Lithography

Number of items: 11

1871 ELSŐ NYOMÁSÚ Kőnyomat 2kr krómsárga bélyeg, jó minőségű, szinte hibátlan példány (picit rövidebb jobb felső sarokfog). Mindössze néhány darab ismert, tekintve, hogy a kinyomtatott mennyiséget - néhány ív kivételével - forgalomba sem hozták, hanem minőségi okokból, főleg az uralkodó arcát borító foltok miatt megsemmisítették. Az ismert darabok többsége is hibás vagy javított. Ez a bélyeg az 1873-ban Pesten véletlenül felhasznált kevés példány egyike, elvékonyodás vagy szakadás nélkül. A magyar filatélia nagy ritkasága! / Mi I. chrome yellow, first printing of the 2kr lithograped stamps, good quality with a bit shorter corner right above. Only a few pieces known, due to the fact, that the total printed quantity - except a few sheets - was destroyed immediately after printing, for quality reasons. Incidentally a few sheets were used in 1873 in Pest for printed matters.A real rarity of the Hungarian philately. Certificate: Glatz
140.
Legend

1 600 000 HUF
4 324,32
4 705,88
1871 Kőnyomat 3kr pár, 5kr és 2kr kivágáson, háromszínű bérmentesítés!!! Igazi luxus darab, unikális példány! RRR! / 3kr pair + 5kr + 2kr on cutting. Luxury piece, RRR! BRASSÓ
141.
Legend

1871 Kőnyomat 3kr pár, 5kr és 2kr kivágáson, háromszínű bérmentesítés!!! Igazi luxus darab, unikális példány! RRR! / 3kr pair + 5kr + 2kr on cutting. Luxury piece, RRR! "BRASSÓ"

700 000 HUF
1 891,89
2 058,82
1871 Kőnyomat 4 db 3kr különböző színben, mindegyik válogatott, hibátlan példány (min. 720.000) / 4 x 3kr in colour varieties
142.
Legend

240 000 HUF
648,65
705,88
1871 Kőnyomat 3kr kivágáson (MBÁ 200.000-224.000) / Mi 2 on cutting NAGY-S(ALLÓ)
143.
Legend

1871 Kőnyomat 3kr kivágáson (MBÁ 200.000-224.000) / Mi 2 on cutting "NAGY-S(ALLÓ)

60 000 HUF
162,16
176,47
1871 Kőnyomat 5kr függőleges használatlan hatostömb, az előoldalon enyhe elszíneződéssel, de eredeti gumival. Hátul több helyen falccal megerősítve. A legnagyobb ismert használatlan összefüggés! / 5kr block of 6 with original gum, strenghtened by hinge. Stain or yellowish spots on the front. The largest known unused unit!
144.
Legend

1 000 000 HUF
2 702,70
2 941,18
15
1871 Kőnyomat 10kr IX. tipus jó minőségű bélyeg eredeti gumival, falcos (300.000) / Mi 4a good quality stamp with original gum, hinged. Certificate: Orbán
145.
Legend

100 000 HUF
270,27
294,12
1871 Kőnyomat 25kr enyhén elfogazott bélyeg Franciaországba küldött levélen. A bélyeg színe átmenet a halvány ibolya és az ibolya szín között, nem élénk, de nem is fakó, a típusjelek jól kivehetőek. A Kőnyomat 25kr bélyegből levélen mindössze néhány tucat maradt fent, nagy ritkaság! / Mi 6 with shifted perforation on cover to France. The color of the stamp is a transition between pale violet and violet, not bright, but not faded either, the type marks are clear. RRR! PEST - Meusnes. Certificate: Visnyovszki
149.
Legend

1871 Kőnyomat 25kr enyhén elfogazott bélyeg Franciaországba küldött levélen. A bélyeg színe átmenet a halvány ibolya és az ibolya szín között, nem élénk, de nem is fakó, a típusjelek jól kivehetőek. A Kőnyomat 25kr bélyegből levélen mindössze néhány tucat maradt fent, nagy ritkaság! / Mi 6 with shifted perforation on cover to France. The color of the stamp is a transition between pale violet and violet, not bright, but not faded either, the type marks are clear. RRR! "PEST" - Meusnes. Certificate: Visnyovszki

900 000 HUF
2 432,43
2 647,06
1871 Kőnyomat 5kr levélen / on cover HRELJIN - Fiume. Certificate: Barabássy (Gudlin 400 p)
152.
Legend

1871 Kőnyomat 5kr levélen / on cover "HRELJIN" - Fiume. Certificate: Barabássy (Gudlin 400 p)

34 000 HUF
91,89
100,00
1871 2 db Kőnyomat 5kr tértivevényen, kék PAKS bélyegzéssel. Két ismert darab egyike. / 2 x 5kr on Retour Recepisse, blue PAKS One of two known pieces.
153.
Legend

1871 2 db Kőnyomat 5kr tértivevényen, kék "PAKS" bélyegzéssel. Két ismert darab egyike. / 2 x 5kr on Retour Recepisse, blue "PAKS" One of two known pieces.

80 000 HUF
216,22
235,29
14
1871 Kőnyomat 5kr képbe fogazva / shifted perforation VÁMOSFALVA - Pesth
154.
Legend

1871 Kőnyomat 5kr képbe fogazva / shifted perforation "VÁMOSFALVA" - Pesth

24 000 HUF
64,86
70,59
1872 Kőnyomat 15kr szürkésbarna színben képbe fogazva ajánlott levél előlapján / Litho 15kr greyish brown with shifted perforation on registered cover front. SELMECZBÁNYA / HO(NT) M. Certificate: Pfenninger
155.
Legend

1872 Kőnyomat 15kr szürkésbarna színben képbe fogazva ajánlott levél előlapján / Litho 15kr greyish brown with shifted perforation on registered cover front. "SELMECZBÁNYA / HO(NT) M." Certificate: Pfenninger

24 000 HUF
64,86
70,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF