Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 12

[Csapó József]: Csapo József: Új füves és virágos magyar kert, mellyben mindenik fűnek és virágnak, neve, neme, ábrázatja, természete és ezekhez képest külömbféle hasznai, értelmessen meg-jegyeztettek. Pozsony, 1792. Füskúti Landerer Mihály, 1 t. (rézmetszetű címkép)+4+305 p. + 33 sztl lev. Korabeli félbőr kötésben. A szerző, Csapó József (1734-1799) Debrecen város főorvosa volt, ezen művének fő célja az orvosilag használható növények, gyógynövények bemutatása volt, a leírt több száz növényfaj neveit öt nyelven is közli, de munkája inkább orvosi, mint botanikai jellegű.
18279.

150 000 HUF
405,41
441,18
Kubinyi Ágoston: Magyarországi mérges növények. Alsóbb osztályú, kivált nép sikolák számára. Buda, 1842. Kir. Egyetem betűivel., 84 p + 30 t (litográfiák) hiány: 1., 16., 26-28. táblák. Javított félvászon kötésben
18280.

60 000 HUF
162,16
176,47
Czirbusz, Stephanus. De chlorido zinci et pasta canquoin. Dissertatio inauguralis. (8-r. 21 l.) Budae, 1839. Typ. J. Gyurián et M. Bagó. Ragasztott papírgerinccel. Ritka!
18281.

16 000 HUF
43,24
47,06
Utasítás az Egésségre ügyelő Hivataloknak nem külömben a Pestis-mentő (Contumacia) - Intézeteknél felügyelő személyeknek számára, hogy a Cs. Kir. Austriai Tartományoknak határai a Cs. Orosz Birodalomban dühösködő Járvány-Epe-Kórságnak (Cholera morbus) berontása elől bátorságba tétessenek és beronthatása esetében elterjedése meg-gátoltasson. A Leg-főbb Parancsolat következésébe szerkeztetett. Budán, 1830, Magyar Királyi Universitás betűivel, 12 p. Első kiadás. Korabeli kartonált papírkötésben.
18282.

Utasítás az Egésségre ügyelő Hivataloknak nem külömben a' Pestis-mentő (Contumacia) - Intézeteknél felügyelő személyeknek számára, hogy a' Cs. Kir. Austriai Tartományoknak határai a' Cs. Orosz Birodalomban dühösködő Járvány-Epe-Kórságnak (Cholera morbus) berontása elől bátorságba tétessenek és beronthatása' esetében elterjedése meg-gátoltasson. A' Leg-főbb Parancsolat' következésébe szerkeztetett. Budán, 1830, Magyar Királyi Universitás betűivel, 12 p. Első kiadás. Korabeli kartonált papírkötésben.

70 000 HUF
189,19
205,88
Scheuthauer Gusztáv: Elméleti kórbonctan. Dr. - - tanár ur előadásai után jegyzi és kiadja Fodor János orvostanhallgató. Bp., 1878., nyn., 4+203+31-322+III p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, egy-két lapszéli rajzzal, az utolsó lapon javítással.   Dr. Hainiss Géza (1857-1926) gyógyszerész, gyermekorvos, egyetemi magántanár névbejegyzésével, dátumozva (1879.)
18283.

30 000 HUF
81,08
88,24
Fekete János: Gyorsszámító. A szóvali számítás tanításának módja, gyermeki értelemhez alkalmazott egyszerű példákban és szabályok szerint. Használatul iskola és más magános tanítóknak a gyermekek számításra tanításában írta --. Bécs, 1843. Straussnő és Sommer betüikkel. [8] + 182 + [1] p. + 1 kihajtható táblázat. Kiadói papírborítóval
18284.

18 000 HUF
48,65
52,94
Kolligátum: A Magyar Kir. Földtani Intézet Évkönyve IV. köt. 1-4. füzetei (egy kötetben): Hantken Miksa: A clavulina szabói rétegek faunája. I rész. Foraminiferák.; Böckh János: Brachydiastematherium transilvanicum Bkh et Maty. Egy uj Pachyderma nem Erdély eocaen rétegeiből.; Roth Samu: Fazekasboda-Morágyi hegylánc (Baranyamegye) eruptiv kőzetei.; Böckh János: Pécs városa környékének földtani és vizi viszonyai. Bp., 1875-876, Légrády Testvérek, 82 p.+XVI (litográfiák) t.; (3)+ 84-102 p.+ 2 t.; (3) p.+ 104-128 p.; (3) p.+ 130-287 p. + (3) p.+ 1 (kihajtható táblázat) t. + 1 (színes, kihajtható térkép) t. Szövegközi és egészoldalas ábrákkal. Félvászon-kötésben, sérült, hiányos gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány lap ill. képtábla kijár.
18285.

10 000 HUF
27,03
29,41
1908 Utasítás földrengések megfigyelésére. M. Kir. Orsz. Meteorológiai és Földmágnesességi Intézet. Bp., 1908, Heissler Mór. 20p. Kiadói papírborítóval, Hajtásnyommal
18286.

4 000 HUF
Tomtsányi (Ádám) Adam: Institutiones physicae, quas compendio dedit - -.3. köt. 2. kiad Pesthini, 1824. Trattner. 168 l. 2 t. (metsz., kihajtható). Egészvászon kötésben
18287.

6 000 HUF
Weisz Ede, dr.: Az izületi betegségek gyógyítása, különös tekintettel a Balneo-fizikális gyógymódokra, 206p + hozzákötve . A vér betegségeinek gyógyítása, írta: Dr. Körmöczi Emil. 105p + 4 szlt lev. Budapest, 1904, Singer és Wolfner kiadása, 1904 Therapia.VI.kötet Szerk.: Dr. Justus Jakab és Dr. Szerb Zsigmond. Korabeli, aranyozott egészvászon kötésben
18288.

6 000 HUF
Monteggia, Giovanni Battista: Praktische Abhandlungen über die venerischen Krankheiten und ihre Heilart. Aus dem Italienischen übers. und mit Anmerkungen versehen von S. Schlessing.  Wien, 1904. Phil. Jos. Schalbacher., 309p. Korabeli, kissé sérült félbőr kötésben / In slightly damaged half leather binding
18289.

4 800 HUF
12,97
14,12
Bibliohraphia Medica Hungariae - Magyarország orvosi bibliographiája 1472-1899. szerk. Győry Tibor. IX+252 p. Bp., 1900, Athenaeum. Gottermayer egészvászon-kötésben.
18290.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF