vámbéry Ármin 1832-1913 / Kőrösi Csoma Társaság 1982 nagyalakú bronz emlékplakett, eredeti dísztokban (101mm) T:UNC / Hungary 1982. Ármin Vámbéry 1832-1913 / The Kőrösi Csoma Society 1982 large-size bronze plaque in original display case (101mm) C:UNC
30193.

Gál András (1951-) 1982. "Vámbéry Ármin 1832-1913 / Kőrösi Csoma Társaság 1982" nagyalakú bronz emlékplakett, eredeti dísztokban (101mm) T:UNC / Hungary 1982. "Ármin Vámbéry 1832-1913 / The Kőrösi Csoma Society 1982" large-size bronze plaque in original display case (101mm) C:UNC

15 000 HUF
40,54
44,12
Ispánki József (1906-1992) 1936. BVDA RECVPERATA 1686-1936 Buda visszafoglalásának 250. évfordulójára készített kétoldalas bronz emlékérem (78mm) T:AU patina Hungary 1936. BVDA RECVPERATA 1686-1936 two sided bronze commemorative medallion made for the 250th anniversary of retaking Buda. Sign: József Ispánki (78mm) C:AU patina TP 1191.
30194.

Ispánki József (1906-1992) 1936. "BVDA RECVPERATA 1686-1936" Buda visszafoglalásának 250. évfordulójára készített kétoldalas bronz emlékérem (78mm) T:AU patina Hungary 1936. "BVDA RECVPERATA 1686-1936" two sided bronze commemorative medallion made for the 250th anniversary of retaking Buda. Sign: József Ispánki (78mm) C:AU patina TP 1191.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF