Books: Military

Number of items: 9

Az orosz-japán háború. Tansegédlet. Összeállította Meister János. cs. és kir. 24. gyalogezredbeli százados. Fordította Zsitvay József honvédszázados. Egy áttekintési térképpel. Bp., 1911., Kertész József, IV+4+29 p. + 1 (Az 1904-1905. évi orosz-japán háború áttekintési térképe, rajzolta: Galla Viktor, Bécs, Reisser Krisztóf-ny.,hajtás mentén szakadásokkal, 63+94 cm) t. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
18132.

20 000 HUF
54,05
58,82
Incze Kálmán, Szárazajtai: Háborúk a nagy háború után. A béke háborúi. 1-2. köt. Bp., (1938), Franklin, VIII+424 p., 405+3 p. Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal, térképekkel illusztrált. Kiadói félbőr-kötésben, javított. Szerzői DEDIKÁCIÓVAL Pethő Sándor újságírónak!
18133.

18 000 HUF
48,65
52,94
A magyar katona. Vitézségünk ezer éve I-II. Szerk. Pilch Jeno. 435 képpel, vázlattal és 10 melléklettel. Nagybányai Vitéz Horthy Miklós Magyarország kormányzója, Vitéz József kir. herceg tábornagy, Jákfai Vitéz Gömbös Gyula m. kir. miniszterelnök és honvédelmi miniszter bevezető soraival. Bp., 1933, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, enyhén napszítta gerinccel, egy két lapon kissé foltos
18134.

12 000 HUF
32,43
35,29
A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Szerk.: Doromby József, és Reé László. Vitéz Szurmay Sándor báró ny. honvédelmi miniszter, gyalogsági tábornok előszavával.Írták: Ajtay Endre, Asztalos Miklós, Berkó István, Clauser Mihály, Csapody Csaba, Deseő Lajos, Doromby József, Erdélyi Gyula, Julier Ferenc, Kratochwil Károly, Kubinyi Gyula, Markó Árpád, Németh Lajos, Nyáry Iván, Péczely László, Rédvay István.  I. rész: A magyar gyalogság fejlődése a történeti kor kezdetétől az Árpádház kihalásáig.;  II. rész: Az 1914-1918. évi világháború.;  III. rész: A magyar gyalogság fényképcsarnoka. Adattár.;   Bp., [1939.], Reé László. (Merkantil ny.), 8+17-463+32+49+94 p. Szövegközti képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötés, egészen apró kopásnyomokkal, és a hátoldalán apró felületi sérülésekkel, de alapvetően jó állapotban.
18135.

12 000 HUF
32,43
35,29
A Vitézi Rend kis kátéja. Bp., 1934. 103p. Kiadói papírkötésben. Rajta Csallóközi (Komáromi) járás vitézi hadnagya pecséttel
18136.

10 000 HUF
27,03
29,41
Hefty Frigyes: Gut Land!... Egy tábori pilóta naplójából. Bp., 1917, Bíró Miklós, 13+3 p. Kiadói papírborítóval. Árverésen még nem szerepelt.
18137.

8 000 HUF
10
A harcoló magyar honvéd. Képek a szovjet elleni hadjáratból. [Bp., 1943.], M. Kir. Honvéd Vezérkar főnökének (6. osztály),(Stádium-ny.), 12 p. + 31 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 3 (térképek) t. A Honvéd Haditudósító Század felvételeivel. Magyar, német, olasz, finn és orosz nyelven. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé foltos, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
18138.

20 000 HUF
54,05
58,82
Sárközi Sándor: Küzdelmes katonaévek. Bp., 1979, Zrínyi, 224+4 p.+ 16 t. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban.   A szerző, Sárközi Sándor (1915-2009) ny. ezredes által Kádár János (1912-1989) kommunista politikus, az MSZMP első titkára/főtitkára részére DEDIKÁLT példány.
18139.

5 000 HUF
Mester Miklós: Arcképek - Két tragikus kor árnyékában. Bp., 2012 Tarsoly kiadó . Kiadói kartonált papírkötésben
18140.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF