Number of items: 67

Christóf (Christoph) Wilhelm Hufeland: Az emberi élet meg-hoszszabításának mestersége... német nyelvből magyarra fordíttatott ... Kováts Mihály orvos doktor által. I-II. rész. Pesten, 1798, Trattner Mátyás, XVI+271+1;+4+259 p. Első kiadás! Korabeli félbőr kötésben, kopott borítóval, a borítón modern laminálással, a táblák belsején részben elvált (elülső), elvált (hátsó) papírborításokkal, címlapon szakadással, foltos lapokkal, egy helyen bejegyzéssel (I. rész 271.), possessori bejegyzéssel.
18450.

60 000 HUF
162,16
176,47
Bátótzi Sándor: Erköltsi levelek mellyeket Németből ford. - - Magyar Nemes Testőrző. Pest 1786. Trattner 1 sztl. lev. XVI. 156 p. 1 sztl. lev. Rézmetszetű díszcímlappal. Keretdíszes lapokkal, könyvdíszekkel. A magyar nyelvű irodalom nagy megújítójának ritka műve, Korhű kartonált papírkötésben
18451.

50 000 HUF
135,14
147,06
18452.

60 000 HUF
162,16
176,47
Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba s előítélet eligazítására. Pest, 1831, Füskúti Landerer, 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! Féllvászon-kötésben, az elülső szennylapon kis szakadással, névbejegyzésekkel, magánkönyvtári bélyegzéssel a címlapon, foltos lapokkal, az utolsó 6 lap felső élein egészen apró hiánnyal.
18453.

Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba 's előítélet eligazítására. Pest, 1831, Füskúti Landerer, 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! Féllvászon-kötésben, az elülső szennylapon kis szakadással, névbejegyzésekkel, magánkönyvtári bélyegzéssel a címlapon, foltos lapokkal, az utolsó 6 lap felső élein egészen apró hiánnyal.

100 000 HUF
270,27
294,12
Széchényi István, gróf [1791-1860]: Hunnia. Pesten, 1858. Heckenast.Töredékek Gróf Széchényi István fennmaradt kézirataiból. Közli Török János. Első kötet. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv. Nyomtatott Landerer és Heckenastnál. Félvászon kötés, XIV+2+246p. Első kiadás! Széchenyi a magyar nyelvhasználat ügyét tárgyaló művét a Stadium folytatásának szánta. 1834-ben a vaskapui munkálatok között kezdte írni, de művét végül csak 1858-ban nyomtatták ki a rendőrminisztérium engedélye alapján, de a pesti sajtórendészeti osztály lefoglalta, és csak a szerző halála után, 1860-ban engedélyezték a terjesztését. Restaurált kiadói papírkötésben, Demján tulajdonosi névbejegyzéssel, hozzáillő, igényes modern kartonált védőborítóval
18454.

40 000 HUF
108,11
117,65
Exuviae ... Domini Emerici ? comitibus Eszterházy de Galantha ... episcopi Nittriensis ... Triduano honore per ... Franciscum e comitibus Barkoczy de Szala,... archi-episcopum Strigoniensem ... in arce,...et ecclesia cathedrali Nittriensi in maxima illustrium, & nobilium virorum corona conditae anno 1763. ... Benne még: Tapoltsányi Gergely: Három rendbéli hazánák bölts élő-járója jó és hív gondviselője. Melly nevezetek alatt... Galánthai gróff Eszterházy Imre ... Nyitra várában tartott pompás el-takarettatása alkalmatosságával ditsérő beszéddel meg-tiszteltetett....valamint más laudáló beszédek. Strigonii, (1763), typ. Franc. Ant. Royer. [140 ] l. 3 rézmetszetű címerrajzzal. Korabeli félbőr-kötésben. Nagyrészt magyar nyelven
18455.

36 000 HUF
97,30
105,88
13
Chelluci, Paulin(o): Orationes Novae XI. - Quas Cl. Erhardus Kappius in Acad. Lipsiensi Eloq. P. P. O. recensuit et praefatus est. - - a Sancto Joseph clerici regularis scholarum piarum. Budae, 1754. Leopoldi Francisci Landerer. Korabelli papírkötésben 186 + 2 p.
18456.

20 000 HUF
54,05
58,82
Szász Károly: Parthenon. Tanitmányok tára. Magyar tanitók s tanulók számára. I. és II. füzet. Nagyenyed, 1839.Ref. Kolégyom. 188 + 32p. Kiadói papírborítóval, intézményi bélyegzőkkel
18457.

Szász Károly: Parthenon. Tanitmányok tára. Magyar tanitók' 's tanulók' számára. I. és II. füzet. Nagyenyed, 1839.Ref. Kolégyom. 188 + 32p. Kiadói papírborítóval, intézményi bélyegzőkkel

24 000 HUF
64,86
70,59
Kovacsóyzky Mihály - Császár Ferenc): Magyarkák 1845-ből Lipcsén, 1845. Teubner B. G. IV. 236 p. Restaurált félvászon kötésben. A kötet utolsó oldalán foltos. ,,Talárikák, Kosmikák, Pepedeumenikák. Ez utolsóban a korszak jeles személyiségeiről ír kritikus, sokszor gúnyos hangnemben Czuczor Gergely, Fáy András, Fényes Elek, Garay János, Irinyi József, Kossuth Lajos, Nagy Ignácz, Petőfy(!) Sándor, Gr. Széchenyi István, Vörösmarty Mihály és sokan másokról.
18458.

28 000 HUF
75,68
82,35
[De Gerando Ágost: Pest. Egy tiszaháti magyar őszinte megjegyzései a hazafiság, utánzási kór és nevelés felett. Egyetlen kiadás. Lipcsén és Pesten, 1846. Volckmar F. és Geibel Károly (Schmid Antal ny., Pozsony) 24 p. Pamflet a nyugatmajmolás szokása ellen. Kiadói a papírborítóval
18459.

[De Gerando Ágost: Pest. Egy tiszaháti magyar' őszinte megjegyzései a' hazafiság, utánzási kór és nevelés felett. Egyetlen kiadás. Lipcsén és Pesten, 1846. Volckmar F. és Geibel Károly (Schmid Antal ny., Pozsony) 24 p. Pamflet a nyugatmajmolás szokása ellen. Kiadói a papírborítóval

16 000 HUF
43,24
47,06
[Hübner, Johann (1668-1731)]: Johann Hübners reales Staats-, Zeitungs- und Conversations-Lexicon [...] Leipzig, 1777, Gleditschens Buchhandlung, 1 t. + 13 sztl. lev. + 2734 (hasábszámozás) + 8 (kihajtható) t. Német nyelven. Korabeli, kartonált papírkötésben, jó példány
18460.

30 000 HUF
81,08
88,24
[Bilderbeck, Ludwig Franz von (1764-1833)]: Ciane, vagy-is a szerentse játékja, egy görög történet. Pozsony, 1794, Schauff János, 1 t.+4+304 p.+2 t..;   Hozzákötve: Lebensgeschichte Ludwig XVI Königs von Frankreich. Wien, 1793., Franz Christian Zierchs, 118+2 p.;   Hozzákötve: Urtheil über den Martin Joseph Prandstätter, und Heinrich Jeline. Wien, 1795, nyn., 8 p.;   Hozzákötve: Urtheil über den Landesverräther und Verführer Andreas Riedel. Wien, 1795, nyn., 7+1 p.;  Hozzákötve: [Boccaccio, Giovanni (1313-1375)]: Tangredus olasz király Gizmunda nevü leányának nevezetes historiája. Nyomtatott ebben az Esztendőben. Boccaccio Dekameronjának novellája. Nyomda, kiadási hely és évszám nélkül. Felthetőleg ponyva kiadás. hn., én., nyn., 48 p.  Hozzákötve: Lambach Elek: Versek mellyekkel a nemes Hont vármegyét, gyűlése alkalmatosságával megtisztelte - - Kegyes Iskola-béli Pap; ... Selmecbányán,1795., Sulzer Ferentz János, 4 p.   Hozzákötve: Ode ad illustrissimum comitem Josephum Karolyi dum supremi comitis Provinciae Szathmár honore ornatus est. Pestini, 1793., Typis Mathiae Trattner, 7+1 p.  Korabeli félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, a táblákon és a szennylapokon bejegyzésekkel, az első mű II. metszetének szélén a metszetet nem érintő hiánnyal, valamint egy üres lap sarkán hiánnyal, az első részben a 48-75 oldalakon lapszéli, a szöveget nem érintő szakadásokkal.
18461.

[Bilderbeck, Ludwig Franz von (1764-1833)]: Ciane, vagy-is a szerentse játékja, egy görög történet. Pozsony, 1794, Schauff János, 1 t.+4+304 p.+2 t..; Hozzákötve: Lebensgeschichte Ludwig XVI Königs von Frankreich. Wien, 1793., Franz Christian Zierchs, 118+2 p.; Hozzákötve: Urtheil über den Martin Joseph Prandstätter, und Heinrich Jeline. Wien, 1795, nyn., 8 p.; Hozzákötve: Urtheil über den Landesverräther und Verführer Andreas Riedel. Wien, 1795, nyn., 7+1 p.; Hozzákötve: [Boccaccio, Giovanni (1313-1375)]: Tangredus olasz király' Gizmunda nevü leányának nevezetes historiája. Nyomtatott ebben az Esztendőben. Boccaccio Dekameronjának novellája. Nyomda, kiadási hely és évszám nélkül. Felthetőleg ponyva kiadás. hn., én., nyn., 48 p. Hozzákötve: Lambach Elek: Versek mellyekkel a' nemes Hont vármegyét, gyűlése alkalmatosságával megtisztelte - - Kegyes Iskola-béli Pap; ... Selmecbányán,1795., Sulzer Ferentz János, 4 p. Hozzákötve: Ode ad illustrissimum comitem Josephum Karolyi dum supremi comitis Provinciae Szathmár honore ornatus est. Pestini, 1793., Typis Mathiae Trattner, 7+1 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, a táblákon és a szennylapokon bejegyzésekkel, az első mű II. metszetének szélén a metszetet nem érintő hiánnyal, valamint egy üres lap sarkán hiánnyal, az első részben a 48-75 oldalakon lapszéli, a szöveget nem érintő szakadásokkal.

30 000 HUF
81,08
88,24
25

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF